آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: جوش ندادن اينوتر جوش سه فاز es2500

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
با سلام من اعتراض دارم
اولا شما گفتی فت 60 امپری تهیه کن تهیه کردم
گفتید با تغذیه 300 ولتی تست کن من هم همین کارو دارم میکنم
بهد در مورد جابجایی برد کوچک وقت در پستهای قبلی من نقشه برد کوچک به پایه گیت فتها را دادم شما گفتید برد کوچک درست سر جاش نصب شده ودر ضمن سیم سیگنالی که به برد کوچک میره انقدر کوتاه هستش که نشه برعکس تصب بشه
بگذریم شرمنده استاد طاقت نیاوردم از خودم دفاع کردم
امروز از مقاومت 1/2 کیلو شروع کردم فتها داغ نمیکردند و در خروجی دستگاه ولتازی ظاهر نشد مشاهده فایل‌پیوست 91980بعد با مقاومت 470 اهم جایگزین کردم در خروجی دستگاه 60 ولت ظاهر شد و فتها هم گرم نشد البته خیلی خیلی ناچیز که احساس نمیشد مشاهده فایل‌پیوست 91981#$V686#$V686

سلام

بله یکبار بابت جابجایی گیت ها فرمودید و مجددا سوال کردم همانطور که در مورد زینر مکررا سوال میکردم

فرمودید امکان جابجایی گیت ها بدلیل کوتاه بودن سیم وجود نداره اما چرخیدن برد یکی از موارده و چرخیدن ترانس کوچک احتمال دیگر است و ....

من نمیدونم چه کارهایی انجام دادید ولی تردید ندارم در جریان تست قطعات خطایی داشتی که چنین عیبی ظاهر شده
اگر بررسی خطاهای احتمالی را مطرح نکنم دیگه مطلبی باقی نمیمونه

آیا هر 4 گیت سیگنال مشابهی دارند ؟
ببینید جوشکاری با وجود 470 اهم مقدوره ؟ ( با آمپر کم تست کن )

تصویری که ارسال کردید مربوط به کجاست (نمیتونه مربوط به گیت باشه )
من منتظر مشاهده سیگنال گیت ها با شرایط جدید هستم و اگه هر 4 گیت مشابهند فقط ارسال یکی از آنها کافیه

سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام

بله یکبار بابت جابجایی گیت ها فرمودید و مجددا سوال کردم همانطور که در مورد زینر مکررا سوال میکردم

فرمودید امکان جابجایی گیت ها بدلیل کوتاه بودن سیم وجود نداره اما چرخیدن برد یکی از موارده و چرخیدن ترانس کوچک احتمال دیگر است و ....

من نمیدونم چه کارهایی انجام دادید ولی تردید ندارم در جریان تست قطعات خطایی داشتی که چنین عیبی ظاهر شده

من منتظر مشاهده سیگنال گیت ها با شرایط جدید هستم و اگه هر 4 گیت مشابهند فقط ارسال یکی از آنها کافیه

سپاس
با سلام با امپر پایین جوشکاری کردم جریان در خروجی دارم در ضمن سیگنال 4 عدد گیت مشابه نیست و سیگنال 4 عدد را نیز به پیوست گذاشتم image_24.jpgimage_23.jpgimage_22.jpgimage_21.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
Q13 , Q18 درسته ولی قطعات مربوط به دو تای دیگه مورد داره

یکی یکی قطعات گیت Q18 , Q8 را جابجا کن تا سیگنال گیت Q8 , Q18 جابجا بشه یعنی Q8 درست بشه , Q18 خراب بشه

با تعویض هر قطعه ای سیگنال ها جابجا بشه همون قطعه خرابه

ابتدا مقاومت آجری و خازن عدسی سری را جابجا کن و سپس قطعات مربوطه برد کوچک

آیا با همین شرایط قادر به جوشکاری نرمال بودی ؟

سپاس

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام

سپاس

سلام
عزیزم اگر ترانس قطع بشه محاله داغ کنه مگر اینکه سیگنال گیت ها جابجا شده باشه و یا نیم سیکل مثبت غیرعادی و یا با دامنه بزرگتر از نرمال باشه که مربوط به خرابی برد کوچک شامل ترانس کوچیکه (ازجمله تعویض ناصحیح قطعات )

پیک تو پیک سیگنال گیت ها را در فرکانس بالا اعلام نکردی ؟ !

گیت سورس هر دسته با یک مقاومت آجری و خازن عدسی موازی است این 4 مقاومت آجری و 4 خازن عدسی را تست کن

سپاس

یکی یکی قطعات گیت Q18 , Q8 را جابجا کن تا سیگنال گیت Q8 , Q18 جابجا بشه یعنی Q8 درست بشه , Q18 خراب بشه

سپاس
با امپر بالاتر ترسیدم جوشکاری کنم فتها بسوزه شما گفتید با امپر پایین جوشکاری کن فقط میدونم جرقه میزد

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام

سپاس

سلام
عزیزم اگر ترانس قطع بشه محاله داغ کنه مگر اینکه سیگنال گیت ها جابجا شده باشه و یا نیم سیکل مثبت غیرعادی و یا با دامنه بزرگتر از نرمال باشه که مربوط به خرابی برد کوچک شامل ترانس کوچیکه (ازجمله تعویض ناصحیح قطعات )

پیک تو پیک سیگنال گیت ها را در فرکانس بالا اعلام نکردی ؟ !

گیت سورس هر دسته با یک مقاومت آجری و خازن عدسی موازی است این 4 مقاومت آجری و 4 خازن عدسی را تست کن

سپاس

سپاس
با امپر بالاتر ترسیدم جوشکاری کنم فتها بسوزه شما گفتید با امپر پایین جوشکاری کن فقط میدونم جرقه میزد
خدا بگم چکارش نکنه رفتم خازنهای طبقه q8 و q18 رو جابجا کنم گفتم قبلش مقاومت سری با دیودهای 4148 رو جدا کنم و دیودها را تست کنم دیدم دیود 5 تایی موازی طبقه q8 کلا قطع شده زمان سوختنش نمیدونم کی بوده

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
با سلام خدمت استاد عزیز
دیودهای 4148 را تعویض کردم و مجددا از چهار عدد فت سیگنال گرفتم
فتها گرم نمیکنه ودر خروجی نیز 60 ولت رو دارم image_12.jpgimage_13.jpgimage_14.jpgimage_15.jpgفقط به دامنه سیگنال q13 توجه کنید دو پله است علتش چی میتونه باشه
ممنونم از شما استاد عزیز

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
با سلام خدمت استاد عزیز
دیودهای 4148 را تعویض کردم و مجددا از چهار عدد فت سیگنال گرفتم
فتها گرم نمیکنه ودر خروجی نیز 60 ولت رو دارم مشاهده فایل‌پیوست 92177مشاهده فایل‌پیوست 92178مشاهده فایل‌پیوست 92179مشاهده فایل‌پیوست 92180فقط به دامنه سیگنال q13 توجه کنید دو پله است علتش چی میتونه باشه
ممنونم از شما استاد عزیز

سلام
سورس دو دسته از فت ها به گراند متصل نمیشه و لذا گراند اسکوپ به گراند دستگاه متصل نمیشه و لذا سیگنال سورس گیت این دو دسته ، همراه با نویز به اسکوپ میرسه و این مورد اشکالی نداره

حالا 4 مقاومت را بتدریج کم کن ببین فت ها بازم داغ میکنن

سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814

سپاس

سلام

سپاس

سلام
سورس دو دسته از فت ها به گراند متصل نمیشه و لذا گراند اسکوپ به گراند دستگاه متصل نمیشه و لذا سیگنال سورس گیت این دو دسته ، همراه با نویز به اسکوپ میرسه و این مورد اشکالی نداره

حالا 4 مقاومت را بتدریج کم کن ببین فت ها بازم داغ میکنن

سپاس
با عرض سلام و خسته نباشید
مقاومت 220 اهم جایگزین کردم فتها رفته رفته بعد از 20 ثانیه گرم میشن ولی کمتر از مقاومت 10 اهمی

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,799
با عرض سلام و خسته نباشید
مقاومت 220 اهم جایگزین کردم فتها رفته رفته بعد از 20 ثانیه گرم میشن ولی کمتر از مقاومت 10 اهمی

سلام

بنابرین هنوز حل نشده و یا ممکنه مربوط به اتصال به تکفاز یا 2 فاز باشه
با 3 فاز تست و اعلام کن اگه داغ کرد هنوز برد کوچک اشکال داره

سپاس

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام

بنابرین هنوز حل نشده و یا ممکنه مربوط به اتصال به تکفاز یا 2 فاز باشه
با 3 فاز تست و اعلام کن اگه داغ کرد هنوز برد کوچک اشکال داره

سپاس
با سلام
در اخرین پست پاسخی که دادید خیلی ناامید شدم چون در برد کوچک همه المانها تست شده و مشکلی وجود نداره در مورد مقدار ولتاز زنر شما اطمینان حاصل کردید راستی شما به چه دلیل از زنر 5 ولتی این برد اطمینان حاصل کردید
خلاصه دست از تلاش بر نداشتم اون ترانسی که برد اسیلاتور را تغذیه میکر د ورودیش سه سر داشت که یک سرش روی سوکت ورودی ترانس ازاد بود که از روی پلاک روی ترانس متوجه شدم که هم با 380 میتونی تغذیه کنی و هم با 220ولت چون ورودی 380 به مدار تغذیه وصل بود من همیشه مجبور بودم به تغذیه ترانس 380 وصل کنم و یک تغذیه 300 ولت دی سی وصل کنم به طبقه فتها ولی الان 220 ولت رو به دستگاه وصل کردم و وروی 220 ولتی ترانس را به برد تغذیه وصل کردم و مشکلی از این بابت ندارم
روی گرمای فتها دقیق شدم و دقیقا متوجه شده Q8 از همه بیشتر داغ میکنه
در ضمن خروجی سیگنال از برد اسیلاتور به برد فتهارا قطع کردم و با اسیلوسکوپ نمونه برداری کردم 50 ولت پیک تو پیک
استاد به دادم برس دیگه باید چه کار کنم 20140603_173110.jpg:narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat::narahat:

بالا