آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

اساس فلزیاب های PI

biman

Banned
2008-09-25
120
162
Iran
سلام آقا محمد

به نظر شما اگر در عمق 4 یا 5 متر با کویل 1*1 بخواهیم دنبال طلا مثلا ابعاد 50*50 بگردیم

بهتر است دستگاه ما با چه فرکانسی کار کند تا بتوانیم ان را سنس کنیم ؟

البته مهم نیست که اشیاء کوچک که در عمق کم هستند آشکار شوند ومهم عمق کاوش برای اشیاء

بزرگ میباشد.

با تشکر...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mee

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام آقا محمد

به نظر شما اگر در عمق 4 یا 5 متر با کویل 1*1 بخواهیم دنبال طلا مثلا ابعاد 50*50 بگردیم

بهتر است دستگاه ما با چه فرکانسی کار کند تا بتوانیم ان را سنس کنیم ؟

البته مهم نیست که اشیاء کوچک که در عمق کم هستند آشکار شوند ومهم عمق کاوش برای اشیاء

بزرگ میباشد.

با تشکر...

سلام دوست عزیز
در رابطه با فرکانس دستگاههای پی ای مفصل توضیح دادم .
اگر مدارتان جرئ مدارهای متوسط است و با قطعات معمولی یا متوسط و طراحی نچندان پیچیده فرکانسی و همچنین دیگر مسائل مث فیبر مدارچاپی و ... بهترین فرکانس کاربردی 400 تا 500 هرتز می باشد .

Glavizh

کاربر
2009-11-02
1
0
با سلام خدمت دوستان عزيز
من مدار لرنز Lpx2 لازم دارو ممنون ميشم از دوستان عزيز اگه نقشه مدار رو دارن برام بفرستن به اين ايميل
glavich20002001@yahoo.com

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام خدمت دوستان عزيز
من مدار لرنز lpx2 لازم دارو ممنون ميشم از دوستان عزيز اگه نقشه مدار رو دارن برام بفرستن به اين ايميل
glavich20002001@yahoo.com
دوست عزيز سلام
دنبال اين نقشه ها يعني ا ين دستگاه هاي معتبر توي سايتها نباش چون اگه كسي داشته باشه هم نمي ياد اين نقشه رو به كسي بده يا توي سايت بزاره
موفق باشيد

detector

Banned
2009-10-07
83
218
البته اگر نقشه هم با شه به درد نمی خوره مهم فایله هگزه.

• Like

muhammadtanh

کاربر
2009-04-25
55
105
سلام خدمت دوستان

من این مدار آنالوگ را میخوام دیجیتال کنم

ولی به مشکل برخوردم اگه کسی میتونه

راهنمایی کنه هم کم هزینه میباشد عمق

اون درحدود 2.30 یه سینی 30*30 میباشد

البته تفکیک هم میشه روش گذاشت مدار خیلی

خوبیه
http://up.iranblog.ir/4/1259884773.pdf
http://up.iranblog.ir/4/1259943517.jpg

• Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام خدمت دوستان

من این مدار آنالوگ را میخوام دیجیتال کنم

ولی به مشکل برخوردم اگه کسی میتونه

راهنمایی کنه هم کم هزینه میباشد عمق

اون درحدود 2.30 یه سینی 30*30 میباشد

البته تفکیک هم میشه روش گذاشت مدار خیلی

خوبیه
http://up.iranblog.ir/4/1259884773.pdf
http://up.iranblog.ir/4/1259943517.jpg
دوست عزيز اين برد كه شما فرموديد با اين شماتيك و قطعات دور از انتظار مخصوصا با اونكويل 15cm ميشه مشخصات دستگاه خودتون رو لطف بفرماييد
با تشكر
موفق باشيد

• Like

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
اقای muhammadtanh عزیز
با سلام
نمی دانم دلیل اینکار دوستان (( تبدیل مدار انالوگ به دیجیتال )) چیه ؟
راستش کمی غیر معقول به نظر می رسه اخه باید کلی وقت صرف بشه برای برنامه نویسی میکرو و همچنیین از مدارات نمونه گیری و مبدل های انالوگ به دیجیتال و بلعکس استفاده بشه تا مدار تبدیل به یه چیزی شبیه مدارات دیجیتال بشه انهم فقط از نظر نمایش باطری ، میتر دیجیتال و صدا و نهایتا گراند بالانس دیجیتال .
تازه با انجام این کار فکر نکنید که مدارتان بصورت دیجیتال می شه خیر دوست من اشتباه نکنید
در مدارات دیجیتال کلیه پردازش و پروسه به صورت نرم افزاری است ولی در مدارات انالوگ این پروسه با استفاده از فرمول ها و پروسه های انالوگی انجام می شود .
در ضمن کسی که بتواند مدار مبدل دیجیتال را طراحی کند و همچنین بتواند نرم افزار ان را بنویسد مطمئن باشید با اندکی تغییر و صرف زمان بیشتر می تواند یک فلزیاب را طراحی کند .
خودتان قضاوت کنید شما در یک مدار مبدل دیجیتال نمایش دهنده باطری و میتر و طبقه صدا و گراند بالانس و ... را طراحی و برنامه ان را نوشته اید خوب اگر به ان فقط یک اسیلاتور و یک سمپل تایم اضاف کنید !
مدارتان تبدیل به یک فلزیاب دیجیتال می شود .!
به نظر من اینکار یه جورایی وقت تلف کردن می باشد به هر حال دوست من فقط نظر خودم را گفتم شاید دوستان باشند که کارشان نیز حرفه ای است نظرشان چیز دیگری باشد .
حال اگر مسر به انجام اینکار هستید گزینه برنامه نویسی را باید یشتر درنظر بگرید و اگر با اقای lachinani تماس برقرار کنید کمک شایانی می تواند به شما بکند ایشان نیز از دوستان و پیشکسوتان بسیار خوب و حاضر در این سایت می باشد من نمی توانم در این ضمینه به شما کمک کنم زیرا در برنامه نویسی تبهر زیاد ندارم
در باره مداری که ارسال کردید من نیز همین یک نمونه را از مدارات مبدل انالوگ به دیجیتال را دیده ام و تاکنون نمونه دیگری ندیده ام
مدار فلزیاب شما هم جزء فلزیابهای pi متوسط و قدیمی می باشد با این حسن که دست شما در عمل تقویت مدار باز است و راه کارهای بسیاری را می توان در مدار اعمال کرد تا مدار به یک دستگاه عالی تبدیل شود .
با سپاس Mohammad

بالا