آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ساخت مداری برای انتخاب موس های دستگاه nvr

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
روز بخیر.
سلکتور میگیرم تست میکنم البته ی سلکتور 3حالته دارم با اون تست میگیرم. ولی مشکلی ک داره مثلا برای nvr شماره 10باید از 1چرخوند تا به 10برسه و بالعکس و من چیزی میخام ک شکل و قیافشم خوب باشه. ی باکس هم درست کردم برای اینکار ک عکسشو پیوست میکنم.
از همه مهمتر ک ادعا کردم میتونم درست کنم 🫣🫣و باید درست کنم ، بخاطر همین هزینش هم مهم نیست و پیشنهاد میکرو دادم. حالا شما بدادم رسیدید ک کم نیارم، چون از هرکی دور و برم میشناختم پرسیدم راهنمایی بدرد بخور بهم نداده
🙏🏾
سلام بهترین حالت کار برای شما استفاده از برد رله و استفاده از شیفت رجیستر ها در حالت لچ هست
بهتر از اون میشه برنامه نویسی و انتخاب حالت ها از‌طریق کنترلر که اگه بتونید انجام بدید میتونید وایرلسش هم کنید و از راه دور سوییچ کنه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
812
1,371
سلکتور میگیرم تست میکنم البته ی سلکتور 3حالته دارم با اون تست میگیرم. ولی مشکلی ک داره مثلا برای nvr شماره 10باید از 1چرخوند تا به 10برسه و بالعکس و من چیزی میخام ک شکل و قیافشم خوب باشه
سلام مجدد
کاملا درست میفرمایید. اگر خودم می‌خواستم این کار رو انجام بدم؛ به دلیل همین موضوعی که اشاره فرمودید؛ شاید بصورت موقت و راه‌اندازی اولیه (که هم استارت کار بخوره؛ و هم عیب‌هایی که خودمم بهش اشرافیت دارم 😃 به مرور از سمت یوزر بیان بشه و در مجموع یه فرصت و پنجره برای بهینه کردن بهم بده) در غیر اینصورت از سلکتور استفاده نمی‌کردم.

از همه مهمتر ک ادعا کردم میتونم درست کنم 🫣🫣و باید درست کنم

اول اینکه خواستن، توانستن است. خصوصا شما جوانها که هم استعداد دارید و هم پشتکار.
در خصوص استفاده از میکرو هم، چون بنا به نیاز و بصورت مقطعی سمتش رفتم، اونقدر اشرافیت ندارم که راهنمایی کنم.

اما همینقدر میتونم عرض کنم که زیاد پیچیده نیست. تو بحث سخت‌افزار به:
1- کیبرد،
2- LCD مثلا 2X16
3- برد I2C برای استفاده بهینه از پورت‌های ورودی و خروجی
4- یه برد Uno Arduino (که البته نمیدونم تعداد خروجی‌ها جواب کارتون رو میده یا نه و اگر کافی نبود از برد Mega 2560 استفاده کنید) نیاز دارید.

تو برنامه نویسی هم باید تعداد پینهای خروجی رو معرفی و تعریف کنید که همزمان تنها یکی از اونها می‌تونه ON باشه و وقتی یکی رو ON کردید، بقیه OFF بشه.

ضمن اینکه با وارد کردن شماره پین، علاوه بر اعمال روی پین مربوطه جهت ON شدن، شماره پین روی LCD پرینت بشه.

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
84
سلام بهترین حالت کار برای شما استفاده از برد رله و استفاده از شیفت رجیستر ها در حالت لچ هست
بهتر از اون میشه برنامه نویسی و انتخاب حالت ها از‌طریق کنترلر که اگه بتونید انجام بدید میتونید وایرلسش هم کنید و از راه دور سوییچ کنه
سلام و عرض ادب
خوب شد برد رله رو یادم انداختید،اتفاقاً ی برد رله 32تایی دارم ک قبلاً باهاش چندین میکروفن و بلندگو رو با کیبورد انتخاب میکردیم و همون رله فعال میشد و بقیه قطع بود. بردشو دارم واتفاقا ی lcd کاراکتری هم داره. فردا ببینم مدارش چجوری کار میکنه و اگه بشه استفاده کرد عالی میشه.
ممنون از راهنمایی بجاتون ظ

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
84
سلام و عرض ادب
خوب شد برد رله رو یادم انداختید،اتفاقاً ی برد رله 32تایی دارم ک قبلاً باهاش چندین میکروفن و بلندگو رو با کیبورد انتخاب میکردیم و همون رله فعال میشد و بقیه قطع بود. بردشو دارم واتفاقا ی lcd کاراکتری هم داره. فردا ببینم مدارش چجوری کار میکنه و اگه بشه استفاده کرد عالی میشه.
ممنون از راهنمایی بجاتون
سلام مجدد
کاملا درست میفرمایید. اگر خودم می‌خواستم این کار رو انجام بدم؛ به دلیل همین موضوعی که اشاره فرمودید؛ شاید بصورت موقت و راه‌اندازی اولیه (که هم استارت کار بخوره؛ و هم عیب‌هایی که خودمم بهش اشرافیت دارم 😃 به مرور از سمت یوزر بیان بشه و در مجموع یه فرصت و پنجره برای بهینه کردن بهم بده) در غیر اینصورت از سلکتور استفاده نمی‌کردم.

اول اینکه خواستن، توانستن است. خصوصا شما جوانها که هم استعداد دارید و هم پشتکار.
در خصوص استفاده از میکرو هم، چون بنا به نیاز و بصورت مقطعی سمتش رفتم، اونقدر اشرافیت ندارم که راهنمایی کنم.

اما همینقدر میتونم عرض کنم که زیاد پیچیده نیست. تو بحث سخت‌افزار به:
1- کیبرد،
2- LCD مثلا 2X16
3- برد I2C برای استفاده بهینه از پورت‌های ورودی و خروجی
4- یه برد Uno Arduino (که البته نمیدونم تعداد خروجی‌ها جواب کارتون رو میده یا نه و اگر کافی نبود از برد Mega 2560 استفاده کنید) نیاز دارید.

تو برنامه نویسی هم باید تعداد پینهای خروجی رو معرفی و تعریف کنید که همزمان تنها یکی از اونها می‌تونه ON

باشه و وقتی یکی رو ON کردید، بقیه OFF بشه.

ضمن اینکه با وارد کردن شماره پین، علاوه بر اعمال روی پین مربوطه جهت ON شدن، شماره پین روی LCD پرینت بشه.
بله خواستن توانستن است،البته همچین جوونم نیستم ولی پشتکارم خوبه. رشتم الکترونیک نیست ولی ب واسطه شغلم و علاقه ای ک دارم زیاد کار کردم.(البته در حد ابتدایی ی چیزایی بلدم) و برای طرحهایی مثل همین موسها، ک میری تو اینترنت جست و جو میکنی و کارکرد آی سی ها و مدارها رو میخونی کلی مطالب جدید یاد میگیری و در هر صورت مفیده.
تو پست قبلی با یاد آوری ک دوستمون کردند یاد مداری افتادم ک شاید بکارم بیاد. البته ب کمک شما اساتیدِ با محبت. شماره آی سی ها و اگه بتونم مدارشو بکشم و اعلام کنم ببینید میشه استفاده کرد یا ن.
بازهم از پیگیری شما ممنونم

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
سلام و عرض ادب
ممنون از راهنمایی بجاتون ظ
اگه راه نیوفتاد عکس برد رله و ورودی خروجیش رو بفرستید چک میکنم که چه طرحی به دردش میخوره
اگه میخواید با مثلا ۱۰کلید کنترل کنید به نظر من بهتر اینه که کنار هر کلید یه ال ای دی باشه که نشانگر فعال بودنش باشه،بهتر از به کار بردن ال‌سی‌دی هست توی این مورد

آخرین ویرایش:

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
84
با سلام مجدد
این بردی هستش ک تقریباً از 12سال پیشه، البته برد رله دیگری هم دارم ک رله معمولیه، بنظرم این برد رله برا اینکار زیاده.
آی سی میکرو atmega16L 8pu 0844k
اون 4 تا آی سی هم 74hc573n
ورودی های آی سی لچ همه مشترک هستند و همون ورودی ها ب پایه 2 تا 8 آی سی میکرو خورده، خروجی آی سی ها هم با ی مقاومت 3.3 k وصل شده ب پایه بیس (وسط) ترانزیستور c547b, پایه emiter( پایه ۳) تمام ترانزیستورها ک 32 تا هست مشترک و کلکتور (پایه 1)هم ب خروجی(یا شایدم ورودی). ی سوکت هم هست شبیه vga و 9 تا پایه داره و از پایه 6،7،8و9ک دوتاش ب پایه 15و 17 آی سی میکرو میره و دوتا پایه هم به پایه 29و 30 میکرو و بعد از وصل شدن ب کریستال 8000mhz به پایه 15و16 lcd.
البته lcd نباشه بهتره و بجاش led باشه بیشتر کارایی داره. یادم نیست چجوری کنترول میکردیم فقط یادمه ک عدد میزدیم و اینتر و یکی از رله ها فعال میشد و ب خروجی اصلی وصل میشد.
ورودی مدار 32 تا برد میکروفن بود و یک خروجی هم ب بلندگو.
امیدوارم درست گفته باشم و بکارم بیاد.
باز هم ممنون از راهنماییاتون

پیوست‌ها

• 216.6 کیلوبایت بازدیدها: 34
  • 581.7 کیلوبایت بازدیدها: 32
  • 648.5 کیلوبایت بازدیدها: 32
  • 686.8 کیلوبایت بازدیدها: 30

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
با سلام مجدد
این بردی هستش ک تقریباً از 12سال پیشه، البته برد رله دیگری هم دارم ک رله معمولیه، بنظرم این برد رله برا اینکار زیاده.
آی سی میکرو atmega16L 8pu 0844k
اون 4 تا آی سی هم 74hc573n
ورودی های آی سی لچ همه مشترک هستند و همون ورودی ها ب پایه 2 تا 8 آی سی میکرو خورده، خروجی آی سی ها هم با ی مقاومت 3.3 k وصل شده ب پایه بیس (وسط) ترانزیستور c547b, پایه emiter( پایه ۳) تمام ترانزیستورها ک 32 تا هست مشترک و کلکتور (پایه 1)هم ب خروجی(یا شایدم ورودی). ی سوکت هم هست شبیه vga و 9 تا پایه داره و از پایه 6،7،8و9ک دوتاش ب پایه 15و 17 آی سی میکرو میره و دوتا پایه هم به پایه 29و 30 میکرو و بعد از وصل شدن ب کریستال 8000mhz به پایه 15و16 lcd.
البته lcd نباشه بهتره و بجاش led باشه بیشتر کارایی داره. یادم نیست چجوری کنترول میکردیم فقط یادمه ک عدد میزدیم و اینتر و یکی از رله ها فعال میشد و ب خروجی اصلی وصل میشد.
ورودی مدار 32 تا برد میکروفن بود و یک خروجی هم ب بلندگو.
امیدوارم درست گفته باشم و بکارم بیاد.
باز هم ممنون از راهنماییاتون
چیزی که من برداشت میکنم از این مدار اینه که این برد با پورت سریال(db9) به کامپیوتر شما وصل بوده و یه نرم افزار واسط داشته که با زدن کیبورد کد رو میفرستاد
شما تایید میکنید که به کامپیوتر وصل بوده و نرم افزار واسط داشته؟ یا مستقیم وصل بوده و اگه مستقیم بود پورت کیبورد چگونه به این برد متصل شده بود،چون پورت سریال که مستقیم نمیخوره به کیبورد

Ahmad kaka

کاربر vip
vip
کاربر
2020-11-20
61
84
چیزی که من برداشت میکنم از این مدار اینه که این برد با پورت سریال(db9) به کامپیوتر شما وصل بوده و یه نرم افزار واسط داشته که با زدن کیبورد کد رو میفرستاد
شما تایید میکنید که به کامپیوتر وصل بوده و نرم افزار واسط داشته؟ یا مستقیم وصل بوده و اگه مستقیم بود پورت کیبورد چگونه به این برد متصل شده بود،چون پورت سریال که مستقیم نمیخوره به کیبورد
فردا برم بقیه وسایلشو پیدا کنم ببینم سرنخی دستم میاد یا ن. خبرشو بهتون میدم. اصلا یادم نمیاد چجوری کار میکرد

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه
سلام
نمیشه از رله های مکانیکی استفاده کرد؟؟
مثلاً هر چندتا شاسی نیازه بزاریم یا این ک یه کی پد بعد با زدن هر دکمه رله مربوط به همون dvr فعال بشه و دوتا پایه ی دیتارو به موسمون وصل کنه؟

boxochi

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-02
61
110
سلام
نمیشه از رله های مکانیکی استفاده کرد؟؟
مثلاً هر چندتا شاسی نیازه بزاریم یا این ک یه کی پد بعد با زدن هر دکمه رله مربوط به همون dvr فعال بشه و دوتا پایه ی دیتارو به موسمون وصل کنه؟
سلام،میشه ولی همون کیپد و دکمه ها نیاز به مدار داره که وقتی یکی فعال میشه بقیه رو غیر فعال کنه و در لحظه فقط یه رله فعال باشه

بالا