آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ایراد در پاور 380 گرین

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام وقت همگی بخیر...
یه پاور 380 گرین رسید به دستم که در ابتدا سوت میکشید و با اتصال کوتاه سیم سبز و مشکی روشن نمیشد ولی کماکان ولتاژ 5 ولت توی سیم سبز و بنفش بودش...
بنده خازن های 50 ولتی و 16 ولتی بین دو هیتسینک رو عوض کردم و صدای سوت برطرف شد بعد از اون دو تا آی سی wt7510 , tl494 هم دچار مشکل شده بود و تعویض کردم و مشکل حل شدن و پاور روشن شد و تمام ولتاژا به طور کامل دقیقه...ولی یه مشکلی هست که بعد از 1 ساعت میخوام روشنش کنم وقتی تستر رو اول بهش وصل میکنم و به برق متصل میکنم و کلید رو میزارم رو on فن یه تکون میخوره و روشن نمیشه ولی کلید رو قطع میکنم و بعد از حدود 10 ثانیه دوباره روشن میکنم پاور روشن میشه و درست کار میکنه..این اتفاق شاید دو یا سه بار تو 10 بار اتفاق میوفته کسی به چنین مشکلی برخورده؟ اگ شد کمکم کنه..ممنونم

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام وقت همگی بخیر...یه پاور 380 گرین رسید به دستم که در ابتدا سوت میکشید و با اتصال کوتاه سیم سبز و مشکی روشن نمیشد ولی کماکان ولتاژ 5 ولت توی سیم سبز و بنفش بودش...بنده خازن های 50 ولتی و 16 ولتی بین دو هیتسینک رو عوض کردم و صدای سوت برطرف شد بعد از اون دو تا آی سی wt7510 , tl494 هم دچار مشکل شده بود و تعویض کردم و مشکل حل شدن و پاور روشن شد و تمام ولتاژا به طور کامل دقیقه...ولی یه مشکلی هست که بعد از 1 ساعت میخوام روشنش کنم وقتی تستر رو اول بهش وصل میکنم و به برق متصل میکنم و کلید رو میزارم رو on فن یه تکون میخوره و روشن نمیشه ولی کلید رو قطع میکنم و بعد از حدود 10 ثانیه دوباره روشن میکنم پاور روشن میشه و درست کار میکنه..این اتفاق شاید دو یا سه بار تو 10 بار اتفاق میوفته کسی به چنین مشکلی برخورده؟ اگ شد کمکم کنه..ممنونم
سلام ،مقاومت های تخلیه خازن های وودی رو چک کردین !؟ شاید مقاومت های تخلیه مشکل داشته باشن

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
سلام ،مقاومت های تخلیه خازن های وودی رو چک کردین !؟ شاید مقاومت های تخلیه مشکل داشته باشن

سلامی دوباره مقاومتای بین دو خازن صافی عددای واقعیشونو نشون نمیدادن دو تا مقاومت 150 کیلو بود با تعویض جفتش بازم تغییری حاصل نشد...واقعا دگ فکرم به جایی نمیرسه دارم دیوونه میشم

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلامی دوباره مقاومتای بین دو خازن صافی عددای واقعیشونو نشون نمیدادن دو تا مقاومت 150 کیلو بود با تعویض جفتش بازم تغییری حاصل نشد...واقعا دگ فکرم به جایی نمیرسه دارم دیوونه میشم

خازن های بزرگ رو تست یا تعویض کن
آیی سی اپتوکوپلر رو pc 817 رو تست یا تعویض کن

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
خازن های بزرگ رو تست یا تعویض کن
آیی سی اپتوکوپلر رو pc 817 رو تست یا تعویض کن

سلام...اپتوکوپلر سالم بود ولی بازم تعویض کردم و فرقی نکرد...خازن صافی ها هم هر کدوم 150 ولت ولتاژ ذخیره میکنن و سالم هستن...

Milad9676

کاربر
2020-11-29
76
43
یه چیزی رو متوجه شدم...وقتی زمانی هیچ ولتاژی تو مدار وجود نداره و وقتی به برق متصل میکنم فن یه نیم دور میزنه و سوییچ نمیشه ولتاژ دوسر خازن های صافی هرکدوم 160 ولته ولی وقتی از برق میکشم و بعد از چند ثانیه متصل میکنم و روشن میشه پاور ولتاژ میاد رو 145...

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
یه چیزی رو متوجه شدم...وقتی زمانی هیچ ولتاژی تو مدار وجود نداره و وقتی به برق متصل میکنم فن یه نیم دور میزنه و سوییچ نمیشه ولتاژ دوسر خازن های صافی هرکدوم 160 ولته ولی وقتی از برق میکشم و بعد از چند ثانیه متصل میکنم و روشن میشه پاور ولتاژ میاد رو 145...

مقاومتها ی بعد اپتو کوپلر رو تست کن و حتی دیودها
شما به من بگید بعد ایتوکوپلر چقد ولتاژ تویه مدار هست ؟

بالا