آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

چرا تعمیرات را برای شغل انتخاب کردید؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
بی مقدمه میرم سر اصل مطلب چرا تعمیرات را برای شغل و حرفه انتخاب کردید؟
منشاء این علاقه از کجا آمده؟
شرح حالی از خودتان نسبت به این حِرفه رو بیان کنید؟
چرا حاضرید بخاطر دانش (علم و تجربه و اطمینان) اندک در مخمصه و دردسر بیفتید و متحمل ضرر مادی و معنوی بشوید چه در حین تعمیرات که بعد تعمیر و تحویل وسیله دستگاه برگشت بخورد اعتبار و حیثیت خودتان تحت شعاع قرار گیرد تا یک وسیله درست کار کند ؟
این انرژی از کجا می آید دستگاه ها و بردها و قطعات دارای عمر مفید هستند چرا اصرار دارید وسایل خراب را به دوره چرخه زندگی بازگردانید؟ دقیقاً دنبال چه هستید ؟

آخرین ویرایش:

Ahoora1396

کاربر vip
کاربر
2022-02-18
94
114
علیک سلام
یه مثال برای جواب: قیمت تلویزیون ۳۰ میلیون مشکل خرابی بکلایت عدم تصویر هزینه تعمیر نهایت ۳ میلیون. هر وقت حاضر شدی تلویزیون ۳۰ میلیونی رو بخاطر این موضوع بندازی تو سطل آشغال اونوقت میتونید این حرفه رو زیر سوال ببرید...

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,872
32
علیک سلام
یه مثال برای جواب: قیمت تلویزیون ۳۰ میلیون مشکل خرابی بکلایت عدم تصویر هزینه تعمیر نهایت ۳ میلیون. هر وقت حاضر شدی تلویزیون ۳۰ میلیونی رو بخاطر این موضوع بندازی تو سطل آشغال اونوقت میتونید این حرفه رو زیر سوال ببرید...
خطاب بنده بیشتر به تازه کارها هست البته حرفه ای ها در معرض این داستان هستند همون تلویزیون 30 میلیونی که نتونی از پس بربیای و تعمیر کنی یا احیاناً حین تعمیرات دچار خطا بشی پنل و لیکویید بشکنه کار تمومه نه تنها 3 میلیون کاسب نشدی دیگه نه 30 میلیون رو زنده نکردی بلکه 30 میلیون به خودت و مشتری خسارت زدی

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,793
25,742
درود بر شما ///من بخاطر علاقه مندی به الکترونیک از بچگی توی خونه به تلویزیون بلموند لامپی که داشتیم ور میرفتم و دستکاریش میکردم البته فقط تلویزیون نبود تقریبا هر چیزی که طراحی و مهندسی شده بود شامل این مقوله میشد تا نهایتا سال 68 پدرم منو گذاشت مغازه یکی از دوستان تعمیر کارش واسه تعطیلات تابستان و از همون موقع تا حالا من توی کار تعمیرات هستم ....البته من اگر به عقب بر میگشتم اصلا توی کار الکترونیک و تعمیرات صوتی و تصویری وارد نمیشدم چون وقتی به سن 20 سالگی برسی دیگه بس که استرس توی کار دارید معده شما کلا مرخص میشه حتی به توصیه پزشک من مجبور شدم حدود 6ماه از این کار کناره گیری کنم ولی مجدد چون عمرم را توی این کار صرف کرده بودم برگشتم توی این کار ولی اگر صافکار میشدم و یا کارهای دیگه که استرس نداره مطمئنا موفق تر بودم....البته اینو هم بگم اگر این کار استرس وفشار کاری و ...را نداشت یکی از بهترین شغلهای مورد علاقه من بود......

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
سلام
اگر بخوام رک بگم من در اصل خود علم الکترونیک وانتخاب کردم تحصیلاتم هم در این رشته ادامه دادم وچون علم الکترونیک با تعمیرات تجهیزات الکترونیک گره خورده یک جورایی وارد تعمیرات این شغل شدم والان 15 سال درگیر اونم البته تواین 15 سال تو یک رسته تعمیراتی نبودم از تعمیرات صوتی تصویری گرفته تا پخش وباند تجهیزات ورزشی (مدل های دارای برد الکترونیکی مثل تردمیل وغیره) تا کامپیوتر وشبکه ولپ تاپ که الان در گیرشم حتی در دوران شاگردیم پیش یک نفر بودم که تجهیزات ازمایشگاهی که داری مدارهای الکترونیکی بود تعمیر می کرد دیگه یک جورایی معتادش شدیم بماند که از لحاظ مالی انچنان پیشرفت نکردیم

ashkantek

کاربر vip
کاربر
باعرض سلام خدمت همکارای عزیزم .یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
شما واسه تعویض بکلایت یه تلویزیون ۴۲ چقد هزینه میگیرید ؟
میدونم تو مدلای مختلف تفاوت داره ولی تفاوتشون خیلی نیست تلویزیون ۴۲ رو بعنوان مثال آوردم .تو شهرما همکارا با هم هماهنگ نیستن یه چند تا از همکارا نرخ رو خیلی خراب کردن هم واسه سایر همکارا مشکل درست کردن هم واسه مشتریا .قیمت پایین میدن اما کار رو حسابی خراب میکنن چندین بار کارای برگشتیشونو پیش من آوردن یعنی آبرو هر چی تعمیرکاربا شرف رو بردن .لامپای سوخته رو یه قیچی توش میندازن لامپ از یه مدل دیگه رو میارن با سیم کشی به صورت خیلی شلخته جایگزین میکنن حتی دیدم با چسپ رازی لوله پلیکه بک لایت رو چسپوندن .

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
درود ، بسیاری از افراد جهان از شغل خودشون ناراضی هستن و یا نسبت به شغلی که دارن کم میل و علاقه هستن .
و این موضوع در ایران به علت مشکلات اقتصادی پر رنگ تر هست.
تقریبا از هر 10 نفر که در مورد شغلشون نظرخواهی و درددل میکردم ، شاید 1 یا 2 نفر از شغلی که داشتن راضی بودن و بقیه ناراضی بودن.
این اواخر هم این دست تاپیک ها و پست ها در انجمن زیاد شده که معمولا باعث جوسازی منفی میشه.

ashkantek

کاربر vip
کاربر
این یه نمونه از کاراشونه جالب اینجاس که طرف نمایندگیم داره

پیوست‌ها

• 358.7 کیلوبایت بازدیدها: 50
  • 362.6 کیلوبایت بازدیدها: 49
بالا