آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

چرا تعمیرات را برای شغل انتخاب کردید؟

ashkantek

کاربر vip
کاربر
تو بحث تعمیرات الکترونیک اگه عشقو علاقه به کار نباشه هیچ تعمیرکاری دوام نمیاره .تعمیرات الکترونیک با تمام صنوف تعمیرات تفاوت اساسی داره ،یه شاگرد مکانیک با دوسال شاگردی تقریبا راه میفته و میتونه واسه خودش یه تعمیرگاه بزنه اما هیچکی با شاگردی تو الکترونیک هرگز نمیتونه یه تعمیرکار ماهر بشه اکثر تعمیرکارای الکترونیک رشته تحصیلیشون الکترونیک بوده .یه تعمیرکار خوب الکترونیک هم نیاز به علمو دانش الکترونیک داره هم تجربه .در کل اگه کسی عاشق الکترونیک نباشه خیلی زود خسته میشه و تغیرشغل میده من که خودم دیوانه الکترونیکم هرگز با کار کردن تو تعمیرگاه خسته نشدم کار تو تعمیرگاه از هر مسافرت و تفریحی برام لذت بخشتره یه وقتایی که کاری برام پیش اومده و یکی دو روز نتونستم برم تعمیرگاه مثل آدمی که اعتیاد داره بی قرار شدمو عجله داشتم که زودتر برم سرکارم ،وقت و زمانو ساعت کاری برام معنیی نداره شده یه وقتایی تا ساعت ۴ نصفه شب تو تعمیرگاه موندمو کار کردم .من یه کارگاه تولیدی لوازم الکترونیکی هم دارم یه سالی میشه کارگاه رو زدم و در حال حاضر هر ماه ۲۵۰۰ تا دتکتور گازو دود واسه آتش نشانی استان تولید میکنم اگه خدا بخواد تصمیم داریم چند تا دستگاه دیگه رو هم بیاریم تو خط تولید .مشکلات کار تولید واقعا زیاده اما عشق به الکترونیک بهم نیرو میده که ادامه بدم

smakamy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
535
1,255
سلام
شغل تعمیر وسایل الکترونیک یه شغل جذابه هم علاقه میخواد وهم پشتکار وافراد کنجکاوسراغش میرن درسته که الآن درآمدش باخرج روز مره جور نیست ولی یه زمانی وسایل تعمیراتی زیاد بود بنده از زمان گرامافونها و تلویزیونهای لامپی و...گرفته تا الآن که وسایل صوتی تصویری جدید سر کار اومده مغازه تعمیرات دارم
یه زمانی وسایل تعمیراتی زیاد بود از رادیو و پخش های ماشین کاستی خانگی و تلویزیونهای سیاه وسفید وویدئو و دی وی دی... و خلاصه کلیه وسایل الکترونیکی برای تعمیر به تعمیر کار رجوع میشدو در آمد هم خوب بود ولی الان تعمیرات خلاصه شده و کار هم کم
دست هم زیاد شده خصوصا افراد بی تجربه بدون مدرک وجواز کار وکار خراب کن
اتحادیه هم کاری بکارشون نداره فقط پول
می شناسه
قطعات هم تقلبی و گران و نایاب که مزید بر علت دل سرد شدن تعمیر کار میشه
ولی خودمونی بگم
(دیگه عشق و علاقه ) نون شب زن وبچه نمیشه
خدا به دادمون برسه

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
سلام. مشکل اصلی همین هست.
سلام اگر ریشه ی این مشکل رو پیدا کنید رستگاری شما در این شغل بنده تضمین میدم... خودم برات پیدا کردم
ریشه این مشکل چیست ؟
1- ابعاد وسیع کار و ظرفیت ما از هر لحاظ محدود (به عنوان یک انسان مثل خیلی های دیگه)
2- دانش(علم - تجربه - اطمینان) اندک به سمت دستمزد اندک و پایین تر از عرف
3- به علت کارهای عقب افتاده و تولید انرژی منفی در جو و اتمسفر تعمیرگاه عدم تمرکز تعمیرکار بر روی کار خود
4- عدم نظم کاری و روتین در طی روند تعمیرات تهیه و سفارش قطعه مورد نظر...و پی گیری مشتری جهت کار خود
5- عدم شناخت متقابل مشتری نسبت به تعمیرکار و بلعکس -مشتری های جدید فشار کاری بیشتری را القا می کنند
7- و موارد ناشناخته اما واقعی دیگر

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,879
10,572
سلام اگر ریشه ی این مشکل رو پیدا کنید رستگاری شما در این شغل بنده تضمین میدم... خودم برات پیدا کردم
ریشه این مشکل چیست ؟
1- ابعاد وسیع کار و ظرفیت ما از هر لحاظ محدود (به عنوان یک انسان مثل خیلی های دیگه)
3- به علت کارهای عقب افتاده و تولید انرژی منفی در جو و اتمسفر تعمیرگاه عدم تمرکز تعمیرکار بر روی کار خود
4- عدم نظم کاری و روتین در طی روند تعمیرات تهیه و سفارش قطعه مورد نظر...و پی گیری مشتری جهت کار خود
5- عدم شناخت متقابل مشتری نسبت به تعمیرکار و بلعکس -مشتری های جدید فشار کاری بیشتری را القا می کنند
سلام
با مشخص کردن رشته کاری بخش عمده ای از محدودیت ها برداشته میشه و با تخصصی تر کردن کار دستمزد هم بالاتر میره.
رویه کاری من به صورت زیر هست و اصلا کار عقب افتاده ندارم
کارهای عجله ای هول هولکی و دستکاری شده و بی ارزش و خارج از شاخه کاری را اصلا قبول نمی کنم
اگر وسایل تعمیری زیاد باشه جوری وقت به مشتری میدم که در صورت بروز مشکلات کاری یا شخصی بتونم از پس کار بربیام
وسایل تعمیری را در یک تا دو روز کاری آماده کرده و حداکثر یک هفته تعمیر شده یا نشده تحویل میدم
به محض مشخص شدن وضعیت وسیله با پیام یا تماس مشتری را خبر می کنم
وقتی قطعات وسیله موجود نیست اونو تحویل مشتری میدم حتی بارها شده مشتری گفته بزار هر وقت وسیله اش گیر اومد درست کن ولی قبول نکرده ام
روی هر وسیله زمان متناسب با خودش صرف می کنم .یک پخش معمولی ارزش یک روز کاری را نداره حداکثر یک ساعت وقت براش کافیه
ساعت کاری منظم دارم و جمعه ها کلا تعطیل و تعطیلات پاره وقت

--------------------------

در مورد شناخت مشتری و طرز برخورد خواندن کتاب های روانشناسی کمک کننده است.
مثلا طرحواره های زندگی یا تله های زندگی میگه هر کسی یه جوری بزرگ شده وطبق همون رفتار می کنه و همون افرادی که باهاشون در تماس بوده را جذب می کنه.مثلا مورد بدرفتاری قرار گرفته و جالبه که جذب همون بدرفتارها میشه.
یا نظریه بازی ها میگه بزرگسالان هم بازی می کنند.مثل بازی معروفی که برای چانه زنی سر ما در می آورند: چقدر قطعه برده؟ حالا عوضش کردی یا خودشو درست کردی؟ پس چرا خش برداشته .اینا چند وقت پیش خودت درستش کردی و...

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
ریشه این مشکل چیست ؟
سلام . یک دنیا ممنونم دوست خوبم
متشکرم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
با مشخص کردن رشته کاری بخش عمده ای از محدودیت ها برداشته میشه و با تخصصی تر کردن کار دستمزد هم بالاتر میره.
کارهای عجله ای هول هولکی و دستکاری شده و بی ارزش و خارج از شاخه کاری را اصلا قبول نمی کنم
اگر وسایل تعمیری زیاد باشه جوری وقت به مشتری میدم که در صورت بروز مشکلات کاری یا شخصی بتونم از پس کار بربیام
وسایل تعمیری را در یک تا دو روز کاری آماده کرده و حداکثر یک هفته تعمیر شده یا نشده تحویل میدم
وقتی قطعات وسیله موجود نیست اونو تحویل مشتری میدم حتی بارها شده مشتری گفته بزار هر وقت وسیله اش گیر اومد درست کن ولی قبول نکرده ام
روی هر وسیله زمان متناسب با خودش صرف می کنم .یک پخش معمولی ارزش یک روز کاری را نداره حداکثر یک ساعت وقت براش کافیه

مثلا طرحواره های زندگی یا تله های زندگی میگه هر کسی یه جوری بزرگ شده وطبق همون رفتار می کنه و همون افرادی که باهاشون در تماس بوده را جذب می کنه.مثلا مورد بدرفتاری قرار گرفته و جالبه که جذب همون بدرفتارها میشه.
یا نظریه بازی ها میگه بزرگسالان هم بازی می کنند.مثل بازی معروفی که برای چانه زنی سر ما در می آورند: چقدر قطعه برده؟ حالا عوضش کردی یا خودشو درست کردی؟ پس چرا خش برداشته .اینا چند وقت پیش خودت درستش کردی و...
سلام .
ممنونم و یک دنیا متشکرم .

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
سلام

حالا یک سئوال مهم مهندس...آیا با این تفاسیر و شرح حال شغلی خود گمان میکنید یا یقین دارید صرفاً در حرفه و شغل خود (صرف نظر از جریان زندگی) رستگار شُدید؟

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام بر دوستان و اساتید محترم.

من هم مثل برخی عزیزان از تخریب وسایل خونه شروع کردم ( البته از سر کنجکاوی ) تا بلاخره پدرم تصمیم گرفت که اوقات فراقتم را نزد دوستش که در شهرمان هم بسیار مشهور بود سپری کنم و علاقه ام به نحوی شد که کارگاه خودم را در زیرزمین منزل راه انداختم و از اینکه می توانستم وسایل دوستان و آشنایان را بخوبی تعمیر کنم مسرور بودم.

در ادامه شروع به تحصیلات عالی در الکترونیک کردم بنظرم رشته فوق العاده است چون تنوع بسیار زیادی دارد و می شود گفت تقریبا هر روز مطلب جدیدی یاد میگیری همیشه بعنوان یک تفریح و سرگرمی به آن نگاه کردم ضمن اینکه هر روز حدود سه ساعت در سایت های متعدد الکترونیک ( داخلی - خارجی ) در پی مطالب جدید هستم.

و بقول دوستان معتادش شدم.

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
974
درود بر شما ///من بخاطر علاقه مندی به الکترونیک از بچگی توی خونه به تلویزیون بلموند لامپی که داشتیم ور میرفتم و دستکاریش میکردم البته فقط تلویزیون نبود تقریبا هر چیزی که طراحی و مهندسی شده بود شامل این مقوله میشد تا نهایتا سال 68 پدرم منو گذاشت مغازه یکی از دوستان تعمیر کارش واسه تعطیلات تابستان و از همون موقع تا حالا من توی کار تعمیرات هستم ....البته من اگر به عقب بر میگشتم اصلا توی کار الکترونیک و تعمیرات صوتی و تصویری وارد نمیشدم چون وقتی به سن 20 سالگی برسی دیگه بس که استرس توی کار دارید معده شما کلا مرخص میشه حتی به توصیه پزشک من مجبور شدم حدود 6ماه از این کار کناره گیری کنم ولی مجدد چون عمرم را توی این کار صرف کرده بودم برگشتم توی این کار ولی اگر صافکار میشدم و یا کارهای دیگه که استرس نداره مطمئنا موفق تر بودم....البته اینو هم بگم اگر این کار استرس وفشار کاری و ...را نداشت یکی از بهترین شغلهای مورد علاقه من بود......
درود بر شما.
ببخشید استرس چی را دارین شما؟

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,879
10,572
حالا یک سئوال مهم مهندس...آیا با این تفاسیر و شرح حال شغلی خود گمان میکنید یا یقین دارید صرفاً در حرفه و شغل خود (صرف نظر از جریان زندگی) رستگار شُدید؟
سلام
منظورتون از رستگاری چیه؟
ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم.از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم
اگر منظورتون موفقیته خیر راضی نیستم چون به عنوان شغل موقت توی این کار اومدم و به اجبار تامین هزینه زندگی موندگار شدم .اگر مجرد بودم سریعا تغییر شغل می دادم

بالا