آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: روشن نشدن برد ماشین لباسشویی ال جی اینورتر مدلwd-11020d

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
پس اگه خازن 50ولت ده میکرو رو تعویض کردین اما نتیجه ای نداده اگه امکانش هست یک ولتاژ خارجی 12 به خط 12 وصل کن تا از روشن شدن پنل و سایر قطعات مطمئن بشی و شاید هم مشگل راحت تر پیدا بشه در صورت روشن شدن ایراد میتونه حتی از خود چوک باشه یا مقاومت سری شده با خازن 50 10
درود .خازن ۴۷میکرو۳۵ولت هست کنار چاپر و خازن کوپلاژ ۴۷میکرو۱۶هست کنار خازن صافی بزرگ،منظورت تز چوک ترانس قسمت تینوتر همپتغ زرد رنگه هست؟از نظر اهمی دو سر سیم پیچ وصله .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: najaf11

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
اها فقط روی سیمهای که به میکرو سویچ میره ولتاژ چند ولتی نوسان داره از ۱ولت تا۴ولت

آخرین ویرایش:

ali_repair

کاربر
2020-07-11
53
73
دیود زنری که در مسیر تحریک رله زرد رنگ قرار داره سالم بود؟
رگولاتور 5 ولت رو تست کردی؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behi0021

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,698
10,213
گنبد کاووس
دوست بزرگوار
پست 9 فرمایش مهندس Newman1 رو اجرا کردید ؟
به خط 12 ولت ولتاژ خارجی متصل نمایید
روزه شک دار نگیرید تست رو انجام بدید تا از پنل کاملا مطمعن باشید و اگر انجام دادید نتیجه رو عنوان نمایید

با تشکر

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
دوست بزرگوار
پست 9 فرمایش مهندس Newman1 رو اجرا کردید ؟
به خط 12 ولت ولتاژ خارجی متصل نمایید
روزه شک دار نگیرید تست رو انجام بدید تا از پنل کاملا مطمعن باشید و اگر انجام دادید نتیجه رو عنوان نمایید

با تشکر

سلام .دوازده ولتو به خط دوازده دادم رگلاتور 5ولتی هم درسته دیود قرمزم روشن شد پنل دم دستم نبود که ببینم دبسپلی روشن میشه یا نه هرچند رله سالمه خط منفی هم از روی بافر میاد مشکل الان روشن نشدن تغذیه دستگاه است قبلا دو سری همین مدل ولی با ایسی top هشت پایه رو تعمیر کردم ولی این یدفه از دستم خارج شد کار از طرفی قطعات موجود در مدار بغضیاشون با دیتای ایسی تغذیه هم خونی دارن بعضیا اصلا .داشتم میگفتم نکنه این تغذیه اولیه خازنی داره خخ..پشت دیود شاتکی 0.2ولت میاد فرکانس روی اولیه چاپر 7کیلو هرتز هست در صورتی که باید ببشتر باشد .یعنی ایسی سویچ میشه ولی بخاطر پایه لاین سنس جریان و فید بک سرعت سویچ زنی بالا نمیره 431هم نداریم.من الان گیج شدم دیگه هنگ کردم فرق هویه با اهمترو تشخیص نمیدم فردا باید تحویل بدم خیلی ابرو ریزی هست درست نشده باشه.یه مقاومت 5وات یفید چسب یده به هیت سینگ تی پی ام مقدار اهمش معلوم نیست دو صدم اهم نشون میده...

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
350
893
احتمال کمی داره ولی یک خازن smd که در روی قسمت تغذیه بر روی خازن ۵۰ ۱۰ دیده میشه احتمال وجود داره این خارن اهمی شده باشه و مانع بالا رفتن ولتاژ این خازن شده باشه بهر حال تعویضش ضرری نداره احتمالا ۱۰۰ نانو هست

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
احتمال کمی داره ولی یک خازن smd که در روی قسمت تغذیه بر روی خازن ۵۰ ۱۰ دیده میشه احتمال وجود داره این خارن اهمی شده باشه و مانع بالا رفتن ولتاژ این خازن شده باشه بهر حال تعویضش ضرری نداره احتمالا ۱۰۰ نانو هست

احتمالش هست اگر ببینید نزدیک هرکدام از خازن هام یه مقاومت یه مقاومت اس ام دی 10کیلو و یک عدد خازن اس ام دی صد نانو هست مجبور شدم کل بردو تز قاب خترج کنم هرچند اونطرف هم چیزی پیدا نکردم کفتم حالا که هستین چند جا ولتاژهای که دارم رو بنویسم شاید بدرد بخوره درضمن آنوقت که درست شده بود و روشن شده بود اخرین خازن 470 نزدیک سوکت قرمز دست بهش خورد برق بدی گرفتم در صورتی که 35ولت هست و بقیه تینجوری نبودن الان عکسو میزارم نظر بدین

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
867
تهران
این ولتاژها رو ببینید شاید من درست متوجه عیب نمیشم .خارن اسام دی ها رو هم صبح ظرفیت سنجی میکنم ولی شورت شدگی نداشتیم.ممنننون
IMG_20200907_034905.jpg

بالا