آی پی امداد
abtahi

راهنمایی برای خرید یک فلز یاب

404

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2023-10-31
376
662
اردکان
بجای وقت گذاشتن روی این کار ها ۴ تا کتاب بخونيد هم برای دنیا مفیده هم برای آخرت اگر باشه

alidelkhah

کاربر
2009-01-28
32
41
با سلام،در دستگاه های پالسی ،مبتوان علاوه بر تفکیک فلزات آهنی وغیر اهنی،برای بیشتر فلزات ازجمله مس طلا نقره و...تفکیک قرارداد ، البته به یک طراح حرفه ای سخت افزار و نرم افزار نیاز است.پاسخ های همکاران عزیز را تا اینجا مطالعه کردم همش تکرار مکررات است،دردنیای پیشرفته امروز،هیچ چیزی دور از دسترس نیست به شرطی که از راهش وارد شویم،... اولا کسانیکه توعرصه الکترونیک فعالند حداقل اینو می‌دونن که برای تست یک ترانزیستور حداقل یک اهممتر نیاز است بطور مثال با حرکت عقربه می فهمیم که ترانزیستور سالم یا خراب است.بنده تعجبم ازاینه،که همین افراد چگونه تن به خرید فلزیاب آنتنی میدهند که هیچ پشتوانه علمی ندارد،برید تمام مقالات منتشره در منابع علمی و دانشگاهی دنیا را بگردید ،واقعا چندتا مطلب علمی اثبات شده در این زمینه هست؟ بنده حقیر ازسال۱۳۶۲ تو کار الکترونیک هستم آرشیو همه فلزیاب های منتشره را دارم وبیشترشون را ساختم ،فقط میتونم بگم که هیچ نقشه ای بی نقص نیست ،بیشتر نقشه های منتشر شده در نشریات خارجی یا جنبه سرگرمی ویا آموزشی دارد ،ویا اینکه عمدا درجایی ازنقشه یا برنامه دستگاه محدودیت ایجاد می کنند مثل ماینر۴ ......در مورد دستگاه او کی ام هم فقط میتونم بگم یکی از همکاران ۴۵۰۰داشت دراخر مجبور شد با پالسی دست ساز سربه سر عوض کرد، بنده خودم شاید چندین بار تست کردم هیچوقت نتیجه خوب نداد،،حتی یه ردیاب روسی داشت خیلی هم گرون خریده بود انداخت دور...؟..واما در مورد دوستانه که در محیط علمی جنگ ودعوا را ه می اندازند میخام بگم،اگه واقعا شما یک فلزیاب خوب داشتین وادعا می کنین که تست می کنم و۱۵متر ویا ۱۰متر می کنه حالا آنتنی ،پالسی ویا اسکنر ویا هرچی،باید تاحالا موفق می شدین وکلی جنس درمی آوردین ونیازی به تبلیغات خودتون نیست. دقیقا مثل این می مونه که یه نفر برای کچلی سرش می‌ره دکتر میبینه خود دکتره کچله،باخود فکر می کنه اگه این میتونی درمان کنه اول سرخودشو درمان میکرد.....شاید حدود ده سال باشه بنده عضو ایران تک هستم واین دوستان را بهتر میشناسم البته کاری نداریم فقط جهت اطلاع دوستان تازه وارد میگم.....به هرحال دوست عزیز نباید اینطور فکر کنیم که فقط مرغ همسایه غاز است،درکشورخودمان خصوصا توی ایران تک هم افراد کاربلد زیادی هست میتونی تبادل نظر کنی وکمک بگیری...ی چیز دیگه با اطمینان میگم تمام دستگاههای دست ساز داخلی کپی هم است گول نخورید ...

alidelkhah

کاربر
2009-01-28
32
41
دوستان سلام.من نه فروشنده ام نه خریدار دستگاههای فلزیاب چون دیگه کم مونده تو این قضیه فلزیابی سکته کنم.فقط یه چیزی بگم که ملطفت شین این فقط نظر منه و خودتون مختارید:1:تصویری این عمقها رو برای فلزیابی نمیزنه تو جاهای کوهستانی و سنگلاخ هم که گیج میزنه و اوپراتورم سرگیجه میگیره این فلزیابا بیشتر برای زمینشناسی کارایی داره اینم بگم واسه خلا یابی خوبه.2:شعاع زن من زیاد باهاشون کار کردم و زیاد بهشون اعتقاد ندارم بیشتر شبیه خرافاته.چون فقط ردیابی میکنه,نقطه هم میزنه ولی نسبت پیدا شدن جنس 30 به 70ه کمتر کسیم میتونه باهاش جنس پیدا کنه3:پالس اونم نه هر پالسیی من نظرم لورنز و مینلب(البته فلزیابهای دیگه که ازیناهم بهتر باشه هست ولی تو این کشور نایابه) حالا هر مدلش دقت و تفکیک و ثباتشون بیسته(البته فلزیابهای دیگه که ازیناهم بهتر باشه هست ولی تو این کشور نایابه).اگر هم بودجه کافی ندارین دستسازها خوبن حتی بعضیهاشون مث لورنز کار میدن ولی اونم نه هر دستسازی.کلا گول ظاهر و قیمت و نوشته های کاتالوگ وسایتهارو نخورید و هر دستگاهی که میخواید بخرید با تست اونم تست همه رقمه بخرید تا نه خودتونو گول بزنید و نه پول و نه وقتتونو هدر داده باشین.راستی یه چیم بگم اما خواهش میکنم منو فحش ندین:بدون نسخه و مکان اینکارو بیخیال شید که بعد یه مدت که چیزی دستتونو نگرفت خودکشی نکنین.
سلام, مرسی که واقعیت را گفتی،من فلزیاب دست سازی را دیدم که در شرایط یکسان خیلی بهتر از نمونه خارجی کارکرد.

arashpi

کاربر
2023-09-09
32
16
Iran
سلام, مرسی که واقعیت را گفتی،من فلزیاب دست سازی را دیدم که در شرایط یکسان خیلی بهتر از نمونه خارجی کارکرد.
اخرش متوجه نشدیم اینجااخباربدون محتوافقط ردوبدل میشه یانه هدف واقعاراهنمایی وانتقال تجربیات مفیده؟
کسی متوجه نشدکه منظورتون ازاین تجربه چی بود،فلزیاب دستسازازشرکتی بهتره وبرای فلزیاب شرکتی پول داده نشه؟یانه منظورتون به اشتراک گذاشتن تجربیات مفیدتون بود؟که اگه این یکی بوده مطلب تازهای نیومده ،نه اسمی ازفلزیاب اوردی ونه عددورقمی ازتست عملیش🤔

بالا