آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

اشکال در عملکرد تستر LCR-T7

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,351
دوستان لطفا یکی بگه در LCR T7 علت داغ شدن بیش از حد آی سی U7 با اسم (HYEQG) که سبب سوختن سلف L1 و دیود D2 میشه و احتمال سوختن خود U7 هم خیلی زیاده بواسطه ی اون حرارت بسیار بالا چیه و چطور باید این مشکلو حل کرد؟ جایگزین U7 چی بگذارم؟
سلام
این قطعه یه DC-DC Up Converter با کدHY و پارت نامبر SY7200A هست که برای تشخیص ولتاژ دیود زنر در مسیر پایه‌های K و A زیف سوکت قرار گرفته و ولتاژی تا ۳۰ ولت روی این پایه‌ها اعمال میکنه. وقتی شما قطعه‌ای غیر از دیود زنر روی اون قرار بدید؛ احتمال اینکه ولتاژ اعمالی سبب آسیب به این قطعه و D2 بشه وجود داره.
همچنین تو کاتولاگ LCR-T7 تاکید کرده که برای تشخیص ولتاژ دیود زنر، حتما می‌بایست مثبت دیود رو به K (کاتد) و منفی اون رو به A (آند) وصل کنید.
دیتاشیت قطعه رو در ادامه میارم.
آی سی U7 با اسم (HYEQG) نمیدونم گیر میاد یا نه منم نیاز دارم بهش
SKYTECH قطعه رو موجود داره.
میشه لین آیسی رو دور زد یا از مدارخا ج کرد طوری که کارایی مدار کاملا از دست نره؟
حذف این قطعه کارآییِ تشخیص دیود زنر رو تو این دستگاه از بین میبره.
قطعه u7 را تعویض کن برادر
مشکل دوست عزیزمون majidsohile ربطی به U7 نداره.
20221130_103957.jpg.9309f95a667f6c95fca82bc37565629c.jpg

پیوست‌ها

• 296.2 کیلوبایت بازدیدها: 38
آخرین ویرایش:

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
سلام
این قطعه یه DC-DC Up Converter با کدHY و پارت نامبر SY7200A هست که برای تشخیص ولتاژ دیود زنر در مسیر پایه‌های K و A زیف سوکت قرار گرفته و ولتاژی تا ۳۰ ولت روی این پایه‌ها اعمال میکنه. وقتی شما قطعه‌ای غیر از دیود زنر روی اون قرار بدید؛ احتمال اینکه ولتاژ اعمالی سبب آسیب به این قطعه و D2 بشه وجود داره.
همچنین تو کاتولاگ LCR-T7 تاکید کرده که برای تشخیص ولتاژ دیود زنر، حتما می‌بایست مثبت دیود رو به K (کاتد) و منفی اون رو به A (آند) وصل کنید.

مشاهده فایل‌پیوست 199472

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
اگر قابل حذف باشه من اینکارو میکنم و ترجیح میدم دیود زنر را با روش های دیگه تست کنم.

اسکای تچ skytech سایت داره؟ قطعه دقیقا با همین نام داخلش موجوده؟ چون در سایتهای خارجی دیدم بعضا آی سی جایگزین گذاشتن که البته مشخص نیست کارایی داشته یا خیر

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
سلام

مشاهده فایل‌پیوست 199472
به نظر شما با تعویض آی سی مشکل داغ کردنش برطرف میشه؟؟؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,351
اگر قابل حذف باشه من اینکارو میکنم و ترجیح میدم دیود زنر را با روش های دیگه تست کنم.
سلام
مشکلی برای حذف نیست؛ فقط همانطور که قبلا عرض کردم؛ قابلیت تست دیود زنر از تستر گرفته میشه.
ضمن اینکه پس از حذف نتیجه رو اعلام بفرمایید تا انتقال تجربه برای دوستان دیگه باشه.

اسکای تچ skytech سایت داره؟
بله، با توجه به قوانین سایت، از درج لینک خودداری کردم. خودتون کلمه skytech رو با پسوند ir وارد و قطعه رو در سایتش جستجو کنید. یا فارسی سایت رو جستجو کنید: "فروشگاه آنلاین اسکایتک"
دو مدل از همین نوع تو سایت گذاشته که علی‌رغم تفاوت قیمت و پسوند، در توضیح مشترک هستند. می‌تونید تفاوت اونها رو از فروشنده سوال کنید. SY7200ABC و SY7200AAC

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsia90

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
من
سلام

مشاهده فایل‌پیوست 199472
داخل سایت skytech نتونستم آی سی با نام HYEQG را پیدا کنم میشه راهنمایید کنی. سپاسگزارم.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,351
به نظر شما با تعویض آی سی مشکل داغ کردنش برطرف میشه؟؟؟
اگر از سلامت D2 اطمینان دارید؛ احتمال اینکه U7 نیمسوز شده باشه وجود داره. قیمت آنچنانی هم نداره. تعویض کنید و نتیجه هم اعلام بفرمایید.
D2 هم به گفته دوستان 4148 هست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parsia90

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
804
1,351
من

داخل سایت skytech نتونستم آی سی با نام HYEQG را پیدا کنم میشه راهنمایید کنی. سپاسگزارم.
شما کد رو نباید جستجو کنید؛ بلکه پارت نامبر رو باید جستجو کنید. SY7200A
ضمن اینکه همانطور که قبلا گفتم؛ کد قطعه HY هست و مابقی سال و هفته ساخت و لات نامبر.
mark: HYxyz (Device code: HY, x=year code, y=week code, z= lot number code)
پیام خصوصی رو چک کنید.

آخرین ویرایش:

parsia90

کاربر
2023-05-02
24
22
تهرون
اگر از سلامت D2 اطمینان دارید؛ احتمال اینکه U7 نیمسوز شده باشه وجود داره. قیمت آنچنانی هم نداره. تعویض کنید و نتیجه هم اعلام بفرمایید.
D2 هم به گفته دوستان 4148 هست.
قبلا d2 را تعویض کردم. الان دستگاهم کار میکنه و درست هم کار میکنه . قبل از تعویض دیود اصلا کار نمیکرد و همش پیام دیود زنر میداد. من خازن کنار دیود را هم تعویض کردم اما دیگه آیسی رو نداشتم. اما شدت حرارت u7 خیلی بالاست مثل نوک هویه داغه و هر لحظه ممکنه بسوزه بخاطر همین با دستگاه کار نمیکنم تا وقتی مطمین نشم همه چیز درسته. و باید این مشکل حل بشه منم احتمال نیمسوز شدن آی‌سی u7 رو میدم.

بالا