آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

منبع تغذیه سه ولت مناسب رادیو

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
با عرض سلام خدمت اساتید

بنده میخام برای رادیو سونی کوچک که با دو تا باطری کار میکنه
یه منبع تغذیه درست کنم که نویز برق شهر روی صداش ظاهر نشه و مثل باطری قلمی براش کار کنه
چه نوع منبع تغیه ای اعم از سوئیچینگ و ... بهترین نتیجه رو میده؟
اگر بخام نویز به صفر برسه آیا مداری هست؟

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
ممنون از پاسخ ها
منظورتون اداپتور های معمولی هست؟
از اینها که دارم ولی راضی کننده نیست عزیزان
نویز نداشتن برای من خیلی مهمه
دنبال یه مدار صاف کننده هستم...........:dubbio00:

w_mirzaii

کاربر
2013-03-12
121
219
کرمان
ببینید با استفاده از خازن و رگولاتور و شارژر موبایل اصل تونستم به جریان صافی دست پیدا کنم ولی هنوز کمی نویز هست
هر چی هم ظرفیت خازن رو بالا میبرم فایده نداره............:91000000:

sam21

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-10-06
1,373
12,602
World eye
www.rasa-shop.blogfa.com
lm317-linear-power-supply-regulator-15v3v45v5v6v9v_15a.jpg

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
سلام
به نظر من از emi ***** های آماده هم میتونید استفاده کنید
البته اگر تلویزیون قدیمی خراب دارید احتمالآ emi ***** داره و میتونید از تنش در بیارید یا میتونید خودتون بسازید
ولی خوب به نظر من 80 درصد نویز مربوط به نوسانات برق نمیشه و عواملی مثل آنتن و کیفیت ساخت خود گیرنده تاثیر گذاره

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,779
با عرض سلام خدمت اساتید

بنده میخام برای رادیو سونی کوچک که با دو تا باطری کار میکنه
یه منبع تغذیه درست کنم که نویز برق شهر روی صداش ظاهر نشه و مثل باطری قلمی براش کار کنه
چه نوع منبع تغیه ای اعم از سوئیچینگ و ... بهترین نتیجه رو میده؟
اگر بخام نویز به صفر برسه آیا مداری هست؟

درود

پیشنهاد دوستان در کاهش نویز بسیار مفید و موثره ولی بجز fm هرگز قادر به حذف نویز ناشی از ارتباط برق شهر نیستی و باید از باطری قابل شارژ استفاده کنی.

حتی با باطری هم اگه رادیو ارتباطی غیر موثری هم با برق شهر داشته باشه و حتی نزدیک به سیم حامل برق شهر بشه در بسیاری از فرکانس ها نویز ظاهر میشه چون بعنوان آنتن درافت نویز محسوب میشه و نویز قویتری دریافت و لذا سیگنال به نویز بشدت افت میکنه و قدرت نویز نسبت به سیگنال قویتر میشه .

استفاده از رادیوهای دیجیتال برای این منظور بسیار موثره.

سپاس

آخرین ویرایش:

reza05

کاربر
2014-05-24
65
131
سلام استاد غزال عزیز
من برام یه سوال پیش اومده
الان ما تو ایران فرستنده دیجیتال مختص رادیو داریم؟ مثل همین فرستنده دیجیتال تلویزیون که شبکه های رادیویی رو هم ارسال میکنه و با گیرنده دیجیتال دریافتشون میکنیم
آیا مداری برای دریافت سیگنال دیجیتال رادیویی وجود داره(در صورتی که سیگنال دیجیتال رادیویی ای وجود داشته باشه)؟
آیا میشه مداری ساخت که مثل گیرنده دیجیتال عمل کنه اما فقط کانال های رادیویی رو دریافت کنه؟
برای وسایل محرک مثل ماشین هم میشه مدار گیرنده رو به کار برد؟
لطفآ راهنمایی کنید
ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,779
سلام استاد غزال عزیز
من برام یه سوال پیش اومده
الان ما تو ایران فرستنده دیجیتال مختص رادیو داریم؟ مثل همین فرستنده دیجیتال تلویزیون که شبکه های رادیویی رو هم ارسال میکنه و با گیرنده دیجیتال دریافتشون میکنیم
آیا مداری برای دریافت سیگنال دیجیتال رادیویی وجود داره(در صورتی که سیگنال دیجیتال رادیویی ای وجود داشته باشه)؟
آیا میشه مداری ساخت که مثل گیرنده دیجیتال عمل کنه اما فقط کانال های رادیویی رو دریافت کنه؟
برای وسایل محرک مثل ماشین هم میشه مدار گیرنده رو به کار برد؟
لطفآ راهنمایی کنید
ممنون

درود

مقصود من جنس سیگنال فرستنده نبود بلکه ساختار تولید فرکانس و اجزاء رادیو بود که حتی المقدور اجزاء رادیو آنالوگ نباشه ولی امواج رادیویی آنالوگ را آشکار کنه
در دستگاههای جدید حتی برای تغییرات ولوم صدا هم از روشهای دیجیتال استفاده میشه که احتمال دریافت نویز بسیار کمتر میشه و صدای تمیزتری تحویل میده

هرچند روش دیجیتال ضعف هایی از حیث حذف برخی از فرکانس های اصلی داره و آنالوگ سیگنال صدای کاملتری میده اما گوش انسان فادر به تشخیص کاستی های صدای دیجیتال نیست مگر مانند موبایل خیلی گندشو دربیارن که در رادیو دلیلی برای حذف بیش از حد فرکانس ها وجود نداره .

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا