آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مطرح كردن سوالات و مشكلات مادر برد ( قسمت 2 )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با سلام به همه دوستان
سوال :مادربرد Albatron model p4m800-775 ديباگر كد نمي دهد(روشن مي شود) در ضمن پاور بر روي همين مينبورد سوخته بود-در ظاهر هيچ سوختگي به چشم نمي خورد-با مولتي متر تست گرفته ام

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با سلام به همه دوستان
سوال :مادربرد Albatron model p4m800-775 ديباگر كد نمي دهد(روشن مي شود) در ضمن پاور بر روي همين مينبورد سوخته بود-در ظاهر هيچ سوختگي به چشم نمي خورد-با مولتي متر تست گرفته ام

سلام دوست عزیز ،
در مورد این مدل مادربورد خرابی I/O ,مشکل بایوس بیشتر دیدم.
شما ابتدا به گفته آقا مهدی بایوس رو آپدیت کن.

yp1248

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2011-10-12
335
1,940
اصفهان
با سلام به همه دوستان

دوست عزیز بایوس رو پروگرام کردی؟ نتیجه چی شد؟

rezapeyman

کاربر
2011-11-12
15
87
با سلام
یه مین گیگا مدل 8s648fxp-rz دارم وقتی سی دی رام یا دی وی دی رام به پورت IDE اون وصل میکنم درایو سی دی یا دی وی دی دیگه روشن نمیشه یعنی اصلا برق نمیکشه کارایی که انجام دادم:
1- با پاور دیگه تست کردم
2- درایو ها رو با مادربورد دیگه تست کردم سالم بودن
3- لحیم سردی از مین گرفتم
4- مسیر IDE رو تست کردم اتصالی نداشت

mrir65

کاربر
2007-07-03
9
154
با سلام
از دوستان یه سوالی دارم.نمیدونم اینجا جاش بود یا نه اگه نه میبخشید نمیدونستم کجا مطرح کنم.اینکه تو پست های زیادی خوندم مثلا رو دیباگر چراغ RST روشنه و دوستان میگن مسیر سوییچ RST رو چک کن یا اینکه مادربرد سوییچ نمیشه و ولتاژ 5 ولت روی مثبت سوییچ مادربرد نداریم و دوستان میگن مسیر سوییچ رو چک کن،میخواستم بدونم این مسیرها را چجوری میشه فهمید که کدام خازن ها یا SMD ها و در کل قطعات مربوط به یکی از این مسیرها روی برد میشن تا بعدا بشه دونه دونه اونها را تست کرد.

خیلی ممنون

mrir65

کاربر
2007-07-03
9
154
سلام
یه مادربرد GA-8IE2004P هستش که مشکلات زیر رو داره
وقتی رم - CPU - گرافیک روی برد هست سوییچ نمیشه ،البته از روی 20 پین سبز و سیاه رو که شورت میکنم سوییچ میشه ولی تصویر نمیده و کد 88 رو روی دیباگر QPCI میده.
وقتی گرافیک را از روی برد خارج میکنم راحت توسط سوییچ خود مادربرد روشن میشه ولی بازم تصویر نمیده و کد دیباگر بازم 88 رو نشون میده
در هر دو حالت چراغ های 5ولت 3.3 ،12 مثبت و منفی روی دیباگر روشن هستند،کلاک هم روشن هست ولی به نظرم نورش قوی نیست.
مثبت سوییچ مادربرد رو چک کردم با مالتی متر 5 ولت را بهم نشون داد.
در ضمن CPU هم سرد هست و گرم نمیکنه
از دوستان راهنمایی کنند که چی کار کنم تا مشکل را پیدا کنم.

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود دوست عزیز
روی مادربرد را نگاه کن ببین rev :1.0 یا rev : 1.1 است اعلام کن
دوستان سعی کنند همراه مدل حتما rev را هم اعلام کنند چون ورژن ها با هم فرق دارند
با سپاس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا