آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

اساس فلزیاب های PI

biman

Banned
2008-09-25
120
162
Iran
با سلام خدمت آقا محمد و دوستان

آقا محمد در یک سایت خارجی فرکانسهای فلزات مختلف را نوشته بود آیا این فرکانسها درست است ؟

http://www.royalrife.com/metalfreq.html
METAL FREQUENCIES

This frequency list was researched by Dr. Toshihiko Yayama in Japan. He used the F-Scan with reagents and patients with known metal poisoning.
Frequencies have been rounded to the nearest 100 Hz. To test for metals, a DIRP is done from 30,000-60,000 Hz in 100 Hz steps. The mercury frequency has been confirmed by others. These frequencies are intended for research in detecting the presense of metals. They are not intended for use as treatment. Treatment should include chlorella
and other materals as needed.

Arsenic 30400

Aluminum 31900

Beryllium 32700

Vanadium 32800

Titanium 35300

Thallium 36600

Palladium 37700

Lead 38000

Chromium VI 39200

Silver 43300

Mercury 43700

Magnesium 45300

Gallium 45400

Manganese 45700

Tungsten 47500

Lithium 47900

Indium 48300

Tantalum 48900

Rubidium 49200

Molybdenum 49800

Nickel 55200

Zinc 56200

Cobalt 56300

Iridium 57000

Cadmium 57300

Copper 58600

Gold 59000

Osmium 59200

Platinum 59300

Tin 59700

end of clip from Dr. Loyd's site

با تشکر ...

alireza988

کاربر
2009-12-09
5
8
آيا مي توان از مدار فلزياب براي اندازه گيري مقدار ذرات ريز آهني در روغن ماشين آلات استفاده كرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mee

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست عزیز
در رابطه با ذرات فلزی داخل روغن باید بگم که خیر از فلزیاب استفاده نمی کنند بلکه از نوع خاصی از سنسورهای التراسونیک استفاده می کنند . یکی از موارد استفاده این دستگاه در نیروگاه ها می باشد بطوریکه برای اندازه گیری ذرات فلزی داخل روغن توربین و ژنراتور استفاده می شود و برای پاکسازی روغن از این ذرات از دستگاه سپرتور se.pe.re.tor استفاده می شود . من خودم از بر روی این دستگاه ها کار کردم در زمان مناسب کاتالوگ یکی از این دستگاه ها را اپلود می کنم
با سپاس

alireza988

کاربر
2009-12-09
5
8
با تشكر از لطف شما ،از اطلاعات شما سپاسگزارم ولي منظور من فقط ذرات آهني است در اين شيوه اي كه شما گفتيد تمامي ذرات شمارش مي شوند. البته نمونه خارجي دستگاه مورد نظر من ساخته شده (particle quntifire) ولي من نتوانستم جزييات آن را پيدا كنم اگر در اين زمينه اطلاعاتي داريد ممنون مي شم

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست عزیز
کاملا درست گفته اید دستگاهی که من گفتم بطور عالی برای کلیه فلزات بکار می روند از انجایی که روغن برای روانکاری یک فلز محدود شده در سیستم می باشد این تکنولوژی در بسیاری از صنایع کاربرد فراوانی دارد . ولی این تکنولوژی برای اشکار کردن نوع خواص فلز بکار نمی رود برای انجام این کار ، مطمئنا باید از نوع خواص سنسور هایی که قابلیت اندازه گیری شیمیایی را دارند استفاده کنید بزارید مثال بزنم :
در نیروگاه از یک باکس بزرگ که عملیات تقطیر بخار را انجام می دهد برای تبدیل بخار به اب استفاده می شود که نام ان کندانسور می باشد . نوع فلز این باکس مشخص شده و گران قیمت و از همه مهمتر با یک الیاژ بسیار خاص می باشد حال اگ ذرات دیگری در اب خروجی باشد باعث بالا رفتن مقدار سدیم در اب خروجی می شود پس با اندازه گیری مقدار سدیم می توانیم پی به نشتی یا وجود ذرات در کندانسور بشویم و از سنسور و ترانسمیتر سنجش سدیم به صورت انلاین استفاده می کنیم .

و یا در دیگ های بخار با اندازه گیری مقدار سیلیس اب و بخار خروجی دیگ پی به میزان اهن در ان می بریم حال اگر این دیگ لایه محافظ ان خراب شود شروع به زنگ زدن می کند و باعث افزایش اهن می شود در نتیجه گروه مهندسی پی به خرابی در دیگ می شوند .

به هرحال باید شما ببینید که فقط فلز اهن چه تاثیری بر روی حالت شیمیایی روغن بوجود می اورد و با سنسور و یا تجهیزات خواص ان حالت شیمیایی را اندازه گیری کنید .
امیدوارم که توانسته باشم منظورم را درست بیان کرده باشم
من تا چند روز اینده از گروه شیمی در محل کارم پرسش می کنم و به سوال شما پاسخ کاملتری می دهم در ضمن اگر توانستم چند شرکتی که با انها در ضمینه اندازه گیری تبادل نظر و همکاری می کنم را به شما معرفی می کنم .
با سپاس

alireza988

کاربر
2009-12-09
5
8
از زحمتي كه كشيديد صميمانه تشكر مي كنم .من خيلي به سيستمهاي نت نيروگاه آشنا نيستم ولي در زمينه نت ماشين آلات عمراني(خودروها) يكي از روشهاي شناسايي ذرات فرسايشي در روغن اين دستگاهها كه در دنيا متداول است استفاده از اكسپكتروسكوپ انتشار اتمي است كه ميزان عناصر(حتي غير فلز) موجود در روغن را برحسب ppm مشخص مي كنه.ولي اين دستگاهها خيلي گران است شركت نكو داشت تجهيزاتي را ساخته كه با روش ساده تر ولي با دقت كمتر و زمان طولاني تري مي توان از آنها استفاده كرد.
يكي از دستگاهاي آنها تشخيص ميزان ذرات آهني است كه من علاقه دارم با جزييات آن آشنا شوم .باز هم از زحمات شما سپاسگزارم.

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام دوست عزیز
از لطف شما ممنونم
استفاده این نوع دستگاه ها در صنعت مهم است و فرقی نمی کند که پروسه چی باشد حال نیروگاه یا ماشین الات صنعتی و یا غیره بطور کلی اکثر این سیستم ها در صنایع گران قیمت برای افزایش طول عمر سیستم استفاده می شوند .
در نیروگاه کفیت اب مهم است و یکی از عناصری که باید در اب کم باشد همین اهن است زیرا ذرات اهن با استفاده از بخار وارد توربین می شود و به پره های توربین اسیب جدی می زند و خسارت هنگف از نظر مالی و زمانی . در نیروگاه مهندسین شیمی برای اندازه گیری اهن بطور دقیق از دستگاه اکسپکترو فتو متر استفاده می کنند که این دستگاه با ارسال نور به محلول و تجزیه و تحلیل کردن برگشت نور میزان اهن را می سنجند هرچه میزان اهن در محلول بیشتر باشد فتون های برگشتی نور دارای پراکندگی بیشتر می شوند که این باعث می شود رنگ نور نیز تغییر کند البته این مقیاس به چشم دیده نمی شود و فقط دستگاه قادر به شناسایی ان می باشد .
البته قابل ذکر می باشد اگر محلول اب باشد و یا محلول رقیقتر از اب اشد قبل از استفاده محلول در دستگاه باید محلول مورد نظر به مدت 20 دقیقه در دمای 80 در جه باشد .
احتمالا دستگاهی که شما فرمایش کردید و دستگاهی که من گفتم از یک خانواده هستند احتمالا دستگاه شما فقط برای اندازه گیری اهن در روغن استفاده می شود .
دوست گرامی یکی از همکاران من در قسمت شیمی به من قول داده که اطلاعات بیشتری را در اختیار من بگذارد . به محض گرفتن اطلاعات بیشتر ان را در همین بخش براتون اپلود می کنم .
با سپاس

bekar

کاربر
2009-11-27
1
2
شیلد فلز یاب

سلام آقا محمد!
با تشکر از مطالب مفیدی که در انجمن ارسال کردید::eek:k:
پیرو مطالب ارسالی شما در ارتباط با فلز یاب و ......
می خواستم اینرو بپرسم که کویل فلز یاب بردش از بالا و بقل ها چقدر ره؟
چون من می خواهم کویل رو داخل یک ربات تعبیه کنم و مقدار زیاد از بدنه ربات فلزی می باشد!
آیا فلز یاب خود ربات رو حس نمی کنه؟
اگر می کنه راه حلی هست؟

بالا