آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد ( قسمت 2 )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز شما چند کار باید انجام بدهید
فکر کنم مدل شما GA-8IE2004P
-L باشد
به ترتیب انجام بده
1- با CPU دیگه چک کن

2- پل های شمالی و جنوبی را دست بزن که بیش از حد داغ نکند اگر داغ کرد یعنی سوخته
3- بایوس را پروگرم کن
4- شاید CPU با سوکت جفت نشود بانک CPU را چک کن
نتیجه را اعلام کن
پاینده باشید

آخرین ویرایش:

mrir65

کاربر
2007-07-03
9
154
با سلام دوباره
مدلی که روی برد نوشته L نداره و Rev 1.1 هم هستش
من با 2 3 تا سی پی یوی دیگه امتحان کردم .الان سی پی یو گرم میشه .ولی مثل قبل سوییچ نمیشه یا باید کارت گرافیک را در بیارم(که با سوییچ روی برد هم روشن میشه هم خاموش) یا اینکه پین سبز و سیاه روی در حالتی که گرافیک روی برد هست شورت کنم که در هر 2 صورت دیباگر کد 88 را نشون میده.
دمای پل جنوبی که انگار نه انگار مادربرد روشنه گرم نمیشه (4 دقیقه مادربرد روشن بود)،پل شمالی هم 48 درجه دماشه.

در مورد پروگرام کردن بایوس من پروگرامر ندارم شما یه مدلی که به کارم بیاد لطفا معرفی کنید

ممنون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت شما
دوست عزیز پروگرمر برای یک تعمیرکار از نون شب هم واجب تره .
بهترین مدلی که من تا حالا باهاش کار کردم TNM 2000 است مرگ نداره فقط یادت نره همراش زیپ ( خشاب بایوس 32 پین ) بگیری
و میتونی از فروشگاه سایت تهیه کنی amiric
بزای vip ها تخفیف داره
[h=2]فروشگاه (amiric) آقای زارع[/h]
با سپاس

mrir65

کاربر
2007-07-03
9
154
سلام
آقا مشکل این مادربرد معلوم شد.سوکتش بود .یه خرده دقت کردم دیدم سوکت انگار توش چیزی ریخته شده بوده نوچ بود با اسپری خشک شستمش فایده ای نداشت .باید سوکت را در بیارم و ببینم زیرش چه خبره .
خیلی ممنون بابت راهنماییتون

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
دوست عزیز بایوس رو پروگرام کردی؟ نتیجه چی شد؟

با سلام و تشكر از شما كه پيگير سوالات كاربران هستيد/متاسفانه من پروگرامر ندارم و بايد پيش يكي از دوستان كه پروگرامر دارد بروم و بايوس رو پروگرام كنم-اين كار را انجام مي دهم و جواب را اعلام مي كنم

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
سلام
آقا مشکل این مادربرد معلوم شد.سوکتش بود .یه خرده دقت کردم دیدم سوکت انگار توش چیزی ریخته شده بوده نوچ بود با اسپری خشک شستمش فایده ای نداشت .باید سوکت را در بیارم و ببینم زیرش چه خبره .
خیلی ممنون بابت راهنماییتون

با تشکر از کاربر Mrir65 که با حل شدن مشکلشون اونو مطرح کردن. خیلی خوبه که وقتی مشکلمون حل میشه بگیم چیکار کردیم ، مشکل چی بوده و چطوری حل شده . چون همین مشکل ممکنه یه زمان دیگه واسه یکی دیگه از دوستان پیش بیاد و هم اینکه با تکرار عیوب میشه قلقهای مادربوردهای مختلف رو فهمید.
موفق باشید.

mrir65

کاربر
2007-07-03
9
154
با سلام
یه مادربرد دیگه مدل: MSI 848p Neo2
مشکل: در حالتی که سوکت 24 پین و 4 پین به برد وصل هست و بدون اینکه سوییچ کنم دیباگر چراغ 3.3 ولتش روشنه و پل شمالی هم در این حالت گرم میشه(انگار مادربرد رو سوییچ کردم).سوییچ روی مادربرد رو هم در حالت استندبای ولتاژ گرفتم 3.4 ولت نشون میده .
مادربرد سوییچ نمیشه ،مادربرد رو شورت کردم(پین سبز و سیاه رو اتصال کوتاه کردم).مادربرد روشن میشه و تصویر نمیده چراغ های روی دیباگر به جز clock همه روشن میشن.دیباگر هیچ کدی نمیده .cpu بعد از چند دقیقه یه کوچولو گرم میشه.روی برد را چک کردم اکثر قطعات دماشون نرماله (پل شمالی بیشتر گرم میشه حدود 40 درجه).
در ضمن cpu را هم عوض کردم فایده ای نداشت.

راهنمایی کنید کجاها را چک کنم
ممنون

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
دوست عزیز شما ابتدا فقط 24پین رو وصل کن(4پین رو وصل نکن) ببین مادربورد از روی پنل سوییچ میشه ؟
اگه سوییچ شد ماسفتها و خازنهای مدار CPU رو چک کن.
اگه نشد مادربورد رو شورت کن و موقع روشن شدن ولتاژهای مادربورد رو تک تک چک کن. مدار CPU مدار RAM مدار گرافیک ...
در ضمن تو اینحالت با دست چیپ جنوبی ، I/O و Clock رو لمس کن ببین داغ میشه ؟
موفق باشید.

mrir65

کاربر
2007-07-03
9
154
سلام خدمت دوست عزیز yp1248
من این کاری که شما گفتید را امتحان کرده بودم.یعنی بدون سوکت 4 پین ،ولی مادربرد سوییچ نمیشه .
مادربرد را هم از طریق شورت کردن روشن کردم که اون حالتی که براتون توضیح دادم اتفاق میفته یعنی :
تصویر نمیده چراغ های روی دیباگر به جز clock همه روشن میشن.دیباگر هیچ کدی نمیده .cpu بعد از چند دقیقه یه کوچولو گرم میشه.روی برد را چک کردم اکثر قطعات دماشون نرماله (پل شمالی بیشتر گرم میشه حدود 40 درجه).پل جنوبی هم خیلی خیلی کم گرم میشه .
فقط دمای کریستال را چک نکردم و ولتاژها را هم نگرفتم که اون را هم تست میکنم و خبر میدم.

فقط یه نکته اینجا هست اونم این که چرا مادر برد در حالتی که استندبای هست چراغ 3.3 ولت دیباگر روشنه ،و مثبت سوییچ هم با مالتی متر 3.4 ولت نشون میده(مگه نباید 5 ولت باشه ؟ )

ممنون

Reza Abbaspour

کاربر حرفه ای, VIP2
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-07-07
871
4,034
Azerbayjan Maragheh
دوستان اگر متالیزه یکی از پایه های خازن روی مین برد کنده بشه (پایه منفی) روشی برای اتصال دادن این پایه به برد وجود دارد ( برای روش سیم کشی متاسفانه نتونستم نقشه این مادربرد رو از نت گیر بیارم اگر از دوستان نقشه این بردو داشته باشن و بزارن بسیار سپاسگذار خواهم بود)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا