آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فلزیاب دلتا پالس

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
سلام
دوستان من مدار دلتا پالس را مونتاژ کردم ولی هرچقدر ولوم بالانس رو میچرخونم صدا قطع نمیشه(ولوم معمولیه ده دور دردسترس نبود)
حالا به نظرتون چکار کنم؟

سلام
کنترل کنید 4066 سالم باشد

HAMED_PC3

کاربر
2012-08-04
1
0
سلام من ی دونه ساختم وقتی به منبع تغذیه یا باتری وصل میکنم فقط و فقط دو تا لامپ ل یدی روشن میشه و با چرخوندن ولوما هیچ تغییری ایجاد نمیشه و در ضمن جریان مصرفی هم 0.04 امپر هست. اگه ممکنه کمکم کنید.

feizollah

کاربر
2011-12-16
10
40
سلام دوستان ،من این مدارو ساختم ولی صدا نداره و کویل و ترانزیستور داغ میکنه مشکل از کجاس ؟تا حالا ۵ بار ساختم تو پنج تاش هم همین مشکلو دارم لطفا راهنماییم کنید با سپاس

abbasi2244

کاربر
2010-11-10
5
2
با سلام چند نکته در مورد طراحی مدار رو میخوام براتون بگم که احتمالا به این مشکل ها بر خورد کردید
حتما نکاتی رو که میخوام بگم رو بقیه اساتید در بین تمامی پاسخ ها گفته باشند اما گفتن یکجای اونها ضرری نداره
1. در اکثر بحث ها به این نکته اشاره شده که آی سی LF357 از نوع تقلبی نباشه این درست اما از همه این ها مهمتر تقلبی نبودن IRF840 هست
برای اینکه از تقلبی نبودن قطعه مطمعن بشیم توصیه میکنم از لینک زیر دستگاه تستر رو بسازید و با توجه به دیتاشیت قطعه تست کنید که آیا مقدار خروجی درسته یا نه
این تستر خیلی جالب ترانزیستور دیود خازن و مقاومت رو تست میکنه و مقدار توان و خروجی قطعات رو هم میگه
به جرات میگم حتی از بهترین مولتی متر ها هم بهتره فکر کنم کار خود آقا بهنام باشه از لینک زیر دانلودش کنید

abbasi2244

کاربر
2010-11-10
5
2
ادامه پست بالا
s8.picofile.com/file/8293927426/DIY_AVR_transistor_tester_using_ATmega8A.rar.html
اگه کسی امادش رو خواست خصوصی پیام بده
2. ترانزیستور 556 در بازار از نوع نامرغوب هست و با توجه به مدار ما بیشتر از صدو پنجاه هرتز تولید نمیکنه در صورتی که با این مشکل مواجه هستید مقدار خازن C1 رو از پانزده نانو فاراد به ده نانو تغییر بدید جواب میگیرید
3. ایده آل ترین کوییل برای این مدار کوئیل 400 تا 450 میکرو هانری هست در لینک زیر با توجه به نوع سیمی که دارید و اندازه لوب که میخواید درست کنید میتونید به راحتی محاسبه کنید که چه مقدار و چند دور سیم باید استفاده بشه خیییلی خوبه

abbasi2244

کاربر
2010-11-10
5
2
ادامه پست بالا
اینم لینک طراحی کوییل
DeepFriedNeon - Tesla Coils
4. اگه برای اتصال از سیم انتن استفاده میکنید حتما مغزی اون مس خالص باشه نه روکش مس
5. به جای LF357 میتونید از TL081 هم استفاده کنید که البته بهتره R6 رو تغییر بدید و مقادیر مختلف رو امتحان کنید تا بهترین جواب رو بگیرید

abbasi2244

کاربر
2010-11-10
5
2
ادامه پست بالا
6. به هیچ عنوان به جای ترانزیستور های Bc557 به جز 556 از انواع مشابه استفاده نکنید وگرنه در قسمت چراغ و ترش هولد و صدا مشکل پیدا میکنید
دقت کنید در دو نقشه مختلف مقدار دیود یکی هشت ولت و یکی دیگه 8.2 نوشته شده در خرید این قطعه دقت کنید
7. برای تنظیم مدار بهتره از اوسیلوسکوپ استفاده کنید .میتونید از کارت صدای کامپیوتر به جای این دستگاه استفاده کنید با یه سرچ تو اینترنت پیداش میکنید
8.دستگاه را با ترانس و در خانه تنظیم و امتحان نکنید
شرمنده یکم طولانی شد

آخرین ویرایش:

تیموری فر

کاربر
2013-02-24
17
28
دوست عزیز میشه یبار دیگه لینک دانلود فایل فلز یاب رو بزاری چون لینک ارور میده مشکل داره

تیموری فر

کاربر
2013-02-24
17
28
ادامه پست بالا
s8.picofile.com/file/8293927426/DIY_AVR_transistor_tester_using_ATmega8A.rar.html
اگه کسی امادش رو خواست خصوصی پیام بده
2. ترانزیستور 556 در بازار از نوع نامرغوب هست و با توجه به مدار ما بیشتر از صدو پنجاه هرتز تولید نمیکنه در صورتی که با این مشکل مواجه هستید مقدار خازن C1 رو از پانزده نانو فاراد به ده نانو تغییر بدید جواب میگیرید
3. ایده آل ترین کوییل برای این مدار کوئیل 400 تا 450 میکرو هانری هست در لینک زیر با توجه به نوع سیمی که دارید و اندازه لوب که میخواید درست کنید میتونید به راحتی محاسبه کنید که چه مقدار و چند دور سیم باید استفاده بشه خیییلی خوبه
سلام میشه لینک رو یبار دیگه بزارید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا