آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: روشن نشدن برد ماشین لباسشویی ال جی اینورتر مدلwd-11020d

3320119

کاربر vip
کاربر
2007-04-22
185
480
درود دوست عزیز
در ابتدا مسیر ورودی رو چک کن قطعی نداشته باشید .مثل فیوز و مقاومت فیوزی وغیره!
بعد چک کنید مدار ایسی تغذه داره (سویچینگ) یا ترانسی هستش -مال شما شوچینگه
در این مدارات اکثرا عیب برمیگیده به خرابی ایسی تغذیه وخرای چوک درایور اون
تست کنید ونتیجه رو اطلاع بدید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behi0021

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
350
893
احتمالا ایرادش از مسیر مقاومت r56 100 اهم اس ام دی هست چون این نوع ای سی ها تغذیه خود ای سی توسط کوپلر تامین میشه پایین بودن ولتاژ سر خازن رو توجیه میکنه اون پایه از مقاومت که اون ور فیبر رفته به احتمال زیاد خورده به پایه کوپلینگ در پایین مدار که یعنی به سر خازن smd c59 این مسیر ایا قطع نشده خازن smd ممکنه خراب باشه بهتره تمام مقاومت های اس ام مجدد تست و لحیم کاری شند پایه شماره سه کوپلینگ که رفته پشت فیبر احتمالا با یک دیود ومقاومت خوره به پایه های ترانس درقسمت سمت ای سی اون رو هم چک کن

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
احتمالا ایرادش از مسیر مقاومت r56 100 اهم اس ام دی هست چون این نوع ای سی ها تغذیه خود ای سی توسط کوپلر تامین میشه پایین بودن ولتاژ سر خازن رو توجیه میکنه اون پایه از مقاومت که اون ور فیبر رفته به احتمال زیاد خورده به پایه کوپلینگ در پایین مدار که یعنی به سر خازن smd c59 این مسیر ایا قطع نشده خازن smd ممکنه خراب باشه بهتره تمام مقاومت های اس ام مجدد تست و لحیم کاری شند پایه شماره سه کوپلینگ که رفته پشت فیبر احتمالا با یک دیود ومقاومت خوره به پایه های ترانس درقسمت سمت ای سی اون رو هم چک کن

یک ساعت دیگه میرم تعمیرگاه چک میکنم خدا کنه همین باشه اذیتونم کردم ببخشید نتیجرو بهتون اعلام میکنم

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
یک ساعت دیگه میرم تعمیرگاه چک میکنم خدا کنه همین باشه اذیتونم کردم ببخشید نتیجرو بهتون اعلام میکنم
IMG_20200907_184556.jpg
فیبر پشت مقاومتr56از پشت میاد zd3و به زنر sD55و دیگه مشترک میشه با مثبت خازن ce80 مسیرو کشیدم .مرسی

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
350
893
باید در نظر داشته باشی این یک مدار شامل اینور تر هست و خرابی ای سی اینورتر هم از ایراد های ایگونه بردها میتونه باشه امکان وجود داره دلیل کار نکردن پاور خرابی این ای سی باشه نه صد در صد ولی باید در نظر داشته باشی این ای سی ها یک قسمت ولتاژ بالا و یک قسمت شامل پنج یا دوازده ولت دارند که درصورت جریانکشی ای سی پاور کار نمیکنه اگه میتونی اول از ای سیstk مطمئن شو که سالمه چون بخش پاور فقط خازنهای smd مونده که مشکوک هستند و ایا اصلا کوپلینگ به ای سی پاور ارتباط ی داره

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
باید در نظر داشته باشی این یک مدار شامل اینور تر هست و خرابی ای سی اینورتر هم از ایراد های ایگونه بردها میتونه باشه امکان وجود داره دلیل کار نکردن پاور خرابی این ای سی باشه نه صد در صد ولی باید در نظر داشته باشی این ای سی ها یک قسمت ولتاژ بالا و یک قسمت شامل پنج یا دوازده ولت دارند که درصورت جریانکشی ای سی پاور کار نمیکنه اگه میتونی اول از ای سیstk مطمئن شو که سالمه چون بخش پاور فقط خازنهای smd مونده که مشکوک هستند و ایا اصلا کوپلینگ به ای سی پاور ارتباط ی داره

خرفت درست ولی لستر تو اینتورهای اسپیلت و ساید یا همین لباسشویی ایسی تغذیه برای تامین ولتاژهای فلمثل 5,,12,,15قرار داره و یه منبع قدرت و درایور برای برای سویچینگ ای پی ام یا ای جی بیتی ها است حالا تو این دستگاها زمانی که قسمت اینورتر پروتکت کنه ارور خاص خودشو میده حالا اینم شانس ما هست stk?

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
سلام وشت بردو باز کردم با رزینشو یکم جلوتر ایسی a393fیجور رفرنسر دو گانه هست مثل 431 احتمال خرابی اون زیاده که هم افت داریم هم یزره نوسان فردا تستش میکنم احتمال میدم این یا حالا قطعات اطراف ش خرابه ..نظر شما چیه..

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
350
893
اخرین کاری که بنظر من مونده تعویض zd1 هست که احتمالا گیرش نمیتونی بیاری میتونی بجاش از یک مقاومت 47 کیلو ویک خازن 4.7n 1000 ولت استفاده کنی به صورت موازی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88
بالا