آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

پاسخگویی به سوالات مربوط به میکرو کنترلر هاي AvR

amirtebyan

کاربر
2010-05-24
43
94
با سلام من یک مدار ترموستات از سایت ها پیدا کردم خیلی ساده است واین مدار در PROTEUS به طور صحیح کار میکند ولی این مدار را در برد برد ساختم وبرنامهHEXرا به ایسی ریختم ومدار را به 5 ولت وصل کردم اما lcd اصلا کار نکرد حتی مثل این که به مدار وصل نشده است
یک فایلbas. است ان چیست؟ لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر
فایل

[hide]فایل bas را با نرم افزار bascom باز کنید. و محتوای آن را در صورت نیاز تغییر دهید.
با توجه به خط شماره 14 در فایل bas مقدار فرکانس میکرو بر روی 1Mhz داخلی تنظیم شده که باید با پروگرامر مقدار فیوز بیت ها رو به شکل ضمیمه تغییر دهید.
New Picture (3).png
[/hide]

heidari

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-04-15
304
726
با عرض سلام من میخواستم یک دستگاه جوجه کشی بسازم یک مدار دما سنج پیدا کردم وساختم برای امتحان در یخ قرار دادم به جای 0درجه8درجه نشان میدهد میخواستم بدانم ایا متوانم با افزودن مقاومتی ان را کالیبره کنم سنسورشlm35 است وایا میتوانم به جای این سنسور از سنسور دقیق ds18b20استفاده کنم
با تشکر
فایل

پیوست‌ها

danial2

کاربر vip
کاربر
2008-02-22
20
27
شاهین شهر
با سلام به نظر شما بهترین میکرو در مقابل نویز که تو بازارم باشه تو شرایط یکسان نسبت به مگا8 الان چی هست .تعداد پایه ها هم در حد همون مگا 8،میخواهم برای سیستم جرقه ماشین ازش استفاده کنم ،مگا 8 پوستمو کنده .هرکاریش میکنم فایده نداره .

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,100
74,089
48
ایران
با سلام به نظر شما بهترین میکرو در مقابل نویز که تو بازارم باشه تو شرایط یکسان نسبت به مگا8 الان چی هست .تعداد پایه ها هم در حد همون مگا 8،میخواهم برای سیستم جرقه ماشین ازش استفاده کنم ،مگا 8 پوستمو کنده .هرکاریش میکنم فایده نداره .

سلام
معمولا در برد های صنعتی و رادیویی از PIC استفاده میشه .
PIC که در حد مگا 8 باشه میتونید از PIC16F876 استفاده کنید . تا 20 مگ کریستال رو پشتیبانی میکنه . و در مقابل نویز هم مقاومه.

kavosh83

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-27
528
3,592
بهشت خدا در زمین
با عرض سلام من میخواستم یک دستگاه جوجه کشی بسازم یک مدار دما سنج پیدا کردم وساختم برای امتحان در یخ قرار دادم به جای 0درجه8درجه نشان میدهد میخواستم بدانم ایا متوانم با افزودن مقاومتی ان را کالیبره کنم سنسورشlm35 است وایا میتوانم به جای این سنسور از سنسور دقیق ds18b20استفاده کنم
با تشکر
فایل

سلام
با تغییر برنامه هم میتونی کالیبره اش کنی،سنسور را هم میتونی تغییر بدی ولی برنامه ات را هم باید متناسب با سنسورت تغییر بدی چون شکل کارشون فرق دارند

آخرین ویرایش:

رضاعلی

کاربر
2011-05-01
73
117
یزد
سلام به دوستان سورس ریموت کنترل چهارکاناله به صورت بیسیک(بسکام) کسی نداره ممنون میشم راهنمایی کنید
ایا نرم افزاری هست زبان fbd که در لوگو زیمنس نوشته شده تبدیل به بیسیک کرد متشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,740
سلام
یک برنامه است به زبان c با نرم افزارAVR Studio 4.13 باز می کنم لطفا بفرماید چگونه میتوانم کد هگز را دریافت کنم

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,740
سلام
این برنامه به چه زبانی است و با کدام کامپایلر متوانم به کد هگز تبدیل کنم

پیوست‌ها

• 4.3 کیلوبایت بازدیدها: 23
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

رضاعلی

کاربر
2011-05-01
73
117
یزد
سلام دوستان یک برنامه با بسکام نوشته بودم برای ICMEGA16وبا پروتئوس ودرعمل خوب کارمیکنه ولی با یکسری تغییرات حجم برنامه بالا رفت که مجبورشدم درتعریف IC MEGA16با ICMEGA32 جابجا کنم حالا وقتی می خواهم هگز رو لود کنم خطای 0X0020 AT PC =0X0090 رو میده روی پروتئوس کار نمی کنه آیا تغییراتی رو باید درروی IC انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید

بالا