آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

چرا تعمیرات را برای شغل انتخاب کردید؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,873
32
سلام
منظورتون از رستگاری چیه؟
ما بدین در نه پی حشمت و جاه آمده ایم.از بد حادثه اینجا به پناه آمده ایم
اگر منظورتون موفقیته خیر راضی نیستم چون به عنوان شغل موقت توی این کار اومدم و به اجبار تامین هزینه زندگی موندگار شدم .اگر مجرد بودم سریعا تغییر شغل می دادم
دورود ...مهندس
ادامه گفتگو

منظور از رستگاری...
رضایت و رشد و تعالی (مادی و معنوی)....خیال آسوده و آرامش...ثبات و نظم کاری...کمتربودن سطح دقدقه شخصی نسبت به کار خود...افزایش میزان رضایت مشتری نسبت به شما به طور متقابل
احساس حس خوشبختی صرفاً در کار و حرفه....لذت بردن از کارتان.....احساس اینکه اگر بار دیگر متولد می شُدید همین کار رو انتخاب میکردید...احساسی همراه با ای کاش ها و حسرت و اندوه اندک صرفاً در حرفه خود

چون شما موارد و اصول رو در دیدگاه خودتان رعایت کردید برای منه مخاطب نتیجه رعایت اصول مهمه که نتیجه چه شده است؟

آخرین ویرایش:

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,880
10,575
دورود ...مهندس
ادامه گفتگو

منظور از رستگاری...
رضایت و رشد و تعالی (مادی و معنوی)....خیال آسوده و آرامش...ثبات و نظم کاری...کمتربودن سطح دقدقه شخصی نسبت به کار خود...افزایش میزان رضایت مشتری نسبت به شما به طور متقابل
احساس حس خوشبختی صرفاً در کار و حرفه....لذت بردن از کارتان.....احساس اینکه اگر بار دیگر متولد میشید همین کار رو انتخاب میکردید...احساسی همراه با ای کاش ها اندک صرفاً در حرفه خود

چون شما موارد و اصول رو در دیدگاه خودتان رعایت کردید برای منه مخاطب نتیجه رعایت اصول مهمه که نتیجه چه شده است؟
سلام

تعمیر وسایل الکترونیکی برام به عنوان گذران اوقات فراغت جذاب هست ولی نه به عنوان شغل تعمیرکار . از همون اول دنبال شغل دیگه بودم
از نظر مادی که پیشرفتی نداشتم و خیال آسوده وآرامش و سطح دغدغه و ... که توی این کار اصلا جایی نداره.نظم کاریم خوبه .قبلا سعی می کردم با افزایش دقت در کار و کاهش هزینه تعمیر باعث افزایش رضایت مشتری بشم که دیدم اشتباهه.الان با گرم گرفتن و تخفیف جزیی خیلی خوشحال تر هستند .
حداقل در هر روزیکی دو ساعت باید صرف مطالعه و تحقیق کنم. اگر این وقت را برای ادامه رشته دانشگاهی گذاشته بودم خیلی بهتر بود.

farzad101285

کاربر vip
vip
کاربر
2011-01-25
11
29
اگر از نظر روانشناختی به تعمیرکار نگاه کنیم شخصیت تعمیرکار بسیار علاقمند به موضوعات فنی و فهمیدن نحوه کارکرد دستگاه ها می باشد و همچنین به استفاده بهینه از لوازم اهمیت خیلی زیاد میدهد (از دور ریختن وسایل خراب اجتناب میکند). آن چیزی که باعث تعمیرکار شدن این افراد در آینده میشود وضع اقتصاد مملکت هست که خریدن جنس نو در توان خیلی ها نیست و روی به تعمیر آن می آورند. در کشورهای اروپایی هزینه تعمیر بخاطر کم بودن تعمیرکار بسیار بالاست و به این خاطر معمولا عطای تعمیر را به لقای آن می بخشند و بعد از تمام شدن دوره گارانتی و خراب شدن وسایل برقی یا مکانیکی آن را دور می ریزند. در کشور ما مخصوصا در 12 سال اخیر وضع اقتصادی روزبروز ضعیفتر شده و به اصطلاح بازسازی وسایل خراب به شغل تعمیر تبدیل شده است که شغلی خدماتی است.
معمولا تعمیرکاران مختلف از درآمدشون راضی نیستند که بخاطر چند دلیل عمده هست:
1- این کار بر اساس مهارت شخص هست و به تعداد کار که میتواند جذب و تعمیر کند بستگی دارد پس اهرمی برای افزایش کارایی وجود ندارد و یک نفر با مهارت خیلی زیاد در نهایت 3 یا 4 وسیله را میتواند در روز تعمیر کند پس میزان درآمدش در آینده چندان افزایش نخواهد یافت.
2- میزان دستمزد تعمیر یک وسیله بر اساس زمان مورد نیاز تعمیر، ریسک تعمیر، مهارت تعمیر کننده، قیمت کلی وسیله مورد تعمیر و در نهایت عرف بازار برمیگردد که اگر تعمیرکاران فقط وسیله های گران قیمت را تعمیر کنند درآمد نسبتا خوبی عاید آنها میشود ولی اگر وقت گرانبهای خود را برای وسیله های ارزان قیمت صرف کنند در نهایت چیزی عاید آنها نخواهد شد.
3- بیشتر خرابی های وسایل الکترونیک بخاطر نقطه ضعف طراحی مدار آنها دارد که پیدا کردن این نقطه ضعف برای اولین بار ممکن است وقتبر باشد ولی اگر مرجعی برای لیست کردن نقاط ضعف وسایل وجود داشته باشد و همه تعمیرکاران تمامی تجربیات خود را در آن به اشتراک بگذارند، شغل تعمیرات میتواند درآمد بیشتری عاید تعمیرکاران کند که فلسفه وجودی انجمن تعمیرکاران ایران به این خاطر هست.
پول با بخشش آن کم میشود و کمک چندانی به کسی نمیکند چون که مثال دادن ماهی به شخص هست ولی با بذل و بخشش دانش هیچوقت علم کسی کاهش نمی یابد و مثال یاد دادن ماهیگیری است که کمک موثری است و باعث پیشرفت اقتصادی و علمی کشور میشود. حتما در سایت یوتیوب، تعداد به اشتراک گذاری خرابی های مختلف از طرف هندی ها را دیده اید که معمولا به زبان هندی است ولی مهارت آنها در تعمیر قابل تحسین هست.
در اصل تعمیرکاران فعلی که در این حرفه مشغول بکارند بایستی در حوزه تولید فعالیت کنند و سازنده وسایل باشند تا تعمیرکننده آن. امید به روزی که مثل کشورهای اروپای غربی، کشور ما نیز با استعدادهای خود پیشرفت کند و همه تولید کننده و سازنده وسایل الکترونیکی باشیم تا بدین سان ارزش افزوده بیشتری به اقتصاد کشور بیفزاییم.

آخرین ویرایش:

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,225
اراک...
این یه نمونه از کاراشونه جالب اینجاس که طرف نمایندگیم داره
اوایل که تازه این تلویزیون های led به بازار آمده بودن این روش تنها روش تعمیری بود...البته نیازی به برش نوار اصلی نبود..جای led قبلی کاملا خراشیده و یه تکه از شاخه سالم که از نوار سالم پنل شکسته بریده بودیم دقیقا روی آن نصب میکردیم..کمی بالاتر می اومد ولی تاثیری روی یکنواختی نور نداشت و کار تمیزتر میشد..البته کمی بعد با برگشت تعدادی به فکر اصلاحیه و کم کردن جریان افتادیم.تا اینکه نمونه های کامل و فابریکی و نو جایگزین وارد بازار شد و این روش مگر در موارد خاص که مشتری نمیخاد هزینه کنه ؛ منسوخ شد

ashkantek

کاربر vip
کاربر
اگر از نظر روانشناختی به تعمیرکار نگاه کنیم شخصیت تعمیرکار بسیار علاقمند به موضوعات فنی و فهمیدن نحوه کارکرد دستگاه ها می باشد و همچنین به استفاده بهینه از لوازم اهمیت خیلی زیاد میدهد (از دور ریختن وسایل خراب اجتناب میکند). آن چیزی که باعث تعمیرکار شدن این افراد در آینده میشود وضع اقتصاد مملکت هست که خریدن جنس نو در توان خیلی ها نیست و روی به تعمیر آن می آورند. در کشورهای اروپایی هزینه تعمیر بخاطر کم بودن تعمیرکار بسیار بالاست و به این خاطر معمولا عطای تعمیر را به لقای آن می بخشند و بعد از تمام شدن دوره گارانتی و خراب شدن وسایل برقی یا مکانیکی آن را دور می ریزند. در کشور ما مخصوصا در 12 سال اخیر وضع اقتصادی روزبروز ضعیفتر شده و به اصطلاح بازسازی وسایل خراب به شغل تعمیر تبدیل شده است که شغلی خدماتی است.
معمولا تعمیرکاران مختلف از درآمدشون راضی نیستند که بخاطر چند دلیل عمده هست:
1- این کار بر اساس مهارت شخص هست و به تعداد کار که میتواند جذب و تعمیر کند بستگی دارد پس اهرمی برای افزایش کارایی وجود ندارد و یک نفر با مهارت خیلی زیاد در نهایت 3 یا 4 وسیله را میتواند در روز تعمیر کند پس میزان درآمدش در آینده چندان افزایش نخواهد یافت.
2- میزان دستمزد تعمیر یک وسیله بر اساس زمان مورد نیاز تعمیر، ریسک تعمیر، مهارت تعمیر کننده، قیمت کلی وسیله مورد تعمیر و در نهایت عرف بازار برمیگردد که اگر تعمیرکاران فقط وسیله های گران قیمت را تعمیر کنند درآمد نسبتا خوبی عاید آنها میشود ولی اگر وقت گرانبهای خود را برای وسیله های ارزان قیمت صرف کنند در نهایت چیزی عاید آنها نخواهد شد.
3- بیشتر خرابی های وسایل الکترونیک بخاطر نقطه ضعف طراحی مدار آنها دارد که پیدا کردن این نقطه ضعف برای اولین بار ممکن است وقتبر باشد ولی اگر مرجعی برای لیست کردن نقاط ضعف وسایل وجود داشته باشد و همه تعمیرکاران تمامی تجربیات خود را در آن به اشتراک بگذارند، شغل تعمیرات میتواند درآمد بیشتری عاید تعمیرکاران کند که فلسفه وجودی انجمن تعمیرکاران ایران به این خاطر هست.
پول با بخشش آن کم میشود و کمک چندانی به کسی نمیکند چون که مثال دادن ماهی به شخص هست ولی با بذل و بخشش دانش هیچوقت علم کسی کاهش نمی یابد و مثال یاد دادن ماهیگیری است که کمک موثری است و باعث پیشرفت اقتصادی و علمی کشور میشود. حتما در سایت یوتیوب، تعداد به اشتراک گذاری خرابی های مختلف از طرف هندی ها را دیده اید که معمولا به زبان هندی است ولی مهارت آنها در تعمیر قابل تحسین هست.
در اصل تعمیرکاران فعلی که در این حرفه مشغول بکارند بایستی در حوزه تولید فعالیت کنند و سازنده وسایل باشند تا تعمیرکننده آن. امید به روزی که مثل کشورهای اروپای غربی، کشور ما نیز با استعدادهای خود پیشرفت کند و همه تولید کننده و سازنده وسایل الکترونیکی باشیم تا بدین سان ارزش افزوده بیشتری به اقتصاد کشور بیفزاییم.
سلام مهندس جان لذت بردم از مطالب ارزشمندتون اما جای نقد هم داره .اینکه گفتین فقط وسایل گرانقیمت رو تعمیر کنیم به نظر من منطقی نیست درسته همه دوست دارن وسایل گرانقیمت رو تعمیر کنن که به تبع اجرت تعمیر بیشتری عایدمون بشه اما اگه قرار باشه وسایل ارزان رو تعمیر نکنیم بیشتر مشتریامونو از دست میدیم همون مشتری که یه وسیله ارزان رو واسه تعمیر میاره تعمیرگاه اگه تحویل نگیریم قطعا واسه تعمیرش جای دیگه ای مراجعه میکنه و در صورتی که همون مشتری یه وسیله گرانقیمتش نیاز به تعمیر داشته باشه دیگه به ما مراجعه نمیکنه .در واقع کار کار میاره .در مورد تولید هم که فرمودین درسته کار تولید رو همه دوست دارن هر تعمیرکاری با این همه تجربه که داره یه سری ایده های عالی رو تو ذهنش واسه تولید داره خیلیاشونم ایدهاشونو عملی کردنو یه نمونه ازش ساختن اما کار تولید تو کشور ما واقعا کارخیلی سختیه من خودم یه سالی میشه که تو کار تولیدم ولی واقعا سختیای کار بی حده هیچ گونه حمایتی از تولید کننده نمیشه که هیچ خیلی هم سنگ اندازی میکنن اگه عشق به الکترونیک و تولید رو نداشتم همین اول کاری ول میکردم من هر ماه ۲۵۰۰ دستگاه دتکتور تولید میکنم واسه آتش نشانی استانمون هر ماه هم سر قیمت که به‌واسته گران شدن قتعات بالا میره جنگ و دعوا داریم دیگه گیر آوردن قطعات و کمبوداشون جای خودشو داره .خلاصه کار تولید خیلی پر دردسرو مشکله .فقط هم عشق به کاره که باعث ادامه کار شده والا اگه فقط بحث درآمد بود الان به یه سرمایه نچندان زیاد بخوای تو دلالی زمین و ملک بری تو یه سال اندازه ده سال تولید میتونی سرمایه بدست بیاری این حرفو سرسریو الکی نمیگم من خودم بنگاه املاک هم دارم با ملک غریبه نیستم تجربه شو دارم که میگم .امیدوارم همه تو کارشون موفق باشن

بالا