آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن ترانس جوش ايران ترانس arc250

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,796
25,751
با درود ////ترانس جوش سوئيچنگ ايران ترانس بمحض روشن كردن فن بمد 10 ثانيه روشن ميشود و بعد از ان خاموش ميشود و ال اي دي هاي جلو و صحفه ديسپلي هم خاموش ميباشد /دوستان گرامي من تا بحال از اين ترانس ها تعمير نكرده ام و تجربه اي در اين زمينه ندارم پس لطفا به زبان ساده و دقيق راهنمايي فرماييد /////با سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با درود ////ترانس جوش سوئيچنگ ايران ترانس بمحض روشن كردن فن بمد 10 ثانيه روشن ميشود و بعد از ان خاموش ميشود و ال اي دي هاي جلو و صحفه ديسپلي هم خاموش ميباشد /دوستان گرامي من تا بحال از اين ترانس ها تعمير نكرده ام و تجربه اي در اين زمينه ندارم پس لطفا به زبان ساده و دقيق راهنمايي فرماييد /////با سپاس

سلام
ولتاژ خازنهای بزرگ تغذیه را اعلام کنید آیا خیلی کمتر از 300 ولته ؟
با توجه به تجربیاتی که دارید بسرعت درست میشه

سپاس

آخرین ویرایش:

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
سلام .دوست عزیز شما تست کن ببین بعد خاموش شدن فن 24 ولت هست یا نه.و بعد این که وقتی خاموش میشه اگه دستگاه رو خاموش کنی و بعد مدتی حدود 1 دقیقه روشن کنی باز هم به همین شکل هستش یا نه.اگه سریع خاموش روشن کنی چه اتفاقی می افته؟ایا ولتاژ310 روی پایه وسط فت ها هست ؟نتایج رو اعلام کن.سپاس

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,796
25,751
با درود //دوستان گرامي بعد از برسيهايي كه كردم متوجه قلع مردگي روي خروجي بردي كه خازنهاي بزرگ داره شدم و پايه فيش ها را مجدد لحيم كاري كردم حالا كه راه افتاد ولي 100 در 100 نميدونم كه ايراد از همين فطع مردگي بود يا نه ؟ولي مشتري امروز مياد ترانس را ميبره ببينم جواب ميده يا نه ///////بدرود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با درود //دوستان گرامي بعد از برسيهايي كه كردم متوجه قلع مردگي روي خروجي بردي كه خازنهاي بزرگ داره شدم و پايه فيش ها را مجدد لحيم كاري كردم حالا كه راه افتاد ولي 100 در 100 نميدونم كه ايراد از همين فطع مردگي بود يا نه ؟ولي مشتري امروز مياد ترانس را ميبره ببينم جواب ميده يا نه ///////بدرود

سلام

یکی از مقررات بسیار لازم الاجرای تعمیرگاهم اینه که تحت هیچ شرایطی قبل یا پس از مشاهده قلع مردگی بدون اطمینان 100 درصدی از عامل عیب نباید کوچکترین لحیم و دخل و تصرفی در دستگاه صورت پذیرد

مثلا با مشاهده چنین قلع مردگی با ابزاری مانند پیچ گوشتی ارتباط قلع مردگی برقرار و تست میشود بگونه ای که فیزیک و شاکله قلع مرده تغییر نکند دراینصورت اگر عیب رفع شود و ایراد مربوطه با برداشتن پیچ گوشتی برگردد پس از 5 بار تست و تکرار مراتب ، اقدام به رفع این قلع مردگی و بقیه قلع مرد گی ها میشود.

لذا با اقدام شما ، رفع عیب پیچیده تر شده
نقاط مشکوک را آزاد کنید اگر همان رفتار و عوارض قبلی مشاهده شود اطمینان بیشتری حاصل میشود و در غیراینصورت عیب مخفی شده و رفع نشده

سپاس

اما

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,796
25,751
با درود ///دوست گرامي من هم همين روش را بكار ميبرم /اين نقاط هم كه قلع مردگي پيدا كرده بود ولتاژ حدود 300 ولت را از روي پايه هاي خازنها به برد اصلي انتقال ميداد ووقتي با ولتمتر چك كردم روي مدار و پايه خازنها ولتاژ بود ولي ان طرف فيش روي برد اصلي ولتاژ نبودش كه با لحيم كاري ولتاژ درست شد ////سپاسگذاري ميكنم از راهنمايي شما و ديگر دوستان

بالا