آی پی امداد
abtahi

تستر قطعات الکترونیکی LCR-T4

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
در صفحه 12 و 13 فایل pdf زیر که قبلاً هم سایت آپلود کردم دو روش ساده برای محافظت ورودی در برابر شارژ خازن ذکر شده است که پیشنهاد طراح اصلی تستر می‌باشد..

پیوست‌ها

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
149
542
دوستان در صورتی که هر مدار تست شده ای سراغ دارند که بر صحت کارکرد تستر تاثیر نگذارد ارائه دهند

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
149
542
قبل از اینکه دکمه تستر فشرده بشه رله ها، پین های تستر رو اتصال کوتاه میکنن، به محض فشردن کلید، رله ها تحریک میشن و مسیر باز میشه و تستر خازن یا قطعه مورد تست رو تست میکنه
سلام
چند ساله از این مداری که خودم بستم استفاده میکنم و در مقابل هر ولتاژی محافظت میکنه

دو تا رله 12 ولت
دو تا c945
دو تا 1 کیلو اهم
یدونه رگولاتور 7809
با درود و تشکر بابت ارسال شماتیک و تجربه
در صورت امکان بفرمائید چگونه میتوان این مدار را به پین های بود متصل کرد

nimdar

کاربر
2012-03-17
3
0
درود
من با تعویض میکروکنترلر و ریختن برنامه روی آن توانستم Tester LCR-T4 را راه اندازی کنم فقط الان نوشته های روی صفحه LCD در یک زاویه خاصی قابل دیدن هست در یکی از پستها آمده بود بعد از ریختن فایلها " فقط با نگه داشتن کلید وارد منو شوید و کنتراست را تنظیم کنید و با ,گزینه سلف تست کالیبره کنید" من نمی دانم بعد از وارد شدن به منو چگونه باید کنتراست را تنظیم کنم لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
اگه آخرین نسخه را ریختید از منو گزینه contrast را انتخاب کنید و تنظیم کنید.با نگه داشتن کلید وارد منو میشوید..با یکبار فشار دادن داخل گزینه های منو حرکت میکنید با فشار دادن طولانی تر انتخاب میکنید و.....اگه نسخه اورجینال خودشو ریختید دکمه را نگه دارید و باطری متصل کنید تا تنظیمات کنتراست بیاد..

پیوست‌ها

• 1.3 مگابایت بازدیدها: 19
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meahdi

nimdar

کاربر
2012-03-17
3
0
درود
نسخه ای که من ریختم : mega328_T3_T4_st7565.hex است که از سایت خودش برداشتم وقتی سیستم بالا می آید می نویسد نسخه 1.13K با نگاه داشتن کلید و روشن کردن وارد منوی کنتراست میشویم ومینویسد "کنتراست" ، خب از اینجا به بعد چگونه کنتراست را کم یا زیاد کنیم؟؟

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
درود
نسخه ای که من ریختم : mega328_T3_T4_st7565.hex است که از سایت خودش برداشتم وقتی سیستم بالا می آید می نویسد نسخه 1.13K با نگاه داشتن کلید و روشن کردن وارد منوی کنتراست میشویم ومینویسد "کنتراست" ، خب از اینجا به بعد چگونه کنتراست را کم یا زیاد کنیم؟؟
ابتدا کریستال روی برد را به 16 ارتقا بدید تا بتوانید از قابلیت تست کریستال تا16مگ استفاده کنید ...سپس فیوز بیت تنظیم و هر دو فایل هرگز و ایپیرام که قبلاً هم انجمن آپلود کردم پروگرام کنید..این آخرین نسخه هستش که کامپایل کردم..دارای سیگنال ژنراتور و کلی امکانات دیگه هستش..در ضمن گاهی با زدن کلید وقتی قطعه ای بهش وصل نباشه فرکانس کریستال خودشو می‌ نویسه که طبیعی هستش ولی در صدد رفعش با بررسی سورس کدش هستم..حتما حتما ایپیرام همراه هگز اصلی رایت کنید ..

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
234
2,395
اراک...
اینم فایل اورجینال با کریستال 8 خودش بدون تغییر....فقط هر دو فایل باید رایت شود..

پیوست‌ها

• Like

nimdar

کاربر
2012-03-17
3
0
درود
کریستال روی برد من 16MHz هست.
لطفا اعلام کنید بعد از ورود به بخش تنظیم کنتراست چگونه کنتراست را کم و یا زیاد کنم.

بالا