آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح کردن سوالات و مشکلات مادربرد ۞ قسمت دوم ۞

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
دوست من سلام
مادربردهای گرافیک آنبرد اصولا یکراست میرن تو چیپ شمالی.ولی شما اول سوکت گرافیک رو تکون بده ببین تصویر میده؟چون بیشتر مواقع این سوکت میشکنه
برکت خداوند با شما باد

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
نه سوکت کاملا سالمه مشکلی نداره همونطور که گفتم گرافیک دیگه ای روی اسلاتم میذارم تصویر نمیده چیپ شمالی رو هیت گرفتم شاید درست بشه بازم تاثیری نداشت دیگه چی کنم یا میتونه از کجا باشه؟

july61981

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-16
343
391
نه سوکت کاملا سالمه مشکلی نداره همونطور که گفتم گرافیک دیگه ای روی اسلاتم میذارم تصویر نمیده چیپ شمالی رو هیت گرفتم شاید درست بشه بازم تاثیری نداشت دیگه چی کنم یا میتونه از کجا باشه؟

دوست عزیز راه حل اینه که برین تو قسمت بایوس و دنبال گزینه ای به نام init display بگردین و از منوی روبروی اون onboard/agp رو انتخاب کنین من چندین مورد داشتم با این کار مشکلشون حل شد به هر منتظر پاسخ شمت هستم

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
من اصلا تصویر ندارم تا بتونم برم تو بایوس تنظیماتشو دست بزنم !!! اینو بازم بگم که روشن میشه تک بوق بالا اومدنو میزنه ولی تصویر نمیده

raspina12

کاربر
2010-06-17
40
120
یک مدل مادر برد مدل ga-8i848p775-g
هنگامی که کلید پاور را فشار می دهیم به صورت لحظه ای روشن می شود و سریع خاموش می شود.در ضمن وقتی چند بار کلید را فشار می دهیم mbروشن شده ولی بوت نمی شود و دیباگر کد88 رانشان میدهد.(دیباگر از نوع qpci)
وقتی که برق را هم به صورت دستی به mb وصل می کنیم 2 ترانزیستور کنار agp داغ می شود که با تعویض انها مشکل هنوز پا بر جاست.قطع برق 12 هم تاثیری در روشن شدن ندارد.
در هنگامی که mb بعد از چند بار فشردن کلید پاور روشن میشود:
v-core=0.9(ولتاژ سر سلفها)
v-ram=2.5
cpu خنک می ماند و دمای nb بالا است ولی سوزنده نیست.
لطفا در تعمیر این برد مرا راهنمایی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: online_on

hamidsed

کاربر
2010-03-16
106
725
مشهد
راهنمايي فوري

سلام .
يك مادربرد شاتل مدل ms52p v8.0 هست كه بوت نميشه و با ديباگر كد ff رو ميزنه و چراغ osc روشن ميماند cpu هم گرم ميشه و فت هاي دوربر اون تست كردم و سالم بود .
بايوس هم چون سوكتي بود اونم با آخرين ورژن پروگرام كردم ولي بازم بوت نشد .
از دوستان و اساتيد درخواست راهنمايي دارم .

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
به احتمال زیاد مشکل از چیپ شمالیه که دیباگر خطای ff می ده یه دور این چیپ هیت بگیرید شاید درست بشه خیلی اوقات مشکل از اتصال این چیپ هاست که با یه هیت گرفتن درس میشه.
کسی در مورد مشکل من نظری نداره؟بنظرتون از مدار pcb بورده که جاییش قطعه ؟

hamidsed

کاربر
2010-03-16
106
725
مشهد
یه سوال از دوستان دارم .
من از این مدل دیباگر استفاده میکنم . نمیدونم درست عمل میکنه یا نه ؟

attachment.php

ولی وقتی من بایوس رو از مادربردی برمیدارم بازم چراغ بایوس روی کارت روشن میمونه !
خوب روی مادربرد خرابی من از کجا باید بفهمم که مشکل از بایوس هست چون بود و نبود بایوس روی مین چراغ رو روشن میکنه .
این کارت من خراب هست یا همه کارتهای دیگر هم اینطوری عمل میکنند ؟

پیوست‌ها

• 69.7 کیلوبایت بازدیدها: 292
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: online_on

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
من تست می کنم میگم حتما همینجا البته دیباگر منم فک کنم خرابه رو اکثر مینا ff میده حتی اونایی که درست دارن کار می کنن.
بچه ها اگه میشه یکم فعال تر باشیم روزی یه بار سر بزنیم که بتونیم به هم کمک کنیم.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamidsed

karimnezhad

کاربر vip
کاربر
2009-11-11
97
85
تست کردم کارت من هم تو هر دو حالتی که بایوسو جدا کردم یا سر جاش بود چراغ بایوس روشن بود !!! اگه دوستان دیگم لطف کنن تست کنن اعلام کنن ممنون میشم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamidsed
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا