آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح کردن سوالات و مشکلات مادربرد ۞ قسمت دوم ۞

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
سلام بر دوستان
دوستان لطفا سوالات خود را فقط در بخش مربوط مطرح نمایند.سوال مادربرد فقط در بخش تعمیرات مادربرد یعنی اینجا پاسخ داده میشود.بزارید این بخش نظم داشته باشه تا ما سوالات جدید رو اینجا و فقط اینجا ببینیم
دوست من abbastahmasebi صندوق پیامهای شخصی من و یا همکاران محل طرح مشکلات مادربرد و ..... نیست.شما سوالتو 3 جا مطرح کردی.دفعه بعد نه تنها شما بلکه کاربر متخلف اخطار دریافت میکنید
نظم شما باعث برکت گرفتن همکاران دیگر است
برکت خداوند با شما باد

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
343
391
اساتید جواب ما چه شد

مادربرد solonex sx-755s754i-rl
از لحاظ کارایی مشکلی نداره اما اون ایسی که علامت زدم به شدت گرم می شه اساتید بفرمایید که برای پایین اوردن حرارت این ایسی چه کاری می تونم انجام بدم

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من سلام
گرمای بالای آیسی نشان از اتصال کوتاه در مدار است.حدود همون فتهارو خوب بگرد.ترانزیستور smd های اون حدود رو چک کن.حتی به چیپ هم برمیگرده
برکت خداوند با شما باد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: july61981

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
343
391
من چند مورد داشتم که یو اس بی مادربرد کلا کار نمی دادند و حتی کارت یو اس بی گرفتم باز نتیجه نگرفتم البته اگه کول دیسک بزاریم چراغ ان روشن می شه اما unknown device میزنه
حال اگه کسی از دوستان تجربه ای در این مورد داشتن و به نتیجه رسیدند برای استفاده ما و بقیه دوستان اعلام بفرمایند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aramis

ماهان2

کاربر vip
کاربر
2009-04-18
45
31
من یک مادر بورد جنیکس دارم که هر کاری کردم ویندوز نصب کنم نشد وبعد از ریاستارت کامپیوتر صفحه ابی میشه تمام قطعاتم تعویض وتست کردم مشکلی نداشت چیکار کنم

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
343
391
من یک مادر بورد جنیکس دارم که هر کاری کردم ویندوز نصب کنم نشد وبعد از ریاستارت کامپیوتر صفحه ابی میشه تمام قطعاتم تعویض وتست کردم مشکلی نداشت چیکار کنم

دوست عزیز چندین دلیل می تونه داشته باشه
اگه تو قسمتی از نصب ویندوز که باید پارتیشن های هارد رو نشون بده صفحه آبی ظاهر بشه مطمئنا از رم هستش اگه دوتا رم داری با یکی امتحان کن و اگه یکی باشه جای اسلت اون رو عوض کن و بعد امتحان کن
چندین مورد اینجوری مشکلشون حل شد
البته تمام کارتهای مودوم کپچر و غیره رو در بیار

باز اگه نشد که احتمالش بعید هستش کابلهای هارد رو ابتدا عوض کن باز اگه نشد هارد رو یک بار fdisk کن

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: online_on

aramis

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-03-24
303
1,901
آذربایجان
من چند مورد داشتم که یو اس بی مادربرد کلا کار نمی دادند و حتی کارت یو اس بی گرفتم باز نتیجه نگرفتم البته اگه کول دیسک بزاریم چراغ ان روشن می شه اما unknown device میزنه
حال اگه کسی از دوستان تجربه ای در این مورد داشتن و به نتیجه رسیدند برای استفاده ما و بقیه دوستان اعلام بفرمایند

باسلام
دوست عزيز من هم چندين بار بااين مشكل برخوردكرده ام وعلت كارنكردن آنها اينكه ولتاژ لازم به آنه نميرسد و باتعويض پاور حل ميشود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: online_on

ماهان2

کاربر vip
کاربر
2009-04-18
45
31
اخه من ستاپ اول رد میکنه بعد از استارت که دارد نصب دوم تا ویندوز اکسپی میاد و بعد ناگهان صفه ابی میشه تمام قطعاتم عدض وچک کردم

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
اخه من ستاپ اول رد میکنه بعد از استارت که دارد نصب دوم تا ویندوز اکسپی میاد و بعد ناگهان صفه ابی میشه تمام قطعاتم عدض وچک کردم

با اجازه اساتید
ببین دوست من اگه این صفحه ای که میگی آبی پررنگه و یه متن تکراری توش نوشتس ، مشکل از هاردیسکه.
من خودم یه این طور موردی داشتم که مربوط به چند سال پیش میشه . مال من rpm هاردش بالا بود منم بلد نبودم بیارمش پایین ، چون هارد ساتا بود ، بردشو با یه آتا تقریبا هم مدل عوض کردم که درست شد
حالا بعد از 2.5 سال که اورده ویندوزشو واسش عوض کنم به مشکل شما برخوردم
برای این کار هم اول تمام اطلاعاتشو ریختم روی 2 تا فلش 16 گیگ و بعد تو پارتیشن تیبل ویندوز تمام پارتیشن ها رو فرمت کردم و fat گذاشتم و بعد از نصب ویندوز و تمام درایورا اطلاعاتشو گذاشتم سر جاش ولی روی هم رفته 5 یا 6 ساعت علافش شدم تا درست شد

mjzaret

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-02-06
88
326
من يه مين بورد دارم كه روشن ميشه و حتي بعضي اوقات سيستم بالا مي‌آد.

اشكالش در اينه كه ديباگر چراغ 3.3 ولتش خاموشه و حرارت cpu در بايوس چيزي حدود 63 درجه سانتي گراد نشون داده ميشه.

بعضي اوقات هم روشن نميشه و مشكل داره.

موقع‌اي كه روشن ميشه با يه تكون خوردن رم سيستم دوباره هنگ ميكنه.

مشكل از كجاست؟

شاد باشيد

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا