آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: چگونه هر ولتاژ متناوبی (با هر فرکانسی) را با ولتمتر اندازه گیری کنیم

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
دورود
دوست بزرگوار جسارتا این چه روشی هست که شما پیش گرفتید!
اتفاقاٌ بهترین روش ممکن را در پیش گرفتم که برحق است اینجا انجمن مهندسی کشور نخواد نخواد چیزی کنکاش و کاوش بشه کجا بشه؟
باور کنید این روش کاری ، بابت شناساسی خودتون به جامعه تعمیرکاران درست نیست خاطره بدی در ذهن بجا میزاره
اصلاٌ چنین چیزی نیست همه کاربران بنده را میشناسند کارنامه سفید و درخشانی در طول فعالیت در این سایت را دارم و خواهم داشت
اگر تصمیم دارید علم و مهارت خودتون به دیگران معرفی کنید باید تلاش کنید و زحمت بکشید
دقیقاٌ دارم زحمت میکشم به اصل قضیه پی ببرم
یک شبه نمیتونید ره صد ساله را طی کنید
بنده تا بحال چنین ادعایی رو نکردم
اینکه با تخریب و اهانت و کوچک شماردن دیگران بخواهیم سعی در اثبات بزرگی خودمون کنیم خیلی زننده هست و تاثیر بدی در ذهن خواننده بجا میگذاره
بنده کسی رو تهمت نزدم ولی رفتار و برخورد نادرست باید اذهان شود بنده اولین نفر نیستم گویا چندین مورد مثل بنده نسبت به این شخص به ظاهر استاد اتفاق افتاده است
واقعا عجیبه
در این تاپیک به دو نفر تهمت زدید
هیچ تهمتی نزدم مگر اینکه شما دارید به بنده کار نکرده را تهمت و افترا می زنید ولاغیر
این کاربر عزیز واقعا چقدر با معرفت و افتاده و با متانت بودن که با نهایت تواضع پاسخ دادن
هر شخص دیگه ای اگر جای ایشون میبود قطعا برخورد شدیدی نسبت به پاسخ شما میکردن
چه برخوردی ؟ چه چیز نا روا و بدی گفتم فقط دایره ای مفاهیم کاغذی را به بوته چالش کشیدم همین!
اینکه اسکرین شات از فعالیت و آواتار ایشون بگیرید و بگید فلان کاربر سطح علمی پایینی داره
چون مدیریت این دسترسی رو داره عنوان تاپیک رو نگهانی تغییر بده و آب از آب تکون نخوره وکسی متوجه نشه مجبور بودم اینکار رو انجام بدم کلام بنده سندیت پیدا کنه
و با این روش بخواهید اثبات کنید خودتون خیلی با سواد هستید
در حد وسع علمی- فنی- تجربه -نتیجه خودم بله
اون هم بدون کوچکترین تلاشی واقعا خیلی زننده هست
تلاش زیادی کردم به این سطح رسیدم
البته ممکنه واقعا مهارت و سواد قابل توجهی هم داشته باشید که لازمه اش این هست که برای معرفی خودتون تلاش کنید
سندش تلاشم در همین سایت و انجمن های پیرامون موجوده حاضره
مشکلات دیگر تعمیرکان را حل کنید
شما در جریان نبودید گویا کلی مشکلات و چالش های این سایت توسط بنده حل و فصل شده
در مباحث تعمیراتی و مشکلات فنی تاپیک ها مشارکت کنید و گره از کار کاربران باز کنید
دقیقاٌ دارم همین کار رو میکنم شما بیدار نیستی
مرور زمان و خروجی مثبت در فعالیت های شما به مرور در ذهن دیگران حک میشه که بعله شما مهارت رو علم بالایی دارید
حک شده شما خبر ندارید
و قابل اعتماد هستید و این روش، تنها راهی هست در کل انجمن ها و حتی کل شبگه های اجتماعی و فضای مجازی بهترین پاسخ را میده
حتی سواد کاغذی و مدرک هم هیچگونه مهارتی در امور فنی حساب نمیشه
دقیقاٌ دارم همین رو بنده عنوان میکنم سواد کاغذی به درد کار و کاسبی نخواهد خورد باید به مرحله عمل برسد
اشخاص زیادی داریم که مدارک عالیه بالایی دارن ولی فقط روی کاغذ هست
و هیچ مهارت فنی ندارن

استاد غزال جدای اینکه مهارت فنی بسیار بالایی دارن
از سواد دانشی بالایی هم برخوردار هستن و استاد دانشگاه میباشند
باشد بنده حتی اساتید دانشگاهیم رو به چالش کشیدم آقای کمالی که سهل است
باید برای معرفی خودتون تلاش کنید نه اینکه بخواهید از روش تهمت و تخریب این و اون مهارت خودتون به دیگران تنفهیم کنید

این روش صحیح نیست مهندس جان
استاد غزال یک شبه و بدون زحمت استاد غزال نشدن که شما بتونی یک شبه ایشون را تخریب کنی
بنده کسی رو تخریب نکرده ام فقط به چالش کشیدم و این موضوع را کاملاٌ بر حق میدانم
یاحق
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
در
باور کنید این روش کاری ، بابت شناساسی خودتون به جامعه تعمیرکاران درست نیست خاطره بدی در ذهن بجا میزاره
اگر تصمیم دارید علم و مهارت خودتون به دیگران معرفی کنید باید تلاش کنید و زحمت بکشید

اینکه با تخریب و اهانت و کوچک شماردن دیگران بخواهیم سعی در اثبات بزرگی خودمون کنیم خیلی زننده هست و تاثیر بدی در ذهن خواننده بجا میگذاره
واقعا عجیبه

این کاربر عزیز واقعا چقدر با معرفت و افتاده و با متانت بودن که با نهایت تواضع پاسخ دادن
اینکه اسکرین شات از فعالیت و آواتار ایشون بگیرید و بگید فلان کاربر سطح علمی پایینی داره

البته ممکنه واقعا مهارت و سواد قابل توجهی هم داشته باشید که لازمه اش این هست که برای معرفی خودتون تلاش کنید
در مباحث تعمیراتی و مشکلات فنی تاپیک ها مشارکت کنید و گره از کار کاربران باز کنید
مرور زمان و خروجی مثبت در فعالیت های شما به مرور در ذهن دیگران حک میشه که بعله شما مهارت رو علم بالایی دارید
و قابل اعتماد هستید و این روش، تنها راهی هست در کل انجمن ها و حتی کل شبگه های اجتماعی و فضای مجازی بهترین پاسخ را میده
و هیچ مهارت فنی ندارن

باید برای معرفی خودتون تلاش کنید نه اینکه بخواهید از روش تهمت و تخریب این و اون مهارت خودتون به دیگران تنفهیم کنید
استاد غزال یک شبه و بدون زحمت استاد غزال نشدن که شما بتونی یک شبه ایشون را تخریب کنی

یا حق

واقعا عجیبه

و هیچ مهارت فنی ندارن

یا حق

درود

با تشکر و تقدیر از زحمات و اظهار لطف شما.

سخن ارزنده باید برای مخاطب خاص و یا خوانندگان و متقاضیان علاقمند موثر و مفید باشه درغیراینصورت فاقد ارزش و اتلاف وقت است.

یعنی اگر سخنی برای طرف مقابل ، مفید نیست باید لااقل برای دیگران موثر و آموزنده باشه تا قابلیت بیان و بررسی داشته باشه. .

و من در خصوص پیگیری موضوع جاری ، نه تنها سود و فایده‌ای نمی بینم بلکه مطمئنم منجر به خساراتی میشه بطوریکه احتراز از پاسخگویی را بهترین پاسخ میسازد.
زیرا موضوع و ماجرا خیلی ساده است و ابتکاراتی مطرح شده و علاقمندانی که اطمینان و اعتماد دارند با اطمینان کامل استفاده میکنن و اگر احیانا با مشکلی مواجه شدن مطرح میکنن تا رفع بشه .
اما اگر عزیزانی هم اعتماد ندارند و صحت ابتکار را محال میدادند مجبور نیستن استفاده کنند ، مضافا که میتونن نظر منفی خود را اعلام کنن و اگه دلیل و استدلال ارزشمند و محکمی دارن مکلف هستند دلایل رد و فقد ارزش آنرا مطرح کنن ، کمااینکه تقریبا هر تاپیکی فعالیت میکنم حضور می یابند و ارزش فعالیت را مردود اعلام میکنن که کار خوبی میکنن و مراتب تقدیر خود را اعلام میکنم چرا ؟

زیرا اگه استدلال وی ارزشمند باشه و سوال و ابهامی برای مخاطبان محترم ایجاد کنه که هرچند تابحال یک مورد هم اتفاق نیافتاده که موجب تردید مخاطب شده باشه اما دراینصورت قابل تقدیر و تحسین است زیرا عامل بروز ابهامی شده که مورد بررسی قرار میگیره و ضعف‌های احتمالی ابتکار هم برطرف میشه و با قوت و قدرت بیشتری مورد استفاده قرار میگیره.

ولی متاسفانه تابحال فقط با سوال کننده به صورت منفی همراه شده و بجای من پاسخ منفی میده و با این وجود تابحال به پاسخ و نظر وی توجهی نشده.

مثلا در همین تاپیک از من بعنوان صاحب ابتکار سوال شده چطور ولتاژ اولیه چاپر را اندازه گیری کنم ؟
و ایشان بجای من پاسخ داده که با این ابتکار نه تنها ولتاژ اولیه چاپر بلکه هیچ ولتاژ دارای فرکانس بالا قابل اندازه‌گیری نیست.

و من هم پاسخ دادم ، اما وی غیبت چند روزه مخاطب را دلیل نارضایتی اعلام فرمود و گفت سوال کننده قانع نشده و بدلیل ضعف علمی عطاء آنرا به لقایش بخشید و فرار کرد‌.
اما مخاطب حضور یافت و با پاسخ شایسته ای حقایق مربوطه را علیه وی مطرح فرمود.

سپاس

dds1

کاربر vip
کاربر
2018-01-21
395
446
اراک
با سلام و درود و احترام
از دوستان گرامی خواهشمندم موضوع این تاپیک و تاپیک‌های مشابه را به حاشیه نبرند.

من چند سال بود این پرسشی که مطرح کردم و استاد غزال با متانت راهنمایی کردند در ذهنم بود و حقیقت از مطرح کردنش در این مدت بنا بر دلایلی ابا داشتم. ولی همینکه کسی را پیدا کردم که بدون ترس و مثل یک شاگرد بتونم پرسشم را مطرح کنم برای من حقیر بسیار ارزشمنده و فارغ از رسیدن به پاسخ یک قدم مثبت برای من و امثال من محسوب میشه که پرسش‌هامون را (حتی به غلط) مطرح کنیم.

ولی رویه‌ای که این دوستمون در پیش گرفتند (صحیح یا ناصحیح) بدون شک منجر به این میشه که امثال من قبل پرسیدن سوالی هزار بار سبک سنگین کنند و آخرش هم نپرسند و به قول خودشون عطایش را ببخشند به لقایش‌.

مخاطبان این انجمن از همه نوع افراد با سطوح تجارب و دانش متفاوتی هستند و اگر امثال استاد غزال و ... نبودند خیلی‌ها از ترس زیر سوال رفتن دانش و تجربشون جرأت پرسیدن سوال هم نداشتند و هیچگاه چیزی نمی‌آموختند.

لطفا بعد از این پست حقیر دیگه ادامه ندیم که واقعا خسته کننده میشه.

ببخشید دوستان خوبم ...

alireza3400

کاربر
2010-08-07
16
5
34
میشه با دیود و خازن الکترولیت هر ولتاژ با هر فرکانس رو به DCتبدیل کرد؛بعد ولتاژ رو به صورت DC اندازه گرفت
اینم جواب داداشمون جی بی تی

برای اندازه‌گیری ولتاژ متناوب با ولتمتر، شما باید یک ولتمتر مناسب برای این کار داشته باشید، بهترین گزینه برای این کار استفاده از ولتمتر RMS (Root Mean Square) است. با استفاده از این نوع ولتمتر می توانید ولتاژ متناوب را با فرمول Vrms = Vp / √2 اندازه گیری کنید ، که در آن Vp بیانگر حداکثر ولتاژ متناوب در یک دوره است.

بنابراین برای اندازه‌گیری ولتاژ متناوب با ولتمتر RMS، ابتدا ولتمتر خود را به حالت AC تنظیم کنید، سپس سر ترمینال های ولتمتر را به دو سر خط وصل کنید و در نهایت مقدار خوانده شده را به عنوان ولتاژ متناوب RMS در نظر بگیرید.

آخرین ویرایش:
بالا