آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در تغذیه سوچینگ برد لباسشویی اسنوا اینورتر

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام یک ترانزیستور اس ام دی بین STR و چاپر هست که شماره اش پاک شده و سوخته از آنجایی که یکی از پایه ها یبه منفی مدت. متصله ، یک ترانزیستور معمولی منفی گذاشتم به جایش ولی ولتاژ ۵ ساخته نمیشه و ولتاژ ۱۲ هم ۲۹ ولت شده ، یک جای دیگه هم ولتاژ ۱۲ با نوسان زیاد وجود داره ، ممکنه اصلا ترانزیستور نباشه ؟ شماره اش را چطوری پیدا کنم ؟
ممنون از اینکه این سوال را دیگه جواب میدید 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
بنظر میرسه که مسیر 5 ولت قطعی داره ، و احتمالا دیود مربوطه سوخته یا مسیر مسی قطع شده یا دچار قلع مردگی شده.

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام یک برد لباسشویی اسنوا اینورتر برام اومده که چندتا از مقاومت‌های قسمت سوییچینگ سوخته بود تعویض کردم ، همه چی را هزار بار چک کردم ولتاژ ۵ و ۱۲ هم تو مدار هست ولی روشن نمیشه ، دیوونه ام کرده ، خواهش میکنم اساتید یه راهنمایی بفرمایید واقعا کم آوردم دیگه نقشه برد هم زیر و رو کردم اینترنت را نیست که نیست ، دو یه جا ولتاژ را روی برد نوشته ، یه جا نوشته ۱۶ و نیم که الان ۲۳ ولته ،مدار با یک str سوچینگ می‌کنه اون را هم تعویض کردم یک آی سی رگلاتور km3010 داره با بدبختی خریدم و تعویض کردم ، نشد که نشد ،؟؟؟!!!!!!
سلام
شماره STR ؟ تصویر واضح از شماره برد،
بفرمایید، ز روی مدار تحلیل بشه

hamid_reza59

کاربر
2020-08-06
27
11
مرسی مهندس یه تستی میکنم فقط پایه هاشو اگه بتونم درست تشخیص بدم خوبه
سلام...احتمال زیاد tl431 باشه ...چون مدار فیدبکت اشکال داره که ولتاژ دوازده آنقدر بالا رفته..
سلام ، آقا من یک ترانزیستور قدرت گذاشتم جاش خیلی عجیبه ولتاژ ۱۲ اول ۱۶ ولت بود بعد کم شد و رسید به ۱۳.۵ ولت و برد استارت خورد ، دوباره که برد را خاموش و روشن کردم ، ولتاژ از ۱۸ رسید به ۱۵.۵ و دیگه پایین نیومد ، ترانزیستور را هم چک کردم سالمه ، چیزی به ذهن اساتید نمی‌رسه که مشکل از کجا ممکنه باشه که ولتاژ تغییر می‌کنه و هر دفعه هم رو یه ولتاژی ثابت میشه ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

hamid_reza59

کاربر
2020-08-06
27
11

پیوست‌ها

• 749.2 کیلوبایت بازدیدها: 27
  • 673.1 کیلوبایت بازدیدها: 27
  • 639.1 کیلوبایت بازدیدها: 27
  • 371.7 کیلوبایت بازدیدها: 26
  • 545 کیلوبایت بازدیدها: 24

hamid_reza59

کاربر
2020-08-06
27
11
سلام ، آقا من یک ترانزیستور قدرت گذاشتم جاش خیلی عجیبه ولتاژ ۱۲ اول ۱۶ ولت بود بعد کم شد و رسید به ۱۳.۵ ولت و برد استارت خورد ، دوباره که برد را خاموش و روشن کردم ، ولتاژ از ۱۸ رسید به ۱۵.۵ و دیگه پایین نیومد ، ترانزیستور را هم چک کردم سالمه ، چیزی به ذهن اساتید نمی‌رسه که مشکل از کجا ممکنه باشه که ولتاژ تغییر می‌کنه و هر دفعه هم رو یه ولتاژی ثابت میشه ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
ضمنا با گذاشتن ترانزیستور RC3866 که در بالا توضیح دادم ولتاژ ۱۵ ولت و ۵ ولت هم ساخته شد ولی اونجایی که روی مدار نوشته ۱۶.۵ حدود ۲۳ ولته و ولتاژ ۱۲ هم که توضیح دادم ، ممنون از توجه اساتید و دوستان عزیزم

hamid_reza59

کاربر
2020-08-06
27
11
بنظر میرسه که مسیر 5 ولت قطعی داره ، و احتمالا دیود مربوطه سوخته یا مسیر مسی قطع شده یا دچار قلع مردگی شده.

ضمنا با گذاشتن ترانزیستور RC3866 که در بالا توضیح دادم ولتاژ ۱۵ ولت و ۵ ولت هم ساخته شد ولی اونجایی که روی مدار نوشته ۱۶.۵ حدود ۲۳ ولته و ولتاژ ۱۲ هم که توضیح دادم ، ممنون از توجه اساتید و دوستان عزیزم
راستی خازنهاش هم قبلاً توسط تعمیرکار دیگری تعویض شده خروجی ها ،، میگم ممکنه.ظرفیت بالاتر خازن باعث این زیاد بودن ولتاژ بشه ؟

بالا