آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

پاسخگویی به سوالات مربوط به میکرو کنترلر هاي AvR

mobaraki

کاربر vip
کاربر
2008-10-08
203
610
تهران/شهرری
سلام دوست من

این فایل پرتیوس که من برای شما گذاشتم رمزش را داخل برنامه عوض کردم رمز ان 4044 است اما در مورد اینکه مداری که شما ساخته اید که رمز 0000 را قبول نمی کند می تواند چند دلیل دارد

1 برنامه طوری نوشته شده است که در زمانی که شما یک میکرو خام را پروگرام می کنید و بعد در مدار قرار می دهید چون حافظه ایتوپیرام خالی است و در هر بایت مقدار 255 مقدار دهی پیش فرض داده شده برنامه ماید 4 بایت اولی ایپیرام را تست می کند اگر مقدار ان 255 باشد ان بایت را به مقدار 0 مقدار دهی می کند این عمل فقط یک بار در میکرو برای بار اول اتفاق می افتد چون بار اول 4 بایت اول به 0 تغییر مقدار داده شده است

اول اشکال شما می تواند در این باشد که شما از میکرو ی استفاده کرده اید که قبلا از میکرو استفاده شده است چون در بعضی از مواقع که شما حافظه فلش میکرو را پاک می کنید حافظه ایتوپیرام پاک نمی شود برای ایکار شما در زما پروگرام باید یک بار ایتوپیرام را باید پاک کنید

شما از راه دیگر هم می توانید بفهمید که رمز شما چیست به این ترتیب بنده 4 بایت اول ایتوپیرام را برای رمز در نظر گرفته ام اول شما اینکه می توانید در زمان پروگرام رمز خود را پیش فرض تعریف کنید به ای صورت به 4 بایت اول ایتوپیرام را مقدار دهی کنید و بعد پروگرام کنید مثلا م یخواهید رمز 2020 را در حافظه بنویسید با همان برنامه که پروگرام می کنید به قسمت حافظه ایتوپیرا بروید و اعداد را به این صورت وارد کنید بایت 0 مقدار 02 را می دهید بایت 1 مقدار 0-بایت 2 مقدار 02و بایت 3 مقدار 0

خانه شماره 0000 =02
خانه شماره 0001=0
خانه شماره 0010=02
خانه شماره 0011=0
و یا اینکه ابتدا شما بعد از پروگام ای س ان را در مدار قرار دهید و مدار را یک بار رو شن کنید تا حافظه ایتوپیرام مقدار دهی شود و بعد ای سی را در پروگرامر قرار دهید و با پرو گرامر حافظه ایتوپیرام را بخوانید و ببینید که در 4 بایت اول چه اعدای نوشته شده است که رمز شما همان است

و در مورد مدار دوم اینکه من برنامه را برای شما می نویسم و می گذارم
دوست عزیز دقت کن در مدارا تی که می سازی بخصصصصصصوص
مدارات میکرویی باید همه جوانب را در نظر بگیری به ظاهر کوچک میکرو نگاه نکن عالمی بزرگ در ان نهفته است برای کار با میکرو باید همه چیز میکرو را یاد بگیری من بعد از این همه سال که برنامه میکر می نویسم در بعضی از مواقع برنامه ای می نویسم و بعد از تست ان می بینم که مدار کار نمی کند و بعد از ساعتها جستجو می بینم که یک عدد را اشتباه نوشتم اما دقت کن که اگر میکرو عالمی بزرگ است ولی د رمقابل تکنولوژ ی مغز و تفکر تو هیچ چیز نیست

اگر باز هم نتوانستی با شماره زیر با من تماس بگیر

من واقعاً خوشحالم كه تو اين دنيا يكيهم به فكر ما هست و ما رو كمك ميكنه ازت خيلي ممنونم. در رابطه با مدار دوم حتماً دوباره تلاش ميكنم و سعي ميكنم درستش كنم. به اميد اينكه يك پشتيبان خوب مثل شما دارم . حتماً باهاتون تماس ميگيرم.
يه مشكلي كه دارم اين است كه به ما 8051 درس دادن اما حالا ازمون avr ميخوان به اين دليل هستش كه به مشكلات جديدي برخورد كردم.:)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

saegheh_0836

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-24
118
1,197
38
کرمان
atmega8.blogfa.com
سلام

سلام دوست از لطف شما ممنونم من فقط انجام وظیفه می کنم دوم اینکه پشتیبانت خدا باشد که از همه دستها بالا است

دوست عزیز من مدار را برای شما می گذارم
به چند نکته توجه کن

1 شماتیک مدار در فایل پروتیوس می باشد و طبق ان مدار را ببند
2 فرکانس میکرو را روی 8 مگاهرتز تنظیم کن
3 پین های کلاک و دیتا ی فیش کی برد را در یک فایل تصویری برای شما تععین کرده ام
4 من برنامه را برای شما نوشته ام ولی ان اعداد دیتا یی که در کتاب
کاهه بصورت دیتا بعد از برچسب key data نوشته شده است شما باید در برنامه بسکام د رپایین صفحه بعد از دو 0 بنویسید و بعد برنامه را کامپایل کنید شرمنده از اینکه باید این کار را خودتان انجام دهید چون بسیار گرفتار هستم اگر برنامه بستکام avr نداری اطلاع بده تا برایت اپلود کنم

توضیح ختصر در مورد برنامه

در خط اول متغییر a تعریف شده است
در خط دوم نوع ال سی دی پیکر بندی شده است
سوم مکان نما ال سی دی خاموش می شود
چهارم صفحه نمایش را پاک می کند
پنجم کی رد را پیکر بندی می کند
ششم پیغام enter key را روی نمایشگر نشان می دهد
هفتم و دهم یک حلقه بی پایان را تشکیل می دهند
هشتم کلید فشرده شده را از صفحه کلید م یخواند که در صورتی که کلیدی فششرده نشود مقدار صفر را بر می گرداند
نهم این دستور متغییر aرا چک می کند اگر از صفر بزر گتر بود به زیر برنامه lcd_1پرش می کند
دستور home مکان نما به مکان اول بر میگرداند
خط 14 ابتدار مقدار اسکی کی برد را کارکتر تبدیل کرده و بعد روی ال سی دی نمایش می دهد
15 به حلقه بر می گردد برای مقدار گرفتن مجدد از کی برد
و اخر جدول دیتا است که مقدار یی که از کی برد گرفته شده است به مقدار اسکی ان تبدیل می کند

دوست عزیز امیداوارم که این مطالب به شما کمک کند

پیوست‌ها

• 14.4 کیلوبایت بازدیدها: 54

saegheh_0836

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-24
118
1,197
38
کرمان
atmega8.blogfa.com
دوست عزیز avr مدار در خواستی شما در حال طراحی است انشاالله زود اماده می شود و در تاپیک اپلودش می کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Zirnevis

avr

کاربر
2008-10-23
35
60
متشکرم دوست عزیزم
انشا الله خدا همیشه همراهت باشد
متشکر از لطفت

فقط یک توضیح کوچک:

برای ماشین بود که اگه لامپی بسوزه روی ال سی دی خبر بده
برای 21 لامپ میخوام
اگه مثلا 20 لامپ بسوزه روی ال سی دی نشان بده. یکی یکی (یکی یکی)

با ال سی دی گرافیکی (فارسی میشه)

متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

avr

کاربر
2008-10-23
35
60
دوست عزیز avr مدار در خواستی شما در حال طراحی است انشاالله زود اماده می شود و در تاپیک اپلودش می کنم
متشکرم دوست عزیزم
انشا الله خدا همیشه همراهت باشد
متشکر از لطفت

فقط یک توضیح کوچک:

برای ماشین بود که اگه لامپی بسوزه روی ال سی دی خبر بده
برای 21 لامپ میخوام
اگه مثلا 20 لامپ بسوزه روی ال سی دی نشان بده. یکی یکی (یکی یکی)

با ال سی دی گرافیکی (فارسی میشه)

متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 1212ali

Repair_Man

کاربر
2008-09-10
40
277
41
ctx.blogfa.com
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوستان و اساتيد گرامي

من براي طراحي يك پروژه به كمك شما اساتيد گرامي نياز دارم

پروژه به اين صورت است كه مي خواهم از صداي خروجي (Line out) يك دستگاه صوتي توسط يك ADC با كيفت بالا نمونه برداري كنم و نمونه را به يك ميكرو AVR وارد كنم و ميكرو بعد از كد گذاري. اطلاعات را (بطور مثال) درغالب 16 كانال به يك ماژول RF بدهد تا به فاصله اي بين 700 تا 800 متر ارسال كند
شماره كانال دستگاه توسط سون سگمنت نمايش داده شود و دو كليد براي تعويض كانال و چهار كليد هم براي ذخيره كانالهاي انتخابي وجود داشته باشد .

در گيرنده هم عمليات فوق به صورت معكوس انجام شود

براي اجراي پروه فوق چند سوال پيش ميايد

مناسب ترين ADC براي اين كار كدام است؟
مناسب ترين ميكرو AVR ?
مناسب ترين ماژول RF ?
آيا نيازي به استفاده از ماژول آمپلي فاير RF است ؟
آيا نيازي به استفاده از zero-span است؟

لازم به ذكر است كه پروژه بايد با قطعات رايج بازار طراحي شود

اگر كسي از شما اساتيد گرامي امكان اجراي كامل اين پروژه و تحويل نمونه عملي را دارد لطفا با پيام خصوصي به من اطلاع دهد

saegheh_0836

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-09-24
118
1,197
38
کرمان
atmega8.blogfa.com
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما دوستان و اساتيد گرامي

من براي طراحي يك پروژه به كمك شما اساتيد گرامي نياز دارم

پروژه به اين صورت است كه مي خواهم از صداي خروجي (line out) يك دستگاه صوتي توسط يك adc با كيفت بالا نمونه برداري كنم و نمونه را به يك ميكرو avr وارد كنم و ميكرو بعد از كد گذاري. اطلاعات را (بطور مثال) درغالب 16 كانال به يك ماژول rf بدهد تا به فاصله اي بين 700 تا 800 متر ارسال كند
شماره كانال دستگاه توسط سون سگمنت نمايش داده شود و دو كليد براي تعويض كانال و چهار كليد هم براي ذخيره كانالهاي انتخابي وجود داشته باشد .

در گيرنده هم عمليات فوق به صورت معكوس انجام شود

براي اجراي پروه فوق چند سوال پيش ميايد

مناسب ترين adc براي اين كار كدام است؟
مناسب ترين ميكرو avr ?
مناسب ترين ماژول rf ?
آيا نيازي به استفاده از ماژول آمپلي فاير rf است ؟
آيا نيازي به استفاده از zero-span است؟

لازم به ذكر است كه پروژه بايد با قطعات رايج بازار طراحي شود

اگر كسي از شما اساتيد گرامي امكان اجراي كامل اين پروژه و تحويل نمونه عملي را دارد لطفا با پيام خصوصي به من اطلاع دهد

با سلام به دوست عزیزم

اول اینکه این کار شدنی است اما باید دقت به چند نکته کرد

ساخت این مدار یک مقدار مشکل است برای اینکه ایران مورد تحریم قرار گرفته است این امر باعث شده که بعضی از قطعات در بازار نایاب شود ولی با این همه حال ناامید نشو

دوم اینکه این مدار هزینه بر است و دیگر اینکه طراحی و ساخت مدار یک مقدار طول می کشد

دوست عزیز من برای شما تحقیق می کنم و در ساخت این مدار به شما کمک می کنم امیدوارم که بتوانم برای شما کاری انجام دهم

در طول تاریخ ما مخترعین زیادی داشتیم که دستگاههای مهمی را اختراع کردن اما در طی هدف خود شکستهای زیادی خوردهاند ولی دو چیز این افراد را به موفقیت رسانده است
1 توکل به خدای یگانه
2 تلاشو پشتکار برای رسیدن به هدف خود

mobaraki

کاربر vip
کاربر
2008-10-08
203
610
تهران/شهرری
سلام من از شما استاد گرامي واقعاً تشكر ميكنم و اميدوارم همان طور كه شما ما را كمك ميكنيد خدا نيز شما رو كمك بكند تا در زندگيتان موفق باشيد. من اين مدار را با مواردي كه شما گفتيد انجام ميدهم و جوابشو حتماً براي شما مينويسم. موفق و سربلند باشيد

Repair_Man

کاربر
2008-09-10
40
277
41
ctx.blogfa.com
با عرض سلام
دوستان گرامي saegheh_0836 و mobaraki توجه شما واقعا مايع دلگرمي من است و نهايت تشكر را از شما دارم

در تحقيقات اوليه اي كه انجام دادم بعضي از دوستان نظرهايي داشتند كه در اينجا ذكر ميكنم

اولا: بهترين ماژول براي اين كار RFM12BP است كه حد اكثر پهناي باند آن 115KBPS است كه براي انتقال صدا با كيفيت مورد نظر كافي نيست

دوما : ميكرو كنترولر هاي AVR پاسخگوي اين كار نيستند و بايد از ميكرو ARM استفاده شود

اگر موارد بالا صحيح باشد اين سئوال پيش ميايد كه چگون ميتوان پهناي باند را افزايش داد؟ آيا ميتوان از دو ماژول به طور موازي استفاده كرد؟

آيا واقعا AVR پاسخگوي اين كار نيست؟

اگر سروكارمون به ARM بيفته چه كنيم با اين شرايطي كه تقريبا منبع اطلاعاتي درست و حسابي براش وجود نداره(يا خدا)

اساتيد گرامي لطفا نظر خودتون رو اعلام كنيد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Zirnevis

avr

کاربر
2008-10-23
35
60
یک سوال

با سلام ..
یک سوال ..
برنامه ای دارم که برای قفل درب منزل ساخته شده و حال می خواهم بوسیله یک برنامه دیگر پس از اخطار قفل درب به صورت اتوماتیک با سه شماره تلفن (اعم از موبایل ، منزل ، 110 و ...) تماس برقرار کند . سورس هر دو برنامه را برای شما در لینک زیر قرار می دهم . از شما خواستارم در این امر مرا یاری فرمایید ..

توضیح مدار : بعد از اتصال به منبع باید تاریخ را تنظیم کرد ، با فشار دادن کلید DEL رمز را وارد نموده (00000000000000) (14 تا 0) را وارد نموده و تاریخ را تنظیم کرده و برای خروج کلید LOCK را فشار داده و نگه داشته تا خارج شود و رمز اولیه برای باز کردن درب 123456 می باشد

لینک دریافت فایل

رمز فایل فشرده : ir

با تشکر ..

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: tamishan
بالا