آی پی امداد
abtahi

آموزشی: تجربیات همکاران در تعمیرات مادربرد

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
993
62
اهواز - کرج
دوستان خسته نباشید ، مین نیاز به تعویض کریستال داشت، بعد از تعویض، مین روشن نمی شد، به دلیل خستگی ولش کردم وبعداز چند لحظه که روشن کردم کاملآ بی عیب شده بود ، نتیجه بعداز تعویض کریستال برای اینکه حرارت هویه از کریستال خارج وسرد نشده بود روشن نمیشد
دوستان عذرخواهی میکنم و اضافه میکنم ، مین باعیب روشن می شد ولی استارد نمیخورد آمد ، وقتی پایهای کریستال استوانه ایی رو که معمولآ کنار چیپ جنوبی قرار دارد رو لمس یا یک لحظه اتصال کوتا میکردم مین روشن می شد که با تعویض کریستال رفع عیب شد ،این مشکل در همه نوع مین اتفاق می افته .

آخرین ویرایش:

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,846
sari
با سلام یک مادر برد ایسوس m2n-x داشتم که کد دیباگر d5 میده و تصویر هم نداد ابتدا بعد از تست تمام قطعات سی پی و و رم گرافیک اسلت ها رو شستم اما باز هم نتیجه همون بود بایوس رو مجددا پروگرام کردم مشکل حل شد

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,191
استان زنجان
سلام دوستان یک تجربه تازه که من داشتم این بود که بعد از متصل کردن برق 20 پین پاور به مادر برد قطعات سوخته شروع به داغ شدن میکنند
اگر داغ نکردن برق 4 پین رو هم وصل کنید من که جواب گرفتم تا به حال چند تا مورد رو اینجوری حلشون کردم
دلیل
چون مادر برد مثل تمام بردهای دیگه وقتی برق بهش وصل میشه ولتاژ ها توش جریان پیدا میکنه و این خاصیت حتا بدونه زدن کلید استارت هم وجود داره پس این رو میشه گفت که بعد وصل برق ولتاژ وارد شده باعث داغ شدن بیش از حد قطعه معیوب میشه و این فقط با حس لامسه امکان پذیره
موفق باشید امید وارم منظورم رو رسونده باشم

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,191
استان زنجان
سلام دوباره
دوستان در مادر برد های الایت تک چیپ ها
وقتی دیباگر هیچ کدی نداره و همینطور تصویر ندارید اول چیپ رو ریسولد کنید بعد برید سراغ کارهای دیگه
چون تا الان خیلی از این برد هارو واسم اوردن که با این کار مشکلشون حل شده و برگشتی هم نداشته
فقط یادتون باشه بعد از این کار دیباگر کد d1 یا d0 میده که هیچ عیبی نداره چون کار میکنه اینم به احتمال زیاد از اینه که این برد ها چیپ شون زیاد داغ میشه و
قلع مردگی پیدا میکنه
موفق باشید و فن هم یادتون نره که یک دونه اضافه کنید

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,191
استان زنجان
امروز یک تجربه جدید داشتم اونم اینه که :

وقتی سیستم تو بوت کند میشه این ایراد میتونه از دی وی دی رایتر هم باشه چون یک سیستم دستم رسید که چیپ شمالی سوخته بود بعد از تعویض مین برد و دستکاری هارد و سایر قطعات بازم سیستم خیلی کند بوت میشد یا رو همون صفحه اول گیر میکرد و وقتی دی وی دی رو جدا کردم سیتم خیلی راحت بوت شد و بالا اومد جالب اینکه وقتی dvdrw رو باز کردم چیپ وسطش خیلی داغ میکرد و لی ایراد ظاهری نداشت
موفق باشید

SADGH

کاربر vip
کاربر
2007-11-26
15
34
Re: پاسخ : تجربیات همکاران در تعمیرات مادربرد

یک تجربه مفید این است که ابتدا تمام قطعات ازمادر برد خارج شده وسپس به نوبت واولویت قطعات نصب شوند گاهی اوقات مشکلات از قطعات جانبی میباشد که هم میتواند باعث کندی وهم هنگ سیستم وگاهی اوقات صفحه ابی شودهمیشه مادربرد مورد توجه اصلی قرار میگیرید ولی به نظر من بهترین کار گام به گام میباشد

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,355
توی یه مادر بورد ایسوز p5kpl-se مادر بورد درست کار میکرد اما وقتی میرفتی توی بایوس هنگ میکرد همه کاری کردم درست نشد خلاصه نشستم خوب به مادر بورد نگاه کردم که ناگهان دیدم صاحب مادر بورد در هنگام تعویض کارت گرافیکی یه سلف کوچولو کنار کریستال شبکه رو پرونده بود گذاشتم سره جاش و حالش رو بردم

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,355
پاسخ : Re: پاسخ : تجربیات همکاران در تعمیرات مادربرد

یه تجربه به دست اوردم اونم اینه که وقتی مادربوردی رو با ریسولد چیپ درست کردید برای اینکه دیگه بر نگرده یا بیشتر عمر کنه یه فن 5*5 روش فیکس کنید خیلی بهتر میشه

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
993
62
اهواز - کرج
باسلام به همکاران محترم ، مادربورد گیگابایت که خاموش و بعضی اوقات استارت نمیشود آمد و با فشار به چیپ جنوبی درست میشد من پیش خودم گفتم حتمآ طبق معمول ریسولد کردنش رفع عیب میکند، بعد از چند مورد مین با همین عیب که به تکرار ریسولد کردن جواب نداده بود تصمیم به خارج کردن چیپ گرفتم و دیدم 3 تا از قلها از مدار چیپ قطع شده ، درنتیجه ما با ریسولد کردن قلعی رو که از هم جدا شده میتوانیم اتصال بدهیم ونه مدارچاپی را . موفق باشید .

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,191
استان زنجان
سلام دوستان یک تجربه جدید دیگه
دوستان چند هفته پیش یکی از مشتریان یک کیس اورد که باید گرافیکش رو تعمیر میکردم بعد چند هفته این مشتری امروز کیس رو اورده و میگه که
هفته پیش برده و باز نکرده امروز که باز کرده دیده مشکل پا برجاست منم چون سرم شلوغ بود توجهی به حرفاش نکردم و دوباره کیس رو باز کردم و دیدم که دستکاری شده است و این منو به شک انداخت درستش کردم ولی وقتی ویندوز بالا اومد تاریخ نصب رو نگاه کردم دیدم واسه 5 هفته پیش است ولی مشتری ادعا داشت واسه هفته پیش است
خوب برای این کار شما میتونید در run عبارت cmd رو تایپ کنید و دستور Systeminfo بدید جلوی Original Install Date
تاریخ نصب رو نوشته این یعنی هیچ موقع نباید به حرف مشتری بسنده کرد
دوم بعد تعمیر حتما ویندوز رو خودتون نصب کنید و تاریخش رو درست تنظیم کنید تا در چنین مواردی بتونید دروغ مشتری
رو بفهمید یا اگه نصب ویندوز وقت گیر یک دفتر برای اینکار در نظر بگیرید

آخرین ویرایش:
بالا