آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

راهنمایی برای خرید یک فلز یاب

sorush_73

کاربر
2012-02-12
1
1
میشه شکلش رو بذارید اخه من پیداش نکردمو ندیدم ممنون میشم ازتون

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام دوستان ::bounce::
یه نکته براتون بگم که چند وقت پیش برای یکی از دوستانم اتفاق افتاد . هم جالبه و هم باعث میشه که بیشتر هواستونو برای خریدن فلزیاب جمع کنید
تقریبا 35 روزپیش یکی از دوستان برای خرید فلزیاب پیش من امد که راهنمایش کنم .من هم یه چیزهایی که بلد بودم از نحوه تست زیر زمین وغیره را براش گفتم . دیگه ندیدمش تا چند روز پیش که دیدمش کفتم فلزیاب خریدی بهم گفت ای بابا از خیرش گذشتم . گفتم چرا . گفت یکی رو پیدا کردم که میگفتن فازیاب خوبی داره و خودش میسازه رفتم که بخرم همونطوری که بهم گفته بودی خواستم از دستسگاهش تست بگیرم بعد نزدیک زمین و یه جایی بخصوص را که سازندش بهم گفته بود میرفتم ومیگرفتم بوق میزد . و تا دور میشدم دیگه صدا نمیداد .اول بار گفتم عجب فلزیابیه اصلا مشکل نداره و با ثباته ولی چند بار که تست زدم اخرین بار خودم فلزیابو بردم یه جای دورتر و یه تیکه قوطی رب گوجه پیدا کردم وبهش نزدیک کردم . گفتم الانه که بوق قوی بزنه دیدم اصلا خبری نیست با این که حتی نیم متر باش نزدیک بودم . بعد به سازندش گفتم که بیاد ببینه تقریبا سه متر با من فاصله داشت وقتی امد و بهش گفتم گفت از نو بزن ببینم . بعد یه لحظه متوجه شدم که دستش را هم تو جیب کاپشنش کرد .واول چیزی به زهنم نرسید . چون زیاد تابلو نبود . ولی تا دستگاه رو نزدیک قوطی کردم باز صداش درامد . شاخ دراورده بودم گفتم نکنه یه مشکلی داره ولی چند بار رفتم وامدم که تست بزنم میدیم که سازندش باز همون وقتی که من تست میزدم دستشو میکرد تو جیبش و یه کاری میکرد . یه کم شک کردم ولی نفهمیدم چه خبره تا این که گفتم خوب دیگه مشکلی نیست و میخواستیم بریم سر معامله که رفتیم و نشتیم زیر یه درختی که اونجا بود . بعد یه سوال ازش کردم و کفتم برای خوب جواب گرفتن ایا قلقی داره که من ندونم که بتونم چیزی را پیدا کنم زیر زمین . شروع به توضیحات دادن کرد برام و یه لحظه برای این که بهم بفهمونه که باید چه طوری باش قشنگ کار کنم بهم گفت که بیا و روشنش کن تا بهت بگم چه کار کنی منم گفتم نه خودت این کار را بکن که دیدم اصرار کرد ومنم سیستم را گرفتم و شروع کردم باش زمین رو ردیابی کردن . که باز دیدم که دستش رفت تو جیبش و داشتیم میرسیدیم به قوطی گوج فرنگی که دیدم از 4 متری صداش درامد اون هم چه صدای تمیزی داشتم خر میشدم که بخرمش که یه لحظه پیش خودم گفتم بزار خودم برم جلو و این یارو نباشه تا ببینم این قوطی را میزنه از همون 4 متری . بعد به سازندش گفتم شما برید بشینید پهلو همون درخته من یه لحظه میخوام با رفیقم تماس بگیرم که ببینم پولشو تو کارتم ریخته یا نه و یه صحبت خصوصی هم باش دارم . یارو اولش نق نق کرد ولی سرش رو انداخت پایین و رفت نزدیک درخته و منم برای این که توجهش به گوشیم جلب بشه موبایلمو در اوردم و شروع به صحبت کردن به صورت نمایشی کردم و همزمان هم فلزیاب رو طرف قوطی می گرفتم و تست میزدم با اون که تقریبا 3 متر باش فاصله نداشتم چون داشتم کمکم بهش نزدیک میشدم دیدم خبری از بوق به اون تمیزی نیست . داشتم شک میکردم . که بهش گفتم بیاد تا باز خودش تست کنه . امد و سیستم رو بهش دادم گفتم شما بفرما تست بزن فکر کنم خرابه سیستمت . گفت نه اشتباه میکنی . بعد ازم گرفت و گوشی را که داشت رو گوشهام گذاشت و گفت ببین بعد دیدم که با یه دستش دستگاه رو گرفته و با دست دیگش یه چیزی تو جیبش را داره یه کاری میکنه . باز صدای قشنگش در امد یه بوق قوی و تمیز . بهش گفتم میشه با هر دو دستت بگیریش و تست بزنی قبول نکرد . که من هم چون بهش شک کرده بودم . بهش گفتم باشه رفیقم گفت که فردا به حسابت میریزم . پس تا فردا صبر کن . گفت باشه مشکلی نداره و امدم و فکر کردم به این نتیجه رسیدم که یارو سازندش احتمال زیاد یه فرستنده تو جیبش داشته و اون هم فازیاب نبوده .فقط یه گیرنده اون هم با برد خیلی کم تا 5 متر بوده که وقتی من نزدیک قوطی میشدم اون هم همون لحظه شستی فرستنده رو میزده . از اون لحظه به بعد دیگه قسم خوردم به کسی هیچ گونه اعتماد نکنم . چون اینو رفیقم که جون جونی بودیم پیدا کرده بود و ای به حالم اگه بدونه معرفی میرفتم ............
منم هم اسم سازندش رو گرفتم وهم شماره همراش رو فقط برای این که بدونم و تو دامش نیفتم البته گفتن اشمش تو انجمن درست نیست ولی . گفتم اینا را بگم تا دوستانی که برای خرید میرن همه نوع احتمال بدن ...

محمد گلد

کاربر
2013-02-15
1
8
با سلام
من هم تجربه خودم را راجب فرمایشات همه دوستان میدم
از بین دستگاهها دستگاهی نمیشه پیدا کرد که عمق بالا 5 متر بزنه (شاید به ندرت دستگاهی پیدا بشه اون هم با اپراتور با تجربه)
از kxs نخرید که سر امد هر چی کلاه برداره
من شاید با 10تا دستگاه کار کردم بهتر از همه دیپ مکس حالا هر مدلی که میخواد باشه
تفکیک کردن نوع جنس بالاتر از 1متر امکان نداره
دنبال دستگاهی هم نباشید که بهش فرمان بدید فقط طلا را بزنه
در مورد ردیاب هم دوستان کامل توضیح دادند
یک مورد دیگه اینکه فکر نکنید دستگاه را امروز میخرید فردا گنج در میارید
سوالی داشتید اگه بتونم جواب میدم

rezassd

کاربر
2012-03-15
22
27
سلام اگه میشه اساتید یه راهنمایی می خوام اونم اینکه لورنز x5 الن چه قیمتی هست از بانه و یا دبی بیارم چقدر ارزونتره و سوم اینکه اصل و تقلبی بودنش رو از کجا میتونم بفهمم؟
با تشکر

brucelee2

کاربر
2013-01-23
1
4
سلام اگه میشه اساتید یه راهنمایی می خوام اونم اینکه لورنز x5 الن چه قیمتی هست از بانه و یا دبی بیارم چقدر ارزونتره و سوم اینکه اصل و تقلبی بودنش رو از کجا میتونم بفهمم؟
با تشکر
باسلام-دوست عزیزنه ازبانه خرید کن ونه از دبی این یک-دوم اینکه من نمیدونم لورنز ایکس5 چه دستگاهیه ولی اگه تفکیک وسیستم عمق سنج نداره ازخیرش بگذر-سوم هم بایدخدمت دوست گلم عرض کنم که بایدازخودشرکت سازنده اش بگیری وگرنه دوراصل بودنشوخط بکش من بانه ودبی رو مثل خونه خودم بلدم دوستت دارم پیروزباشید

rezassd

کاربر
2012-03-15
22
27
با تشکر از راهنمای ای دوستمون اگه کسی در این مورد اطلاعی داره لطفا تو پیغام خصوصی به من خبر بده
با تشکر

majid_famali

کاربر
2011-12-10
18
25
با تشکر از راهنمای ای دوستمون اگه کسی در این مورد اطلاعی داره لطفا تو پیغام خصوصی به من خبر بده
با تشکر

با سلام !
دوست عزیز دستگاه لورنزو کلا بدک نیست ولی جهت اطلاع شما و سایر دوستان عرض کنم، دستگاههای موجود تو ایران بیشتر شبیه به اسباب بازیه تاابزار کار...
اگه میتونی از شرکت سازنده اونم بدونه اینکه بفهمن شما ایرانی هستی بگیری که فبه المراد وگرنه قید همه ی دستگاههائی که تو ایرانه وکلا برای ایرانیا تولید میشه رو بزن... امیدوارم مطلبو گرفته باشی...
بهترین کاراینه که یه خبره رو گیر بیاری و یه دستگاه برات بسازه که هم از نظر قیمت برات بصرفه باشه و هم از کارائیش مطمئن باشی...
من با دستگاههای لورنزو و او کا ام و ... که تازه فک میکردم دسته اول گرفتم و مثلا ازفرانسه خرید کردم کار کردم ولی همونطور که دوسته خوبمون گفت بیشتر از یک متر تفکیک ندارن و بیشتر از 3 متر هم نمیشه روشون حساب کرد ... تو دستگاههای او کا ام 3000 بدک نبود که اونم به اسم تائیدیه نداشتن اتحادیه اروپا تو سرش زدن و بقیه ی داستان ...البته دیپ مکس و جمس هم خوبه ولی در کل یدونه بساز و خیالتو راحتکن...
یا حق.

rezassd

کاربر
2012-03-15
22
27
والا واسه ساختن منمشکلی ندارم یه کمی هم از الکترونیک سر در میارم ولی کل نت رو میگردی نه نقشه درست و حسابی هست و نه دستگاهی که کسی از ساختش راضی باشه من هم مثل خیلی ها این وسط گیر کردم چکار کنم لورنز واقعا 3 متر میزنه این که خیلی کمه

rezassd

کاربر
2012-03-15
22
27
بهترین دستگاهی که اپراتوریش رو زود بشه یاد بگیری و از شرکت accuratelocators باشه با قیمت حدودا 50 تومان به نظرتون چی هست؟
لطفا دوستان راهنمایی کنند

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,101
74,094
48
ایران
دوستان من میخوام یک کیت فلزیاب دیجیتال بخرم میشه راهنمایی کنید . صاحب این فروشگاهو میشناسم فقط نمی دونم کدوم فلزیاب بهتره؟؟؟
lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

دوست عزیز از گذاشتن شماره تماس یا آدرس سایت جدا خود داری نمایید.

بالا