آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن برد ماشین لباسشویی ال جی اینورتر مدلwd-11020d

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
برند.LG
مدل.wd-11020d
آیسی تغذیه.Top243yn
درود
این برد با مشکل روشن نشدن برای ما رسید پس از بررسی اولیه و تعویض میکرو سویچ مشکل بنظر میرسید حل شده اما دستگاه بعد چند ثانیه از روشن شدن خاموش میشد برای تست ولتاژ های سوکت میکرو رو از روی برد جدا کردم و پایه 2و4را جمپر کردم پاور روشن شد و ولتاژ های خروجی درست بود چند بار باز تست کردم مشکلی نبود فردا که خواستم برد را ببندم دیدم باز مشکل قبلی هست کارهای انجام شده.
تمام خازن ها،مقاومت ها زنر ها تست شد ایسی تغذیه با اینکه سالم بود تعویض شد الان روی خازن 330میکرو 310ولت وجود داره روی خازن 50ولت 10میکرو فاراد ولتاژ5.3ولت هست اما نه چراغ قرمز برد روشن میشه که قبلا میشد و نه رله ها جدب میشین خودم به رله زرد رنگ شک دارم هرچند بیرون از مدار سالم بود .ولتاژ دوازده ولت برای رله ها نمی‌رسه فکر کنم این قسمت تغذیه جدا داشته باشه تا قسمت IPMرزینو از جلو و پشت برداشتم و شتشو دادم. از دوستان عزیز خواهش میکنم راهنمایی بدن عکس های برد پیوست میشن
ممنون
IMG_20200904_084004.jpg
IMG_20200904_084039.jpg

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
اول خازن ce54 رو تعویض کن تست بگیر احتمالا ایراد از همونه اگرنه سه عدد دیود خروجی مخصوصا دیود قسمت تغذیه ولتاژ پایین در بعضی از این بردها باعث مشکل بوده اگه همه کار هارو کردی d51 d52 d53 یا هرسه رو تعویض کن

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
اول خازن ce54 رو تعویض کن تست بگیر احتمالا ایراد از همونه اگرنه سه عدد دیود خروجی مخصوصا دیود قسمت تغذیه ولتاژ پایین در بعضی از این بردها باعث مشکل بوده اگه همه کار هارو کردی d51 d52 d53 یا هرسه رو تعویض کن

سلام خازنو تست کردم ظرفیت و مقاومت داخلی خوبه ولی تعویض میکنم دیودها هم تست اهمی درست نشون دادن ولی امتحان میکنم

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
دوست عزیز خازن کوچک کنار ترانس زرد رنگ ببین اگه رو اپتیکوپلر هست عوض کن باید مشگل حل بشه
attachment.php

سلام اون خازنو اول بار عوض کردم دقت کنید مشکلی رنگه اپتوکوپلر م که پشت عکس مشخص هست دراوردم با اینکه سالم بود با یه نمونه دیگه جایگزین کرد این مدار ها نصف مدار از رو رفته نصف غز زیر top سویچ میزنه فرکانس روی پایه Dتا6.7کیلو هرتز میره درحالی که باید خیلی بالاتر باشه..

heical

کاربر
2011-05-13
306
532
متوجه نشدم که قصیه میکرو چی بود ولی اگه به قول خودتون بدون میکرو برد روشن میشه و با میکرو نمیشه پس شاید یه چیزی این وسط هست که وقتی میکرو رو وصل می کنید جریان می کشه و پروتکشن پاور فعال میشه

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
349
890
پس اگه خازن 50ولت ده میکرو رو تعویض کردین اما نتیجه ای نداده اگه امکانش هست یک ولتاژ خارجی 12 به خط 12 وصل کن تا از روشن شدن پنل و سایر قطعات مطمئن بشی و شاید هم مشگل راحت تر پیدا بشه در صورت روشن شدن ایراد میتونه حتی از خود چوک باشه یا مقاومت سری شده با خازن 50 10

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
متوجه نشدم که قصیه میکرو چی بود ولی اگه به قول خودتون بدون میکرو برد روشن میشه و با میکرو نمیشه پس شاید یه چیزی این وسط هست که وقتی میکرو رو وصل می کنید جریان می کشه و پروتکشن پاور فعال میشه

سلام دوستم بالای رله زرد رنگ را نگاه کنید سوکت قرمز یه سوکت سه شیم میخوره بهش وصله به کلید در حالت قطع پایه پایه ۱به۲وصله زمان فسار دکمه ۲به۴البته یه لخظه اول با فشار دکمه چراغ قرمز روی برد روشن و سریع خاموش میشود بعد من مسیر ۲به ۴رو جامور زدم چراغ قزمز روش رله ها هم وصل کردن چند بارم تست کردم با قطع و وصل برق دیدم روشن میشه ولی فرداش که امدم دیکه اصلا روی هیچ خالتی روشن نمیشد فقط اون ولتاژهای که گفتمو دارم منظورم از میمرو سویچ همون کلید فشاری هست کلید ریست عمل میکنه سیم های مشکی قرمز و زرد بهش وصله ..ممنون

بالا