آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: تنظیم لپ تاپی که دو تا گرافیک داره

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام و خسته نباشید
این همان خطایی است که در موقع نصب ظاهر می شود .
در تاپیک های فوق عرض کردم که گرافیک اینتل رو غیر فعال کردم ( از طریق دویس منجیر )
بعد از ریست شدن کامپیوتر ، صفحه دستکاپ نا منظم شد و دستکتاپ به شکل سیستمی شد که انگار گرافیکش نصب نیست

پیوست‌ها

• 46.8 کیلوبایت بازدیدها: 136
آخرین ویرایش:

نامیر

کاربر
2010-05-18
2
11
حالا سوالی که هنوز جوابش رو دریافت نکردم اینه که چرا درایور جیفورس نصب نمیشه .آپدیتش رو هم دقیق گرفتم هیچ مشکلی نداره-ویندوزم هم Windows 7 -32Bit- Ultima هست-واین آپدیت رو بهش معرفی میکنم ولی نصب نمیشه
-desktop-win7-winvista-32bit-english-whql 295.73

دوست عزیز ، شما خودتون جواب خودتون را دادین . شما نسخه دسکتاپ رو گرفتین و نه نسخه مربوط به لپتاپ رو . . .

برخی از لپتاپها که همراشون درایور موجوده ، ممکنه خودش شامل هر دو درایور (Intel , Nvidia ) یا ( Intel , ATI ) باشه ولی روش کلی اینه که ابتدا باید چیپستها نصب بشه ، بعد گرافیک Intel و بعد از اون هم گرافیک دوم ( Nvidia یا ATI)
اگه مراحل رو درس برین و داریورهاتون هم درست باشه هیچ مشکلی نخواهید داشت .

توسط nekooee ویرایش شد

h.jokar

کاربر
2011-11-13
8
21
سلام خدمت دوستان من یه چیزی رو متوجه نشدم کجای درایور بالا نوشته دسکتاپ گرافیک؟.اجازه بدید یه مقدار بهتون توضیح بدم که چرا اصلا اینجوریه.سی پی یو های انتل از نسل sandybridge به بعد همه در داخل سی پی یو علاوه بر پردازنده و پل شمالی یه پردازنده یه گرافیک هم اضافه شده.یعنی در داخل سی پی یو یه گرافیک اینتل هم هست.که در مواقع لزوم میتونه بین گرافیگ اینتل و گرافیک قوی تر حالا یا geforce و یا AMD (ATI) به صورت اتواتیک یا در مواقعی به صورت دستی سوئیچ میشه .که ویندوز ویستا به بعد می تونه این سوئیچ اوتوماتیک به بعد رو انجام بده به همین دلیله که ویندوز ایکس پی نمیتونه گرافیک هارو کامل نصب کنه.اما یک مشکل دیگه که مشکل اصلی شما هم هست اینه که چند تا ورژن ساخت از گرافیک اینتل روی سی پی یو ها هست عملا کد رمز همشون یکیه HD 3000 وHD 4000 اما این گرافیک اینتل هست که وظیفه ی سوئئچ بین خودش و گرافیک اصلی رو به عهده داره پس اگر اون کامل نصب نشه فایده نداره و اکثرا گرافیک جی فورس هم نصب نمیشه.من مطمئنم که با آپدیت جدید درایور گرافیک و چیپ اینل مشکل حل میشه من خودمم این مشکل رو داشتم بلافاصله بعد از نصب ویندوز گرافیک اینتل رو نصب کنید بعد چیپ و بعد گرافیک جی فورس رو نصب کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
دوست عزیز
با تشکر از اطلاعات خوبتون
در پست شماره 13 عرضه کرده بودم که desktop-win7-winvista-32bit-english-whql 295.73
مشکلم هم با اطلاعات خوب دوستان اوکی شد - ویندوز عوض کردم - اول درایور اینتل رو نصب کردم و دوم جیفورس

h.asadi987

کاربر
2013-01-27
159
645
خراسان رضوی
به نام تک دوست
سلام
یه لپ تاپ فوجیستو برام آوردن که دو تا گرافیک نشون میده
یه Intel HD
یه Gefors 520
موقع اجرای بازی خیلی خطای گرافیک میده ( همه کارها و برنامه های لازم برای اجرای بازی نصب شده است )
دوستان عزیز : اگه میشه راهنمای کار کرد با این لپ تاپ رو توضیح بدید
ممنون

دوست عزیز منم با همین مشکل روبرو بودم موقع اجرای بازی باید روی آیکون راست کلیک کنی بعد گزینه ای هست مربوط به اینکه با کدوم گرافیک اجرا بشه که شما gf رو نتخاب میکنی.
اگر هم میخوای بهتر بشه تو تنظیمات گرافیک میری و اون gf رو به عنوان پیش فرض انتخاب میکنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Yek.Doost

hojat.n

کاربر
2013-11-15
16
6
سلام بچه ها من یه لپ تاپ hp 4540 خریدم هر کاری میکنم گرافیکش سوییچ نمیشه هم گارت گرافیک amd نصبه هم اینتل اما همه بازی ها رو با اینتل اجرا می کنه، هر کاری می کنم نمی شه به خدا دیگه خسته شدم.از تو قسمت switchable graphic بازی ها رو میزارم رو high performance اما باز با اینتل اجراشون میکنه،تورو خدا اگه بلدین بگین چجوری درستش کنم

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
سلام بچه ها من یه لپ تاپ hp 4540 خریدم هر کاری میکنم گرافیکش سوییچ نمیشه هم گارت گرافیک amd نصبه هم اینتل اما همه بازی ها رو با اینتل اجرا می کنه، هر کاری می کنم نمی شه به خدا دیگه خسته شدم.از تو قسمت switchable graphic بازی ها رو میزارم رو high performance اما باز با اینتل اجراشون میکنه،تورو خدا اگه بلدین بگین چجوری درستش کنم

درود
به لینک زیر مراجعه کنید و نتیجه را اعلام کنید
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=45614&p=245807

hojat.n

کاربر
2013-11-15
16
6
سلام رفتم خوندم ، گرافیک لپ تاپ من AMD ATI اما تو ایم مطلب آموزش لپ تاپ هاییه که گرافیک دومشون GEforce اصلا این مراحلی که توضیح داده مثل مال من نیست.به خدا نمی دونم دیگه چکار کنم.درایور هردو گرافیک رو نصب کردم هر دو رو سیستم میشناسه اما باز سوییچ نمیکنه.رو دسکتاپ کلیک راست میکنم
configure switchabe graphic رو میزنم برنامه یا بازی که میخام با گرافیک AMD اجرا بشه رو انتخاب میکنم می زارم رو High Performance اما باز با اینتل اجرا میشه.تو اینترنت هم سرچ کردم خیلیا با این مشکل روبرو بودن تو لپ تاپ ها HP یعنی اصلا راه حل نداره؟

بالا