آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن برد ماشین لباسشویی ال جی اینورتر مدلwd-11020d

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
برند.LG
مدل.wd-11020d
آیسی تغذیه.Top243yn
درود
این برد با مشکل روشن نشدن برای ما رسید پس از بررسی اولیه و تعویض میکرو سویچ مشکل بنظر میرسید حل شده اما دستگاه بعد چند ثانیه از روشن شدن خاموش میشد برای تست ولتاژ های سوکت میکرو رو از روی برد جدا کردم و پایه 2و4را جمپر کردم پاور روشن شد و ولتاژ های خروجی درست بود چند بار باز تست کردم مشکلی نبود فردا که خواستم برد را ببندم دیدم باز مشکل قبلی هست کارهای انجام شده.
تمام خازن ها،مقاومت ها زنر ها تست شد ایسی تغذیه با اینکه سالم بود تعویض شد الان روی خازن 330میکرو 310ولت وجود داره روی خازن 50ولت 10میکرو فاراد ولتاژ5.3ولت هست اما نه چراغ قرمز برد روشن میشه که قبلا میشد و نه رله ها جدب میشین خودم به رله زرد رنگ شک دارم هرچند بیرون از مدار سالم بود .ولتاژ دوازده ولت برای رله ها نمی‌رسه فکر کنم این قسمت تغذیه جدا داشته باشه تا قسمت IPMرزینو از جلو و پشت برداشتم و شتشو دادم. از دوستان عزیز خواهش میکنم راهنمایی بدن عکس های برد پیوست میشن
ممنون
مشاهده فایل‌پیوست 169642
مشاهده فایل‌پیوست 169643

درود

بدون نقشه نمیتونم راهنمایی کنم و در این خصوص تجربه ای ندارم که حفظ باشم.

خروجی تغذیه باید چند ولت باشه و آیا ولتاژ خروجی داره یا نه ؟

سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود

بدون نقشه نمیتونم راهنمایی کنم و در این خصوص تجربه ای ندارم که حفظ باشم.

خروجی تغذیه باید چند ولت باشه و آیا ولتاژ خروجی داره یا نه ؟

سپاس

درود
باباذاستاد من رو شما حساب ادیسون میکنم دیتا ی ایسی تغذیه top243ynتقریبا بکی هست بجز مقادیر عکس ها هم از قسمت تغذیه پشت و رو و مقادیر ولتاژم را نوشتم چند جا بشتر ولتاژ ندارم علت کم بودن ولتاژ خارن ۴۷میکرو تغذیه عجیبه.اما بایین سه تا خازن ۳۵ملت۴۷۰داریم ولتاژ خروجیشون تقریباً ۱۶ولت بود .اینم بگم این بدرو من درست کرده بودم اشکال میکرو سویچش بود میکرو سویچ را زمانی که فسار میدی یلحظه روی سوکت چهار قرمز کنار خازن ها پایه ۲به چهار وصل میشه و سپس بعد فشار و روشن شدن میره رو پایه ۱به چهار وصل میمونه منه خنگ تمدم برای تستام پایه دو و چهارو جمپر کردم همه ولتلژهام درست بود دو سه بار تست کردم اوکی بود فرداش امدم دیگه حار نکرد یه صدای جیلیزو بیلز از زیر قسمت پل دیود خازن .و ترانس راکتور امد نمیدونم کدوم بود ولی هر سه سالم هستن
https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/1150720/POWERINT/TOP243.html

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود
باباذاستاد من رو شما حساب ادیسون میکنم دیتا ی ایسی تغذیه top243ynتقریبا بکی هست بجز مقادیر عکس ها هم از قسمت تغذیه پشت و رو و مقادیر ولتاژم را نوشتم چند جا بشتر ولتاژ ندارم علت کم بودن ولتاژ خارن ۴۷میکرو تغذیه عجیبه.اما بایین سه تا خازن ۳۵ملت۴۷۰داریم ولتاژ خروجیشون تقریباً ۱۶ولت بود .اینم بگم این بدرو من درست کرده بودم اشکال میکرو سویچش بود میکرو سویچ را زمانی که فسار میدی یلحظه روی سوکت چهار قرمز کنار خازن ها پایه ۲به چهار وصل میشه و سپس بعد فشار و روشن شدن میره رو پایه ۱به چهار وصل میمونه منه خنگ تمدم برای تستام پایه دو و چهارو جمپر کردم همه ولتلژهام درست بود دو سه بار تست کردم اوکی بود فرداش امدم دیگه حار نکرد یه صدای جیلیزو بیلز از زیر قسمت پل دیود خازن .و ترانس راکتور امد نمیدونم کدوم بود ولی هر سه سالم هستن

از اول تاپیک یه نگاه بندازین دقیق متوجه میشین خیلی راحته..،???????????? پشت دیود شاتکیم ۰.۵داریم این ایسی دو مرحله‌ای است ااندر ولتاژ با فرکانس سویچینگ ۶۶کیلو و هایولتاژ با فرکانس ۱۳۲کیلوکه الان ایسی سویچ میگنه ولی با فرکانس ۶تا۸کیلو هرنز ایسی نو هم داشتم انداختم همین بود ...شرمنده دیگه اینهمه اطلاعات عالی دادم فن اخرو بزنید

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
درود

درود

شما ممکنه روی افراد حساب کنید ولی اگه واقعیت نداشته باشه چه ثمری داره ؟
من با شما فرق چندانی ندارم و فقط چند تا ستاره زرد دارم و لذا این توضیحات که برای شما مفهومه برای من قابل درک و استفا ده نیست که پین ۱ را به ۲ متصل کنید فلان و چنان میشه چه کاربردی داره ؟.

بنظر میرسه از ماهیت سیستم اطلاعی ندارید .
باید بدونی تغذیه سالمه و خروجی مورد انتظار میده یا نه ؟
اطلاعات حدس و گمانی برای من فایده نداره و کاری ازم ساخته نیست.
اگه نقشه تهیه کنید میتونم سوالات ساده تر تنظیم کنم و نیازی به اطلاعات شما ندارم .
اما اگه نقشه نداری باید بدونی خروجی های تغذیه باید چند ولت باشه و درسته یا نه ؟

ضمنا فرمودید اطلاعات کامل و عالی بمن دادید اما من باید بگم عالی و کامله نه خودتان .
بله برای شما کامل و عالیه و با همین اطلاعات میتونید نتیجه بگیرید اما من در اون حد نیستم و اطلاعات کامل و مورد نظر خودم را نیاز دارم .

فرمودید هایولتاژ داره ولی لباسشویی چه نیازی به هایولتاژ داره ؟!

سپاس

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
نه استاد غزیز بنده درخصوص اینکه فرمودم اطلاعات کامل دادم با ایمجی شوخی دادم من اگر اطلاع کامل داشتم مزاحم وقت شما نمیشدم در خصوص های ولتاژ من نگفتم در ماشین لباسشویی ،های ولتاژ داره من تو دیتا شیت ایسی تغذیه اینو دیدم و گفتم تو دیتا گفته .خود من در خصوص این مدل برد چند بار دوستان را درباره چیزی که میدونستم راهنمایی کردم ولی خودم....
بهر حال ما شما را دوست داریم و سواد بالای شما مطلع هستیم و خیلی فعال هستین. فقطو فقط بیایم همو مسخره نکنیم اگر کمکی نمیکنیم باز ممنون . بقول شما اطلاعات واضح نیست من حقو بشما میدم چون من برد تو دستمه و میتونم بررسی کنم .و شما حق دارید.

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
نه استاد غزیز بنده درخصوص اینکه فرمودم اطلاعات کامل دادم با ایمجی شوخی دادم من اگر اطلاع کامل داشتم مزاحم وقت شما نمیشدم در خصوص های ولتاژ من نگفتم در ماشین لباسشویی ،های ولتاژ داره من تو دیتا شیت ایسی تغذیه اینو دیدم و گفتم تو دیتا گفته .خود من در خصوص این مدل برد چند بار دوستان را درباره چیزی که میدونستم راهنمایی کردم ولی خودم....
بهر حال ما شما را دوست داریم و سواد بالای شما مطلع هستیم و خیلی فعال هستین. فقطو فقط بیایم همو مسخره نکنیم اگر کمکی نمیکنیم باز ممنون . بقول شما اطلاعات واضح نیست من حقو بشما میدم چون من برد تو دستمه و میتونم بررسی کنم .و شما حق دارید.

درود

من جسارتی نکردم و واقعیت را گفتم.
من در هیچ دستگاهی مشابه تعمیرکاران محترم تجربه ندارم چون غالبا یک تعمیرکار در دستگاههای خاصی کار میکنه و ایرادات هر مدل را حفظ میشه و لذا از این حیث فوق العاده ضعیف هستم .

مثلا اینکه طبق تجربه میدونن اگه پایه ۱ و ۲ فلان سوکت را بهم متصل کنن باید بخشی از دستگاه کار کنه وگرنه فلان قطعه خرابه .

من چنین تجربیاتی ندارم و هیچوقت هم دوست نداشتم با این شیوه کار کنم اما هر دستگاهی که الکترونیکی باشه حتما میتونم تعمیر کنم و حتی میتونم ضعف هاشو برطرف کنم اما نیاز به نقشه دارم و یا نقشه مختصری از بخش مربوطه مدار میکشند و دراختیارم میگذارن
که دراینصورت میتونم بعد از تحلیل سیستم ، الگوریتم ساده ای جهت عیب یابی اون دستگاه تقدیم کنم

بنابرین مقصودم این بوده و اطلاعات شما رو به سخره نگرفتم و اساسا هرگز خود را در این حد و اندازه ندونستم .

لذا اگه نقشه تهیه فرمایید یا پاسخ سوالم را گزارش فرمایید شاید خدمتی مقدورم باشه.

یعنی لااقل باید ببینید خروجی تغذیه ، ولتاژ صحیحی داره یا نه ؟
ولی بنظر میرسه قصد استفاده از این شیوه را ندارید و به پاسخگویی نیاز دارید که چنین عیبی تجربه کرده باشه و بگه کدوم قطعه معیوبه .
در پایان اگه جسارتی برداشت شده عذرخواهی میکنم.

سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
درود

من جسارتی نکردم و واقعیت را گفتم.
من در هیچ دستگاهی مشابه تعمیرکاران محترم تجربه ندارم چون غالبا یک تعمیرکار در دستگاههای خاصی کار میکنه و ایرادات هر مدل را حفظ میشه و لذا از این حیث فوق العاده ضعیف هستم .

مثلا اینکه طبق تجربه میدونن اگه پایه ۱ و ۲ فلان سوکت را بهم متصل کنن باید بخشی از دستگاه کار کنه وگرنه فلان قطعه خرابه .

من چنین تجربیاتی ندارم و هیچوقت هم دوست نداشتم با این شیوه کار کنم اما هر دستگاهی که الکترونیکی باشه حتما میتونم تعمیر کنم و حتی میتونم ضعف هاشو برطرف کنم اما نیاز به نقشه دارم و یا نقشه مختصری از بخش مربوطه مدار میکشند و دراختیارم میگذارن
که دراینصورت میتونم بعد از تحلیل سیستم ، الگوریتم ساده ای جهت عیب یابی اون دستگاه تقدیم کنم

بنابرین مقصودم این بوده و اطلاعات شما رو به سخره نگرفتم و اساسا هرگز خود را در این حد و اندازه ندونستم .

لذا اگه نقشه تهیه فرمایید یا پاسخ سوالم را گزارش فرمایید شاید خدمتی مقدورم باشه.

یعنی لااقل باید ببینید خروجی تغذیه ، ولتاژ صحیحی داره یا نه ؟
ولی بنظر میرسه قصد استفاده از این شیوه را ندارید و به پاسخگویی نیاز دارید که چنین عیبی تجربه کرده باشه و بگه کدوم قطعه معیوبه .
در پایان اگه جسارتی برداشت شده عذرخواهی میکنم.

سپاس

سلام
نه من اساسا به کسی که اطلاعات بالای داره احترام خاصی قائلم گفتمم حق با شماست اگه نقشه بود یا پیدا میشد کار راحت انجام می‌شد که متأسفانه پیدا نشد خروجیم ندارم ولی خروجیام ۱۵ولته ۵ولتم با رگلاتور ۷۸۰۵میگیره. پیدا میکنم مشکلو استاد.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام
نه من اساسا به کسی که اطلاعات بالای داره احترام خاصی قائلم گفتمم حق با شماست اگه نقشه بود یا پیدا میشد کار راحت انجام می‌شد که متأسفانه پیدا نشد خروجیم ندارم ولی خروجیام ۱۵ولته ۵ولتم با رگلاتور ۷۸۰۵میگیره. پیدا میکنم مشکلو استاد.

درود

همین اطلاعات هم خوبه.
اگه خروجی تغذیه باید ۱۵ولت باشه ولی ، ولتاژ خروجی نداره ، شماره آی سی رو اعلام کن و اگه دیتاشیت داری ارسال کن نیاز به جستجو نداشته باشم.

سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
مشاهده فایل‌پیوست TOP242-250.PDF
خروجی هامون صفر کامل نیست نیم ولت روی هر سه تا خازن ۳۵ولتی ۴۷۰,دارم روی خازن صافی ۳۳۰میکرو ۴۵۰ ولت ۳۱۰ولت داریم روی خازن ۴۷میکرو۱۶ولت بغلشم ۵.۳ولت .عکسم میزارم IMG_20200911_011606.jpgIMG_20200911_014648.jpg
پشت و روی برد

آخرین ویرایش:
بالا