آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جوش ندادن اينوتر جوش سه فاز es2500

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
با عرض سلام و تشکر فراوان خدمت استاد عزیزم اقا غزال ان شااله بتونم اینبار رضایت شما رو بدست بیارم
اول این سوالتونو در مورد قطع کردن ترانس خروجی بگم بله وقتی ترانس خروجی رو قطع میکنم بازم فتها داغ میشن و تاثیری تو جریان کشی دستگاه نداره جریان کشی رو از اونجا متوجه میشم که یک لامپ با دستگاه سری میکنم (لامپ 100) خیلی کم نور روشن میشه وقتی ترانسهای خروجی رو قطع میکنم تو نور لامپ هیچ تغییری اتفاق نمیافته
در مورد نقشه ارسالی ای سی 3525 با مدار دستگاه من دقیقا همخانی داره رنج مقاومتها هم با مدار شما چک کردم درست بود
ولتاز خازن 300 دی سی هستش درازمایشی که انجام دادم و مقاومت و پتانسیومتر رو در مدار قراردادم و 5 ولت رو به یک سر پتانسیومتر وصل کردم و ولوم پتانسیمتر رو انقدر تغییر دادم تا ولتاز خروجی از 47 ولت به 40 ولت تقلیل پیدا کرد لامپ 100 وات کاملا خاموش شد و همزمان اسیلوسکوپ به پایه فت q 3 متصل بود همزمان به تغییر پتانسیومتر سیکل مثبت سیگنال عرضش باریکتر میشد که تصویر سیگنال نیز پیوست شده است در ضمن فت Q8 و Q3 پایه های سومشاهده فایل‌پیوست 92469مشاهده فایل‌پیوست 92470رسشون به گروند متصله جهت اطلاع عرض کردم

سلام

قرار بود ببینی با تست فوق بازم فت ها داغ میکنه یا نه ؟

ضمنا اگه با خروجی 40 ولت فت ها داغ نمیکنه دراینصورت ولتاژ خروجی را با پتانسیومتری که اضافه کردی به مرز کاهش ولتاژ برسون یعنی جایی که پتانسیومتر میخواد ولتاژ را کاهش بده همونجا نگه دار و ببین بازم فت ها داغ میکنه یا نه ؟

ضمنا چرا درحالت عادی 47 ولته باید بیشتر باشه (حدود 70 ولت )

هیچ نقصی در ایندستگاه نبنظر نمیرسه و این بخش هم بدرستی کار میکنه
شاید فت ها مرغوب و یا مناسب نیست
در هر حال نتیجه تست فوق را اعلام کن
آیا فت های اولیه فابریک بوده یا قبلا فت اصلی تعویض شده و نزد شما آوردند؟
باید هر 4 فت مشابه باشند . شماره فت فعلی چیه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام

ضمنا اگه با خروجی 40 ولت فت ها داغ نمیکنه دراینصورت ولتاژ خروجی را با پتانسیومتری که اضافه کردی به مرز کاهش ولتاژ برسون یعنی جایی که پتانسیومتر میخواد ولتاژ را کاهش بده همونجا نگه دار و ببین بازم فت ها داغ میکنه یا نه ؟

سپاس
تا مرز كاهش ولتاژ تاثيري تو خنك شدن فتها نميزاره و شكل موج هم تغييري نميكنه ولي وقتي پنج تا شش ولت ولتاژ كاهش پيدا ميكنه هم شكل موج تغيير ميكنه و هم فتها خنك ميشه ولتاژ به خاطر اين ٤٧ ولته كه با ٣٠٠ ولت دارم تست ميكنم با 500 ولت تست كنم ولتاژ به 60 ولت ميرسه فتهاي اوليه صد در صد فابريك بوده و از اين خاطر مطمينم چون قبلا هم اين دستگاه نزد من بوده وغير اين از لحيم پايه هاي فت مشخص بود كه فابريكه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
تا مرز كاهش ولتاژ تاثيري تو خنك شدن فتها نميزاره و شكل موج هم تغييري نميكنه ولي وقتي پنج تا شش ولت ولتاژ كاهش پيدا ميكنه هم شكل موج تغيير ميكنه و هم فتها خنك ميشه ولتاژ به خاطر اين ٤٧ ولته كه با ٣٠٠ ولت دارم تست ميكنم با 500 ولت تست كنم ولتاژ به 60 ولت ميرسه فتهاي اوليه صد در صد فابريك بوده و از اين خاطر مطمينم چون قبلا هم اين دستگاه نزد من بوده وغير اين از لحيم پايه هاي فت مشخص بود كه فابريكه

1- در محلی از پتانسیومتر که فت ها خنکه و ولتاژ خروجی حتی المقدور نزدیک به ماکزیمم است 4 مقاومتی که افزایش داده بودی هر کدام را با حدود 10 اهم موازی کن تا به مقدار اصلی خودش برسه و ببین فت ها بازم خنکه

2- با جوشکاری باید پهنای سیگنال گیت تغییر کنه ببین اینکار هم بدرستی انجام میشه

سپاس

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام

باید هر 4 فت مشابه باشند . شماره فت فعلی چیه ؟

سپاس

1- در محلی از پتانسیومتر که فت ها خنکه و ولتاژ خروجی حتی المقدور نزدیک به ماکزیمم است 4 مقاومتی که افزایش داده بودی هر کدام را با حدود 10 اهم موازی کن تا به مقدار اصلی خودش برسه و ببین فت ها بازم خنکه

2- با جوشکاری باید پهنای سیگنال گیت تغییر کنه ببین اینکار هم بدرستی انجام میشه

سپاس
مقاومتها يك سرش ازاد بود كه وصل كردم وفتها خنك بود البته در همان سقف ولتاژ ٤٠ ولتي
با جوشكاري چون نميتونم مدام جوشكاري كنم در امپر پايين فقط يك پرش لحظه اي در سيگنال ميبينم و چون دايم نيست تغييرات را نميتونم ببينم فقط ميدونم تغيير ميكنه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
مقاومتها يك سرش ازاد بود كه وصل كردم وفتها خنك بود البته در همان سقف ولتاژ ٤٠ ولتي
با جوشكاري چون نميتونم مدام جوشكاري كنم در امپر پايين فقط يك پرش لحظه اي در سيگنال ميبينم و چون دايم نيست تغييرات را نميتونم ببينم فقط ميدونم تغيير ميكنه

سلام

با 3 فاز تست کن اگه فت ها خنک بود جوشکاری کن ببین مشکلی نداره

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
با سلام با چهار عدد فت كه روي مداره تست كنم مشكلي پيش نمياد فتها نميسوزه

اشکالی نداره فقط مراقب باش اگه داغ کرد فورا خاموش کن
و جوشکاری را با آمپر پایین تست کن
شماره کامل فت ها را هم با پسوندش اعلام کن

سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
اشکالی نداره فقط مراقب باش اگه داغ کرد فورا خاموش کن
و جوشکاری را با آمپر پایین تست کن
شماره کامل فت ها را هم با پسوندش اعلام کن

سپاس
با سلام وخسته نباشيد خدمت استاد گرامي
فت فابريك دستگاه برند toshiba شماره فت هم k3878 ميباشد و پسوندي هم نداره و من از همين فت استفاده كردم البته به گفته شما از igbt 60n100 هم استفاده كردم كه تفاوتي تو گرم شدن با فتها نداشت
براي اطمينان به هر طبقه ٣ تا فت اضافه كردم و با ٢ فاز كه ولتاژ خازن بزرگ به 500 ولت دي سي ميرسه جوشكاري كردم
قبل جوشكاري فتها كمي گرم ميشن البته بعد از ٣٠ ثانيه جوشكاري فتها داغ ميشن فتها در اين حالت به هيتسينگ وصل نشده اند
روي 250 كه جوشكاري كردم انگار رو ١٢٠ امپر گذاشتي داري جوشكاري ميكني

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
با سلام وخسته نباشيد خدمت استاد گرامي
فت فابريك دستگاه برند toshiba شماره فت هم k3878 ميباشد و پسوندي هم نداره و من از همين فت استفاده كردم البته به گفته شما از igbt 60n100 هم استفاده كردم كه تفاوتي تو گرم شدن با فتها نداشت
براي اطمينان به هر طبقه ٣ تا فت اضافه كردم و با ٢ فاز كه ولتاژ خازن بزرگ به 500 ولت دي سي ميرسه جوشكاري كردم
قبل جوشكاري فتها كمي گرم ميشن البته بعد از ٣٠ ثانيه جوشكاري فتها داغ ميشن فتها در اين حالت به هيتسينگ وصل نشده اند
روي 250 كه جوشكاري كردم انگار رو ١٢٠ امپر گذاشتي داري جوشكاري ميكني

سلام

گرم شدن فت درحال جوشکاری طبیعی است (البته نه خیلی زیاد ) ولی بدون جوشکاری باید خنک باشه و شاید با اضافه کردن کلیه فت ها و جریانی که گیت ها میکشه ممکنه فت ها خنک بشه
تصور میکنم کل فت ها را نصب کنی با 3 فاز جریاندهی هم درست بشه

pwm مناسب نیست که با پتانسیومتر اضافه اصلاح شده و اشکالی نداره اما اگه میخوای عیب اصلی را کشف کنی در برد اسیلاتوره
اگه با پتانسیومتر ایده آل هم بشه منو راضی نکرده ولی خیلی خسته شدی و پشتکار قابل تحسینی داری
از یک میلیون نفر یک نفر پشتکار شمارو داره و قابل تقدیره

سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام

گرم شدن فت درحال جوشکاری طبیعی است (البته نه خیلی زیاد ) ولی بدون جوشکاری باید خنک باشه و شاید با اضافه کردن کلیه فت ها و جریانی که گیت ها میکشه ممکنه فت ها خنک بشه
تصور میکنم کل فت ها را نصب کنی با 3 فاز جریاندهی هم درست بشه

pwm مناسب نیست که با پتانسیومتر اضافه اصلاح شده و اشکالی نداره اما اگه میخوای عیب اصلی را کشف کنی در برد اسیلاتوره
اگه با پتانسیومتر ایده آل هم بشه منو راضی نکرده ولی خیلی خسته شدی و پشتکار قابل تحسینی داری

سپاس
با سلام و تشکر خیلی فراوان از استاد گرانقدرم اقا غزال
میدونم شمارو تو این 260 پست اخیر ناراحت و عصبانی کردم خیلی شرمندم یکمی سی پی یوم پایینه خدا قوت
منم بر این باورم اگه از برق سه فاز استفاده کنم با توجه به اینکه ولتاز خازن بزرگ 100 ولت افزایش پیدا میکنه از 500 ولت به 600 ولت مشکل جریان دهی حل بشه به شرطی فتها نترکه از این میترسم
البته من این ازمایشو بدون درگیر کردن هیت سینگ فتها انجام دادم بخاطر اینکه گرمای احتمالی قبل جوشکاری رو راحتتر تشخیص بدم
البته برای تست بعدی فتهارو روی هیتسینگ محکم میکنم
اگه یک برد کوچک داشتم و تعویض میکردم خیلی خوب بود اون موقعی که شما پیشنهاد دادین دستگاهی تو مغازه نداشتم تست کنم
لا اقل از برد کوچک اطمینان حاصل میکردیم
در صورت جوشکاری با برق سه فاز و عدم وجود مشکل پتانسیومتر در مدار باقی بمونه یا راه حل دیگه ای پیشنهاد میدین
اگه دست خودم بود تا رفع عیب استاندارد دستگاه با همیاری شما ادامه میدادم حیف مشتری لنگه در مغازه رو کنده

این طوری هم که شما فکر میکنید نیست همه اراده و پشتکار رو شما به من دادین و بی منت و چشم داشتی منو راهنمایی کردید
خلاصه با چهار خط نوشتن نمیتونم جواب زحماتتون رو بدم خیلی اقایی همیشه و در همه مراحل زندگیتون موفق و سر بلند باشین
یا حق

بالا