آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

تاپيك سؤالات وپاسخها

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

YASER222

کاربر
2009-11-19
16
14
با سلام مجدد استاد من با این فایلاتون مشکل دارم دانلود می کنم ولی نمی تونم بازش کنم وینرر دارم ولی فایلو نمیشناسه چه کار کنم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام مجدد استاد من با این فایلاتون مشکل دارم دانلود می کنم ولی نمی تونم بازش کنم وینرر دارم ولی فایلو نمیشناسه چه کار کنم
با سلام :
اين بار زيپ اپلود كردم دانلود كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 87.8 کیلوبایت بازدیدها: 26

moisom

کاربر
2007-12-16
35
109
یه سوال از استاد عزیز .....
در مدارات پاور سویچینگ آیا ما فقط میتوانیم برق dc داشته باشیم ..... مثلآ اگر ما برق 10 ولت ac بخواهیم نمیتوانیم از پاور سویچینگ استفاده کنیم ...
ممنون از زحمات شما ...

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
یه سوال از استاد عزیز .....
در مدارات پاور سویچینگ آیا ما فقط میتوانیم برق dc داشته باشیم ..... مثلآ اگر ما برق 10 ولت ac بخواهیم نمیتوانیم از پاور سویچینگ استفاده کنیم ...
ممنون از زحمات شما ...
با سلام :
تا فركانس چي باشد ؟؟؟
با توجه به اينكه مدارات سويچينگ از فركانس بالايي تابعيت تبديلي دارند {معمولا از 40 كيلوهرتز تا 100 كيلوهرتز } در نتيجه خروجي انها بالطبع با فركانس بالا خواهد بود براي فركانس پايين مثل برق شهري 50 هرتز نميتوان از سيستم سويچينگ استفاده كرد .
با تشكر .
موفق باشيد .

moisom

کاربر
2007-12-16
35
109
با سلام :
تا فركانس چي باشد ؟؟؟
با توجه به اينكه مدارات سويچينگ از فركانس بالايي تابعيت تبديلي دارند {معمولا از 40 كيلوهرتز تا 100 كيلوهرتز } در نتيجه خروجي انها بالطبع با فركانس بالا خواهد بود براي فركانس پايين مثل برق شهري 50 هرتز نميتوان از سيستم سويچينگ استفاده كرد .
با تشكر .
موفق باشيد .

منظور همان فرکانس شهری ........ یعنی دقیقآ مثل اینکه ما از یک ترانس 220 به 9 استفاده میکنیم و 9 ولت ac داریم اینجا هم از یک پاور سویچینگ استفاده کنیم که 9 یا 10 ولت ac داشته باشیم ... :a12:

و یک سوال دیگر اینکه ..
چرا وقتی یک پاور 12 ولت سویچینگ که 100 درصد 4 آمپر هست رو .... میخواهیم به جای یک ترانس 12 ولت 4 آمپر به یک ضبط ماشین نصب کنیم ...
در حالت ترانس همه چیز خوب است ولی در حالت پاور سویچینگ ظاهرآ آمپر کم میاید ......

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
منظور همان فرکانس شهری ........ یعنی دقیقآ مثل اینکه ما از یک ترانس 220 به 9 استفاده میکنیم و 9 ولت ac داریم اینجا هم از یک پاور سویچینگ استفاده کنیم که 9 یا 10 ولت ac داشته باشیم ... :a12:

و یک سوال دیگر اینکه ..
چرا وقتی یک پاور 12 ولت سویچینگ که 100 درصد 4 آمپر هست رو .... میخواهیم به جای یک ترانس 12 ولت 4 آمپر به یک ضبط ماشین نصب کنیم ...
در حالت ترانس همه چیز خوب است ولی در حالت پاور سویچینگ ظاهرآ آمپر کم میاید ......
با سلام :
دوست عزيز در پست قبلي همچنان كه اشاره كردم در منابع تغذيه كه ac هستند علاوه بر ولتاژ و جريان - فركانس نيز يكي از عوامل تاثير گذار ميباشد و در منابع سويچينگ با توجه به فركانس بالا ان در نتيجه خروجي ما نيز فركانس بالا خواهد بود حال با توجه به مصرف كننده منبع اگر در فركانس بالا {ac } مشكلي نداشته باشد ميشه از سويچينگ استفاده كرد {مثل بخاري گرمايي و لامپ و... } ولي در صورتيكه مصرف كننده حتما بايد از 50 هرتز استفاده كند اينجاست كه سويچينگ انرا ساپورت نخواهد كرد {مثل موتور هاي الكتريكي كه با ولتاژ متناوب كار ميكنند و...} .
- معمولا منابع تغذيه تجارتي {متاسفانه روال بازار شده } امپراژ واقعي دستگاه را درج نميكنند وگرنه بايد منبع سويچينگ بهتر از ترانس جوابگوي امپلي فاير باشد براي اطمينان از اين موضوع شما ميتوانيد يك لامپي كه توان واقعي ان براتون مشخص هستش را به خروجي منبع سويچ فوق وصل كرده و جريان و ولتاژ انرا اندازه گيري كنيد متوجه خواهيد شد كه بجاي فرض 4 امپري كه ارايه داده اند شايد دو امپر بيشتر جريان دهي نداشته باشد .
براي حل اين معضل بايد از توان دو برابري از منبع سويچينگ و يا از دستگاه با توليد استاندارد استفاده كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

YASER222

کاربر
2009-11-19
16
14
با سلام خدمت استاد من میخوام از یو اس بی لب تاب یک برق 12 ولت 2 امپری و یم 5 ولت 1 آمپری بگیرم میشه کمکم کنید خیلی واجب برای یک آمپیلی فایر سیار برای لب تابم می خوام اگرم یهمچین آمپیلی سراغ دارین که خیلی کم جا بگیره بهم معرفی کنید خیلی ممنون میشم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,570
با سلام خدمت استاد من میخوام از یو اس بی لب تاب یک برق 12 ولت 2 امپری و یم 5 ولت 1 آمپری بگیرم میشه کمکم کنید خیلی واجب برای یک آمپیلی فایر سیار برای لب تابم می خوام اگرم یهمچین آمپیلی سراغ دارین که خیلی کم جا بگیره بهم معرفی کنید خیلی ممنون میشم
با سلام :
دوست عزيز usb فقط +5 ولت و در محدوده كمتر از يك امپر ميتونيد جريان بگيريد تازه براي استفاده در مصرف كننده اي مثل امپلي فاير كفايت نميكند و موجب سوختن قطعات قسمت تعذيه خواهد شد {معقول نيست و انجام ان توصيه نميشود }
درگاه هاي يو اس بي اصلا 12 ولت ندارند در نتيجه متاسفانه امكان پذير نيست ولي با باز كردن كاور لب تاپ ميشه از قسمت پاور ان 12ولت 2 امپر و 5 ولت يك امپر بدست اورد متاسفانه باز هم توصيه نميشود .
روش ديگري هم هست كه توسط يك مدار ديگري 5 ولت يو اس بي را ميشه به 12 ولت تبديل كرد ولي با توجه به جريان بيش از حد باز هم مناسب كار شما نخواهد بود .
امپلي فاير هاي سيار و اماده در بازار وجود دارد كه با باتري داخلي قابل شارژ و با برق شهر كار ميكنند با تهيه انها نيازي به برق لب تاپ نيز نخواهيد داشت .
در صورتيكه مصمم هستين خودتون امپلي فاير را مونتاژ كنيد در تاپيك امپلي فاير هاي صوتي مدارات در انواع مختلفي موجود هست ميتونيد دانلود و مونتاژ كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: YASER222

YASER222

کاربر
2009-11-19
16
14
با سلام خدمت استاد لطفا نقشه گرفتن 5 ولت رو برام بزارید ممنون میشوم

YASER222

کاربر
2009-11-19
16
14
با سلام مجدد لطفا آن مدار تبدیل 5 ولت تبدیل به 12 ولت یا 18 ولت را برام بگذار اگر بشود 700 تا 800 میلی آمپر باشد ممنون می شود.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا