آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: از کار افتادن دستگاه جوش MMA200در هنگام جوش کاری

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
هرچی منتظر شدم جواب ندادید جناب غزال
در این روش دیود پل ها چگونه کار می کنند
از نظر مولتی متری دیود پل ها سالم نشون می دهند و لی چرا ولتاژ خازن ها بدون اتصال به مین برد 310 نمیشه
این دیود پل ها این طرفا 15 تومان قیمت دارند چکار کنم

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
با اجازه استاد غزال سلام دوست عزیز.شما از سالم بودن ولت متر مطمن هستید؟توضیحاتتون خیلی نا مفهومه.
۱_ولتاژ 24 رو وقتی فن دستگاه متصله اندازه بگیرید. وقتی فن قطع هستش اندازه بگیرید.برای اطمینان خازن صافی مسیر ۲۴ولت رو تعویض کنید
۲_به هیچ وقت از پریز ۱۱۰ استفاد نکنید.مگر این که از لامپ و یا المنت های وات بالا استفاده کنید.
۳_حتما باید روی خازن های اصلی ولتاژ ۳۱۰باید باشد.قبل از هر چیزیاین قسمت رو برسی کنید.به گفته ی استاد غزال یک لحظه رله رو با یه جامپر وصل کنید و اندازه گیری کنید.
اطلاع رسانی کنید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
هرچی منتظر شدم جواب ندادید جناب غزال
در این روش دیود پل ها چگونه کار می کنند
از نظر مولتی متری دیود پل ها سالم نشون می دهند و لی چرا ولتاژ خازن ها بدون اتصال به مین برد 310 نمیشه
این دیود پل ها این طرفا 15 تومان قیمت دارند چکار کنم

سلام
دوست عزیزم
مگه چند ساعته پاسخ دادید که اینقدر بی قراری
من متوجه پاسخ شما نشدم اگر خواستی از دکمه تشکر استفاده کنی در زمان پاسخگویی استفاده کن که فورا متوجه پست شما بشم و پاسخ بدم ( زمان مطالعه تشکر نکن )
ولی خوشبختانه استاد دیجیتال پاسخ دادند توصیه ایشان را اجرا و گزارش کنید

گزارش های شما خیلی گنگه
عزیزم عرض کردم کنتاکت رله را موقتا اتصال کوتاه کن ببین 310 میاد
PTC نباید 18 اهم باشه عرض کردم باید 4/5 اهمی باشه
منم تصور میکنم مولتی مترت خرابه

اگه تعمیرکار هستی ببین خازن بزرگ یک تلویزیون یا دستگاه دیگه 310 ولت هست یا نه
اگه تعمیرکار نیستی و دستگاهی دم دست نداری ، با یک دیود و هر خازن کوچک یا بزرگ 400 ولتی برق شهر را یکسو کن و ببین ولتمترت 310 نشون میده یا نه

موضوع آرمیچر چیه نفهمیدم
کسی نگفته بریج بخری که گفتی 15 تومنه چرا به جاده خاکی میزنی

سپاس

آخرین ویرایش:

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
سلام شب قبل از همان لحظه ای که پاسخ دادید بنده جواب دادم
بله تعمیر کارم
مولتی متر سالمه
در مورد فن اشاره کردم اگه مصرف کننده دیگری به جای فن بزارم مثلا یه ارمیچر باز هم ولتاژ 24 ولت پایین می اد و میشه 15 ولت دیگه همون مقدار خروجی هم می خوابه
خازن خروجی ترانس سازنده 24 و و اون دو تا دیود یکسو کننده بعد ترانس و هم تعویض زدم
ضمنا گفتم که اگه برد تغذیه به مین برد هم وصل نباشه باز هم با اتصال رله خازن ها همون 260 رو نشون می دند
در مورد نصب دیود پل ها به این صورت در دستگاه هم سوال نمودم جوابی ندادید چرا فاز رو به یه دیود پل و نول رو یه یدود پل دیگر دادند؟؟ برای توان بالاتر؟؟؟
در مورد برق 110 هم همون روش لامپی مد نظر بودچون الکترود نداشتم و خواستم دستگاه موقع اتصال کوتاه خروجی نسوزه
الان باز به تعمیر گاه میرم و دوباره مولتی رو تست و نتیجه رو اخر شب اعلام می کنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام شب قبل از همان لحظه ای که پاسخ دادید بنده جواب دادم
بله تعمیر کارم
مولتی متر سالمه
در مورد فن اشاره کردم اگه مصرف کننده دیگری به جای فن بزارم مثلا یه ارمیچر باز هم ولتاژ 24 ولت پایین می اد و میشه 15 ولت دیگه همون مقدار خروجی هم می خوابه
خازن خروجی ترانس سازنده 24 و و اون دو تا دیود یکسو کننده بعد ترانس و هم تعویض زدم
ضمنا گفتم که اگه برد تغذیه به مین برد هم وصل نباشه باز هم با اتصال رله خازن ها همون 260 رو نشون می دند
در مورد نصب دیود پل ها به این صورت در دستگاه هم سوال نمودم جوابی ندادید چرا فاز رو به یه دیود پل و نول رو یه یدود پل دیگر دادند؟؟ برای توان بالاتر؟؟؟
در مورد برق 110 هم همون روش لامپی مد نظر بودچون الکترود نداشتم و خواستم دستگاه موقع اتصال کوتاه خروجی نسوزه
الان باز به تعمیر گاه میرم و دوباره مولتی رو تست و نتیجه رو اخر شب اعلام می کنم

سلام

عزیزم باید طبق روشی که عرض میکنم آزمایش کنی
اگه برخی از مراحل آزمایش را خودت عوض کنی دیگه نتیجه گیری من از ترکستان سر درمیاره و میریم دنبال نخود سیاه

کی گفت از 110 استفاده کن ؟
اگه کسی گفته باید نتیجه آزمایش را به اون بگی نه به من
هم من گفتم هم آقای دیجیتال فرمودند از 110 استفاده نکن ولی بازم میگی با 110 اینجوریه

چند بار گفتم کنتاکت رله را اتصال کوتاه کن و آخرین بار با رنگ قرمز و درشت تکرار و تاکید و تصریح کردم

نتیجه و پاسخ شما چی شد ؟
فقط مدام میگی 110 و فن
اینجوری که کار خودتو بکنی من چیزی نمی فهمم
بازم میگم کنتاکت رله را اتصال کوتاه کن ببین 310 داری

از سلامت ولتمترت هم مطمئن شو
فن را هم تا پایان تعمیر قطع کن
خواهش میکنم دیگه فن و 110 نگو
ضمنا این جمله خودتو ترجمه کن بفهمیم منظورت چیه

سپاس

آخرین ویرایش:

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
معذرت می خوام اگه گوش به فرمان نبودم
کنتاکت رله رو که عرض کردم یکسره کردم و فرقی نداره حتی همان لحظه اول
یه چک کوچک کنار مین برد پشت برد اسیلاتور هست مگه اون چک 24 ولت رو نمی سازه و با دوتا دیود و یک خازن 50 /1000 دی سی نمی کنه من اون قطعات رو اعلام و تست کرده بودم(پیشنهاد جناب دیجیتال)
اما امشب
مواتی متر سالمه و با یکی دیگه هم تست زدم
دو عدد دیود پل TV هم بجای پل های تغذیه گذاشتم و تست زدم پل ها هم سالمند و فرقی نکرد
یک عدد ptcتقریبا 9 اهم هم بجای اصلی گذاشتم تفاوتی نکرد
مقدار ntc ها رو هم که اعلام نفرمودید

آخرین ویرایش:

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
اگه بدون اتصال برد تغذیه به مین برد ولتاژ باید 310 باشه(با اتصال کوتاه رله) و این مقدار نباشه مگر محدوده مشکل فقط به برد تغذیه ختم نمی شه!! و اگه رله بعد از روشن شدن بچسباند پس قطعات ریز کنار برد تغذیه مثل اوتو کوپلر و دیود و خازن سالم نیستند( غیر از ntc-ptc)

abayan

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-10-14
297
1,122
کاشان
جسارت نباشه اما بنده در مورد اتصال کوتاه رله در پست 6 و14 تست و اعلام کرده بودم مرور بفرمایید!!
ممنون

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
سلام.دوست عزیز یه عکس از برد پاور پشت رو بزار تا بهتر بشه اظهار نظر کرد.
1_چنین چیزی که شما میگید خیلی بعیده.ولی برای تست ورودی AC پل دیود, رو با یه تیکه سیم به AC پل دیود تلوزیون وصل کن و یه خازن 400 ولت 22 میکرو یا بالا تر به قسمت مثبت و منفی پل وصل کن حالا ولتاژ بگیرید اعلام کنید.

۲_تاکیدد میکنم اگه از پریز ۱۱۰ استفاده کنی به خطا می افتی به خاطر فاصله ی که بین جذب رله می افته .پس حتما به برق شهر مستقیم وصل کنید.(در ضمن لزومی نداره که از ۱۱۰ استفاده کنی وقتی اتصالی نداری.

۳_وقتی که فن رو ازاد میکنی ولتاژ خروجی اصلی دستگاه چقدره.؟

بالا