آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: از کار افتادن دستگاه جوش MMA200در هنگام جوش کاری

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
جسارت نباشه اما بنده در مورد اتصال کوتاه رله در پست 6 و14 تست و اعلام کرده بودم مرور بفرمایید!!
ممنون

سلام
عزیزم
در هر دو پست مورد اشاره فرمودید:
وقتی سوکت 6 سیم هم قطع باشه ولتاژ با اتصال رله بیش از 260 نمیشه

چیزی که من از جمله فوق الذکر شما استنباط میکنم اینه که وقتی سوکت 6 سیم را قطع میکنم و 260 ولته پس معلومه که اگه رله را هم اتصال کوتاه کنم بیشتر نمیشه پس اتصال کوتاه نمیکنمهمانطور که جناب دیجیتال فرمودند آزمایش و گزارش کن و دوبار خودت بخون که مفهوم باشه

محاله رله اتصال کوتاه باشه و خازن با شرایطی که گفتی 260 ولت داشته باشه
شاید ولتمترت درحالت AC است
عکس واضحی از پشت و روی تغذیه ارسال کن

اگه میخوای درست بشه الکی هزینه و تعویض بیمورد نکن خسارت سنگینی میزنی
عیب جزئی داره کلفتش نکن
گزارشات خودت را بخون 90 درصدش کارهایی است که کسی نگفته و انجام دادی
دیود و چوک و فن و 110 و کوپلر و ..

دونه دونه پاسخ سوالاتو کاملا واضح و مفصل بده فورا درست میشه.

سپاس

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
سلام
ممنونم معذرت می خوام اگه خیلی مزاحمتون هستم
عنایت کنید وقتی رله اتصال باشه و برد تغذیه از مدار جدا باشه ولتاژ همونه260تا 270
اما دقت کنید
ولتاژ پریز برق در زمان تست بنده 208 ولت ACهست به علت افت توان در شب و زمانی که من در تعمیر گاه هستم فقط شب است ایا علت پایین بودن ولتاژ DCاین نیست و ولتاژ 24 ولت به علت دیگه ای پایین نمی اید؟؟
تکرار می کنم اگر از برق 24 استفاده دیگری مثل فن نداشته باشیم دستگاه جرقه شدید داره که فردا بعد از تست به وسیله انبر و الکترود گزارش دقیق ارسال می کنم
زمان خالی شدن خازن ها در هنگام خاموش کردن دستگاه 10 ثانیه است و بعد از اون 24 قطع میشه و رله هم قطع می کنه
مفهوم بود پس خازن ها هم سالمند!!!
قبل از این که شما روش TVرو اعلام کنید دو تا خازن هم با خازن ها موازی کردم که ولتاژ بیشتر نشد روش شما رو هم فردا تست می زنم فرمودید ولتاژ AC رو از ورودی دیود پل TVبگیرم چشم انجام می شه

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام
ممنونم معذرت می خوام اگه خیلی مزاحمتون هستم
عنایت کنید وقتی رله اتصال باشه و برد تغذیه از مدار جدا باشه ولتاژ همونه260تا 270
اما دقت کنید
ولتاژ پریز برق در زمان تست بنده 208 ولت ACهست به علت افت توان در شب و زمانی که من در تعمیر گاه هستم فقط شب است ایا علت پایین بودن ولتاژ DCاین نیست و ولتاژ 24 ولت به علت دیگه ای پایین نمی اید؟؟
تکرار می کنم اگر از برق 24 استفاده دیگری مثل فن نداشته باشیم دستگاه جرقه شدید داره که فردا بعد از تست به وسیله انبر و الکترود گزارش دقیق ارسال می کنم
زمان خالی شدن خازن ها در هنگام خاموش کردن دستگاه 10 ثانیه است و بعد از اون 24 قطع میشه و رله هم قطع می کنه
مفهوم بود پس خازن ها هم سالمند!!!
قبل از این که شما روش TVرو اعلام کنید دو تا خازن هم با خازن ها موازی کردم که ولتاژ بیشتر نشد روش شما رو هم فردا تست می زنم فرمودید ولتاژ AC رو از ورودی دیود پل TVبگیرم چشم انجام می شه

سلام
عزیزم جون هر کسی دوست داری یک دیود و یک خازن (بزرگتر از 1/ میکرو 400 ولتی ) سری کن و به برق شهر متصل کن بطوریکه کاتد به مثبت خازن متصل باشه
حالا ببین ولتاژ خازن چند ولته و التماست میکنم اعلام کن

بقرار معلوم دستگاه سالمه ولی آزمایشات را انجام نمیدی که بفهمم

احتمالا ولتاژ برق شهر ضعیفه و اهم ptc هم زیاده و کار نمیکنه اگه با 4/5 اهمی تعویض میکردی و اینقدر دنبال دیود پل و غیره نمیرفتی تا حالا دو دستگاه ساختمان اسکلت جوش میدادی

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
مقدارptcرو کاهش و اعلام کردم تغییری نداشت
ازمایش خازن رو شب اعلام می کنم
ممنون

سلام
چرا گنگ و مبهم توضیح میدی
مقدارptcرو کاهش و اعلام کردم تغییری نداشت

کاهش دادم یعنی چی
یعنی 1 مگا گذاشتی و فکر کردی کاهش دادی
یعنی با سیم چین نصفش کردی و فکر کردی کاهش دادی
یعنی 40 اهم گذاشتی و 10 اهم و غیره گذاشتی فکر کردی بمیزان مطلوب کاهش دادی

چندین بار عرض کردم 4/5 اهمی استفاده و نتیجه را اعلام کن
اگه 4/5 اهمی پیدا نکردی بگو تا راهی پیشنهاد کنم وگرنه داری خودتو گول میزنی و بدون اجرا درست نمیشه

نمیدونم برای اجرای یک توصیه با چند پست دیگه التماست کنم
آخه چرا واضح اطلاع نمیدی

هلاک شدم
مگه اقرار به قتله که میترسی بگی چکار کردی ؟
عزیزم به نفع خودته چرا واضح و شفاف نمیگی چکار میکنی

سپاس

آخرین ویرایش:

javad10mn

کاربر
2010-03-19
173
446
با سلام وعرض خسته نباشید
ptc استفاده شده در این مدار 18 اهم است پس ptc موردی نداره الان هم دم دست داشتم اندازه گرفتم 18 اهم ،کاملا سالمه
و اینکه باید به این نکته توجه کنید که هم ptc و هم ntc ها پس از عمل کردن رله از مدار خارج شده و اتصال کوتاه میشن چون اگه اتصال کوتاه نشن حتی اگه 5 اهم باشه و دستگاه در حال جوش 15 امپر جریان بکشه 75 ولت روی این المان افت میکنه که نه ptc تحمل این بار رو داره نه دستگاه با این افت ولتاژ درست کار میکنه.
موفق باشید

بالا