آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: نداشتن ولتاژخروجی فت های اطراف PWM CPU لپ تاپ Chaintech IMO-Desk

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
سلام دوست عزیز،
اطلاعات بیشتری در مورد رفتار بورد بدید لطفا،روشن میشود؟ فن سی پی یو کار میکند؟ بورد روشن میماند یا خاموش میشود؟ آی سی بایوس ولتاژ دارد؟ روی بورد به دنبال اتصال کوتاه گشتید؟(خازنها،فت ها و رگولاتور ها)،قطعه ای داغ نمیکند؟ ...
از سلامت سی پی یو اطمینان دارید؟ با سی پی یو دیگر تست کردین؟
پایه 20 آی سی PWM به شماره HIP6301 باید 5 ولت داشته باشد

با تشکر فراوان از شما دوست گرامی
بله مادر برد روشن می شود،فن سی پی یو به دلیل نداشتن ولتاژ12 ولت کار نمی کند،آی سی بایوس ولتاژ دارد،
فقط سلف های خروجی فاز pwm cpu ارتباط با زمین می گیرم 0.077 نشان می دهد و هیچ قطعه ای داغ نمی کند و سی پی یو کاملا سالم است چون تعویض کردم
و پایه ای سی pwm cpu پایه 20 ان 4.97 ولت دارد

در ضمن امروز چند سری ولتاژ vcore تولید می شداما فن سی پی یو کار نمی کرد اما باز دوباره ولتاژ نمی داد

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام، خواهش میکنم دوست عزیز،
اگر فن سی پی یو کار نمیکند تعویض آی او را پیشنهاد میکنم (قبل از تعویض آی او بهتر است کنار سوکت فن سی پی یو و در مسیر آن قطعات و لاین ها را بررسی نمایید) ، سلف های مدار کور سی پی یو بدون قرار داشتن سی پی یو در سوکت مقدار 0.077 را با گراند نشان میدهند یا با سی پی یو؟! اگر بدون سی پی یو این مقدار را نشان میدهند،به خاطر دارم که فرمودید فت های این مدار که مشکل اتصال کوتاه داشتند را تعویض نموده اید،بعد از تعویض هم همچنان اتصال کوتاه وجود دارد؟ (توجه داشته باشید که اتصال کوتاه یعنی عدد 0.000 و این عدد که شما میفرمایید بیشتر به نظر میاد شما با وجود سی پی یو در سوکت تست کرده اید که دراینصورت این عدد طبیعی است و مشکلی ندارد)
این نکته رو هم اضافه کنم که اگر بتوانید با یک بایوس مطمئن آی سی بایوس را پروگرم نمایید بهتر است،فقط بک آپ از بایوس فعلی فراموش نشود.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
ممنون این مقدار بون سی پی یو نشان می دهد بله بعد از تعویض ترانزیستور ها این مقدار را نشان می دهد ببخشید یه سوال داشتم چرا باید vcore تولید بشه و دفعه بعد کار نکند یا بعضی مواقع بعد از چند لحظه vcore دیگه تولید نشه

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
ممنون این مقدار بون سی پی یو نشان می دهد بله بعد از تعویض ترانزیستور ها این مقدار را نشان می دهد ببخشید یه سوال داشتم چرا باید vcore تولید بشه و دفعه بعد کار نکند یا بعضی مواقع بعد از چند لحظه vcore دیگه تولید نشه

خواهش میکنم،اگر بدون سی پی یو این مقدار را مشاهده میفرمایید پس شما هنوز در مدار کور سی پی یو قطعه معیوب دارید و همین عدد و این سوال که پرسیدید میتواند در اثر همین قطعه معیوب باشد،مثلا وجود نشتی در خازن (ماده دی الکتریک آن کیفیت خود را از دست داده) و قطعه ناپایدار است
در این موارد اگر تمام خازنهای مدار کور را بدون در نظر گرفتن ظاهر سالم آنها تعویض نمایید بهتر است

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
خواهش میکنم،اگر بدون سی پی یو این مقدار را مشاهده میفرمایید پس شما هنوز در مدار کور سی پی یو قطعه معیوب دارید و همین عدد و این سوال که پرسیدید میتواند در اثر همین قطعه معیوب باشد،مثلا وجود نشتی در خازن (ماده دی الکتریک آن کیفیت خود را از دست داده) و قطعه ناپایدار است
در این موارد اگر تمام خازنهای مدار کور را بدون در نظر گرفتن ظاهر سالم آنها تعویض نمایید بهتر است

البته تمامی قطقه ها راتست کردم و چهار خازن 450، 25 ولت داشت که تعویض کردم در ضمن خازن های smd بعد از سلف هم مقدار میگرفتم ( زمانی vcore تولید میشد) ولتاژ داشتن و بیرون هم اوردم تست کردم درست بودن

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
البته تمامی قطقه ها راتست کردم و چهار خازن 450، 25 ولت داشت که تعویض کردم

تصویر ارسالی شما کیفیت مطلوبی ندارد،اما فکر میکنم 7 خازن بنفش رنگ و 9 خازن مشکی در اطراف سوکت سی پی یو و مدار کور وجود دارند که با توجه به اینکه 20 ولت را دارید ولی سلف خروجی ولتاژ کور اون عدد 0.077 رو با گراند نشان میدهد،این خازنها مشکوک هستند

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
در این موارد اگر تمام خازنهای مدار کور را بدون در نظر گرفتن ظاهر سالم آنها تعویض نمایید بهتر است[/QUOTE

خیلی ممنون اوکی پس تعویض میکنم به شما اطلاع میدم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
خواهش میکنم دوست عزیز،موفق باشید،
جناب AMD ،نظر شما چیست؟
دوستان و اساتید دیگر هم اگر مشارکت کنند سپاسگذار میشوم

آخرین ویرایش:

MoAlia1

کاربر vip
vip
کاربر
2015-09-17
99
71
تصویر ارسالی شما کیفیت مطلوبی ندارد،اما فکر میکنم 7 خازن بنفش رنگ و 9 خازن مشکی در اطراف سوکت سی پی یو و مدار کور وجود دارند که با توجه به اینکه 20 ولت را دارید ولی سلف خروجی ولتاژ کور اون عدد 0.077 رو با گراند نشان میدهد،این خازنها مشکوک هستند

ببخشید فکر کنم من بد به شما توضیح دادم بنده برای تست اتصال کوتاه یک قطعه ارتباط دیودی اون قطعه را با زمین میگیرم در این حالت و زمانی که مادر برد خاموش می باشد این ولتاژ را نشان می دهد(0.077) و زمانی که سوئیچ میکنم و vcore تولید میشه مقدار 1.4 ولت نشان می دهد (در حالت ولتاژ دی سی)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
ببخشید فکر کنم من بد به شما توضیح دادم بنده برای تست اتصال کوتاه یک قطعه ارتباط دیودی اون قطعه را با زمین میگیرم در این حالت و زمانی که مادر برد خاموش می باشد این ولتاژ را نشان می دهد(0.077) و زمانی که سوئیچ میکنم و vcore تولید میشه مقدار 1.4 ولت نشان می دهد (در حالت ولتاژ دی سی)

خواهش میکنم،این عدد 0.077 رو با تست دیودی با گراند مشاهده میفرمایید یا در حالت ولتاژ گیری ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا