آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی در اینورتور جوش arc200

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
4 تا از ntcها سوخته است استاد .مشکلی پیش نمیاد ؟

4 تا خیلی زیاده
هرچند مشکلی جز سوختن PTC و NTC پیش نمیاد اما PTC و NTC تهیه کنی بهتره

اگه طاقت نمیاری یک لامپ بجای 4 تا NTC که سوخته بگذار و یکی از دو سیم ترانس حلقوی را قطع کن و تست کن ببین ولتاژ خازن بالا میره ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,476
دامغان
استاد غزال صندوق ورودیتون پر است
جایی در نظر دارید که ntc بتونم تهیه کنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد غزال صندوق ورودیتون پر است
جایی در نظر دارید که ntc بتونم تهیه کنم

سلام

چیزی که فراوونه NTC , PTC
این قطعات درواقع قطعات عمومی هستند و اکثر فروشگاهها دارند

برای این عیب از لامپ استفاده کن اتفاقی نمی افته
یکی از دو سیم ترانس کوچک حلقوی را قطع و لامپ 100 یا 200 وات بجای NTCهای سوخته استفاده کن ببین لامپ پر نوره یا نه
دو ساعت هم با این وضعیت روشن باشه اتفاقی نمی افته

تا بعد تهیه کنی

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد تست انجام شد و 303 ولت در خروجی تغذیه داریم
به نظرتون ولتاژ کافیه ؟

سلام

عزیزم کمی توضیح بده چکار کردی و در چه حالتی 303 ولته

لطفا هر تستی که میگم و انجام میدی لااقل نصف جملات من توضیح بده و نگو هر کاری گفتی انجام دادم چون نمیدونم از جملات من چه برداشتی کردی

مثلا میگم ترانس حلقوی را قطع کن و شما چوک حلقوی خروجی را قطع کنی و لذا تصور میکنی اجرا کردی و بمن میگی مو به مو اجرا کردم

حالا من چطور بفهمم چکار کردی که میگی مو به مو اجرا کردم

حقیقتا خسته شدم اینقدر تقاضا کردم توضیح بده
پست های خودتو با پست های من مقایسه کن دقیقا برعکسه
بجای اینکه زحمت منو کم کنی و مفصلا توضیح بدی که بفهمم و با یک جمله پاسخ بدم ولی متاسفانه یک جمله مبهم تایپ میکنی و من باید یک صفحه تفسیر کنم

خواهش میکنم بخاطر مشکل خودت توضیح بده
این دفعه هم با تفسیر پاسخ میدم انشاءا.. دیگه توضیح میدی

اگه یکی از سیمهای ترانس کوچک حلقوی را قطع کردی و بجای NTC لامپ 100 یا 200 وات گذاشتی و کلیه فیش ها را هم در جای خودش نصب کردی و روشن کردی و ولتاژ بالا رفت

دراینصورت اسیلاتور خرابه ولی چنین عیبی عادی و باورکردنی نیست امیدوارم تست را درست انجام داده باشی و دراینصورت

1- لامپ را قطع کن که 310 ولت فت ها قطع بشه
2- پایه 15 و 8 و 9 و 2 یا 16 آی سی 3525 و پایه 7 و 6 آی سی 3140 چند ولته ؟

3- روی برد کوچک خوابیده یک ترانس کوچک حلقوی است
برچسب قرمز روی آنرا بردارید و دو دور سیم روی آن بپیچید و با یک دیود و خازن 1 میکرو یکسو کنید و ولتاژ dc این خازن را اعلام کنید و این خازن و دیود تا پایان تعمیر باشه چون در هر مرحله نیاز داریم

اگر بازم پاسخ یک جمله ای مبهم بدی 1 یا 2 روز بعد پاسخ میدم

سپاس

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,476
دامغان
استاد عزیز من از شما بابت پاسخ ها عذر میخوام
در مورد ولتاژ 310 باید بگم من ntc ها را خارج کردم و لامپ 100وات قرار دادم و همچنین سیم چوکی را که اعلام کردید (اگر درست متوجه شده باشم )را از برد قطع کردم و تمامی سوکت های دستگاه را وصل و دستگاه را روشن کردم و ولتاژ خروجی را اندازه گیری کردم که 303 ولت میباشد

در مورد ترانس حلقوی لطفا در شکل مشخص کنید کدام مد نظر شما است ایا همون که من سیم را قطع کردم را میگویید ؟

برای اندازه گیری ولتاز ها من لامپ را قطع و ولتاژ گیری کردم
ولتاژهای ای سی 3525به شرح زیر است :
پایه 2=5.21
پایه 8=4.95
پایه9=3.93
پایه15=11.86
پایه16=5.21
در مورد ای سی دوم باید بگم که همچین شماره ای بر روی برد پیدا نکردم تنها یک ای سی 8 پایه روی برد میباشد که شماره ای پاک شده است اگر منظور شما همین ای سی میباشد که ولتاژ پایه های خواسته شده به شرح زیر است :
پایه6=5.3میلی ولت
پایه7=11.86
در مورد گزینه 3 لطفا بگویید که ایا سیم قطع شده را باید وصل کنم و بعد اندازه گیری کنم و اینکه از سیم لاکی هم میتونم استفاده کنم ؟
امیدوارم توضیحات کامل باشد

پیوست‌ها

• 88.9 کیلوبایت بازدیدها: 132
  • 104.2 کیلوبایت بازدیدها: 135

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد عزیز من از شما بابت پاسخ ها عذر میخوام
در مورد ولتاژ 310 باید بگم من ntc ها را خارج کردم و لامپ 100وات قرار دادم و همچنین سیم چوکی را که اعلام کردید (اگر درست متوجه شده باشم )را از برد قطع کردم و تمامی سوکت های دستگاه را وصل و دستگاه را روشن کردم و ولتاژ خروجی را اندازه گیری کردم که 303 ولت میباشد

در مورد ترانس حلقوی لطفا در شکل مشخص کنید کدام مد نظر شما است ایا همون که من سیم را قطع کردم را میگویید ؟

برای اندازه گیری ولتاز ها من لامپ را قطع و ولتاژ گیری کردم
ولتاژهای ای سی 3525به شرح زیر است :
پایه 2=5.21
پایه 8=4.95
پایه9=3.93
پایه15=11.86
پایه16=5.21
در مورد ای سی دوم باید بگم که همچین شماره ای بر روی برد پیدا نکردم تنها یک ای سی 8 پایه روی برد میباشد که شماره ای پاک شده است اگر منظور شما همین ای سی میباشد که ولتاژ پایه های خواسته شده به شرح زیر است :
پایه6=5.3میلی ولت
پایه7=11.86
در مورد گزینه 3 لطفا بگویید که ایا سیم قطع شده را باید وصل کنم و بعد اندازه گیری کنم و اینکه از سیم لاکی هم میتونم استفاده کنم ؟
امیدوارم توضیحات کامل باشد

سلام

بله حالا درسته و توضیحات شما شفافه
باید لامپ کماکان قطع باشه و در ترانس حلقوی کوچک روی برد کوچکی که خوابیده و برچسب قرمز داشته ، باید شبیه سیم پیچ خودش دو دور سیم شارلاکدار بپیچی ( قطرش مهم نیست )
و دیود و خازن ....
حالا که لامپ قطع است سیم ترانس حلقوی که قطع کرده بودی باید مجددا در محل خودش نصب بشه

آی سی پاک شده 8 پین ، همان 3140 CA است
یک مقاومت تست حدود 10 کیلو یک لحظه بین پایه 2 و 7 آی سی 3140 بگذار و ببین ولتاژ پایه 6 مقدار صفر ولت میشه یا نه اگه صفر ولت نشد سوخته و باید تعویض بشه

پاسخ بده تا بعد

اگر پاسخ شفاف نمیدادی تا 10 پست دیگه هم به این نتیجه نمی رسیدیم

سپاس و تقدیر بابت پاسخ کامل

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,476
دامغان
با تشکر از پاسخگویی شما
سیم لاکی به تعداد 2 دور دور ترانس حلقوی مذکور پیچیده شد و یک عدد دیود و یک خازن هم به دو سر ان متصل شد و سیم ترانس حلقوی را که قطع کرده بودم دوباره متصل کردم و دستگاه را روشن ولتاژ انرا اندازه گیری کردم که ولتاژ دوسر خازن 4.62 ولت میباشد

حال در مورد ای سی 3140 طبق گفته شما یک مقاومت 10 کیلو بین پایه 2و7 به صورت لحظه ای قرار دادم و ولتاژ پایه 6 را اندازه گیری کردم که مشاهده شد که حدودا 0.2 افزایش پیدا کرد و به 5.6 میلی ولت رسید

پیوست‌ها

بالا