آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: نداشتن خروجی در اینورتور جوش arc200

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
استاد عزیز در 2 پست قبلی اعلام کردم که در سوکت 6 سیم که از تغذیه میاد هیچ ولتاژی نداریم
با تشکر

سلام

بله ولی برداشت من این بود که فیش 6 سیمی که سمت راست تصویره تست کردید
فیش مورد نظر سمت چپ تصویر شماست که خارج از تصویره و بسیار بعیده که هیچ ولتاژی نداشته باشه

لطفا سیم مشکی ولتمتر را به پایه منفی خازن بزرگ تغذیه متصل کن و پروب قرمز ولتمتر را به پایه وسط تک تک فت ها ببین هیچ کدام ولتاژ نداره (قبل از روشن کردن متصل باشه )

ما اگر واقعا ولتاژ 310 ولت نداره که خیلی خیلی بعیده اما رفع آن بسیار ساده است
ابتدا ببین خازن های بزرگ ولتاژ داره یا نه

اگه ولتاژ داشت سیم قرمز فیش 6 سیمه را بسمت تغذیه تعقیب کن ببین کجا ولتاژ قطع شده

NTC ها را هم داخل مدار تست کن نیاز به تعویض نداره
مقاومت PTC چند اهم بود که تعویض کردی ؟
تعویض بیمورد باعث پیچیدگی تعمیر میشه بی جهت تعویض نکن و سوالاتم را پاسخ بده سریع حل میشه

کمی توضیح بده اینقدر مختصر گزارش نکن تا بفهمم موضوع چیه
من حتی یکی یکی محل پروب های ولتمتر را مشخص میکنم ولی شما سوالات منو با یک جمله پاسخ میدی مثلا میگی ولتاژی نداره

گزارش شما اونقدر گنگه که هنوز باورم نشده فیش موصوف ولتاژی نداره و تصور میکنم ولتاژ همان فیشی که در تصویر مشخص فرمودید اندازه گیری کردید
لطفا بگو پروب منفی و مثبت ولتمتر را به کجا متصل کردی که ولتاژی نداره

عدم وجود ولتاژ مذکور توی کت من نمیره مگر اینکه PTC و NTC ها منفجر شده باشه که نشده زیرا نفرمودید.

سپاس

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,478
دامغان
سلام مجدد وتشکر
در مورد PTCبگم که 14 اهم است .هم PTC که روش بود و هم PTC که بنده قرار دادم
در مورد ولتاژ خازن بزرگ باید بگم هیچ ولتاژی نداره
حال باید اینو اضافه کنم هنگامی که سیم شش سیم تغذیه را از برد جدا میکنم و دستگاه را روشن میکنم و ولتاژ خازن بزرگ را اندازه میگیرم مشاهده میشه که ولتاژ در حال افزایش است و بعد از گذشت چند ثانیه به مرز 306 ولت میرسه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
سلام مجدد وتشکر
در مورد PTCبگم که 14 اهم است .هم PTC که روش بود و هم PTC که بنده قرار دادم
در مورد ولتاژ خازن بزرگ باید بگم هیچ ولتاژی نداره
حال باید اینو اضافه کنم هنگامی که سیم شش سیم تغذیه را از برد جدا میکنم و دستگاه را روشن میکنم و ولتاژ خازن بزرگ را اندازه میگیرم مشاهده میشه که ولتاژ در حال افزایش است و بعد از گذشت چند ثانیه به مرز 306 ولت میرسه

سلام
NTC ها را تست کردی یا نه ؟
PTC باید حدود 4 الی 5 اهم باشه و NTC ها باید 47D باشه که فروشنده ها میدونن چیه و احتمالا NTC ها خرابه و یا PTC نامناسب تر از این حرفهاست

شما PTC خراب خودشو که 14 اهم شده برداشتی و یک سالم 14 اهم گذاشتی که کار همون خراب را انجام بده دراینصورت چه نیازی به تعویض بود

عرض کردم باید 4/5 اهمی باشه ولی بعد از اینهمه توضیح حالا میفرمایید 14 اهمی است
ولی بیشتر از 14 اهمه
خرابی دیودها خیلی نادره

سپاس

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,478
دامغان
NTC ها همون که شما گفتید هستند و همگی دارای 44 اهم هستند که با گرم کردنشون اهمشون کاهش پیدا میکنه
در مورد PTCهمه انچه دارم 14 اهمی هستند که با گرم کردن اهمش کم میشه
ایا باید PTC , NTC خاصی تهیه کنم ؟
لطا در این زمینه برای تهیه راهنمایی بفرمایید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
NTC ها همون که شما گفتید هستند و همگی دارای 44 اهم هستند که با گرم کردنشون اهمشون کاهش پیدا میکنه
در مورد PTCهمه انچه دارم 14 اهمی هستند که با گرم کردن اهمش کم میشه
ایا باید PTC , NTC خاصی تهیه کنم ؟
لطا در این زمینه برای تهیه راهنمایی بفرمایید

عزیزم اون که گرمش میکنی و اهمش کم میشه NTC است
و شما NTC بجای PTC استفاده کردی
NTC پولکی مانند 1 ریالی است و PTC مکعب سیاه رنگ
ضمنا من NTC سه پایه ندیدم که فرمودید سه پایه هست

عزیزم یکدونه PTC بخر 4/5 اهمه باشه

سپاس

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,478
دامغان
استاد غزال والا پی تی سی که من دارم سه پایس و مکعب سیاه رنگ هست
فکر میکنم عکسی که قرار دادم واضح این مطلب را گویا باشه نمیدونم شاید ایراد از منه که اینقدر واضح میگم
بازم تشکر

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
با سبلام و کسب اجازه از استاد غزال.
جناب قادری عزیز در برد بالای دستگاه شما دو عدد فیش 6سیم وجود دارد.که یکی از انها در عکس مشخص است اما فیش دیگری که در عکس مشخص نیست باید ولتاژی حدود۳۱۰ولت داشته باشد و قطعا دارای ولتاژ است.چون تغذیه دیسپلی و قسمت ۲۴ولت از مسیر ۳۱۰ولت تامین میشود.در موقع ولت و اهم گیری دقت کنید که لایک بسیاز زخیمی روی برد ها ریخته شه شده از اهم متری با نوک تیز استفاده کنید به طوری که مطمعن شوید اتصال صورت گرفته باشد.محل کار من امروز سه عدد اینورتور با همین مدل طراحی اومده احیانا اگه نیاز با اندازه گیری قسمت خاصی بود اطلاع دهید.و اما برسی احتمالات دستگاه شما.وقتی چراغ O/C روشن است یعنی دستگاه شما پروتکت کرده وقسمت اسیلاتور کار نمیکند باید به دنبال قسمت معیوبی باشید که باعث شده دستگاه پروتکت کند.به ترتیبی که استاد غزال فرمودند دنبال کنید و اعلام نتیجه کنید.یکی از دستگاهی که پیش من است دقیقا ایراد دستگاه شماست که فردا عیب یابی رو شروع میکنم و اطلاع میدم.سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
استاد غزال والا پی تی سی که من دارم سه پایس و مکعب سیاه رنگ هست
فکر میکنم عکسی که قرار دادم واضح این مطلب را گویا باشه نمیدونم شاید ایراد از منه که اینقدر واضح میگم
بازم تشکر

سلام

ضمن تشکر از استاد دیجیتال عزیز

عزیزم اشکال شما اینه که فقط ظاهر پست های منو می بینی
من نگفتم PTC سه پین ندیدم بلکه گفتم NTC سه پین ندیدم

لذا اگه سه پین و مکعبی و مشکی است PTC است ولی فرمودید با گرما مقاومتش کم میشه یعنی NTC است و یا PTC خرابی است که با گرما مقاومتش کم میشه

اگه PTC و NTC هر دو مقاومتشون کم بشه دراینصورت یک خاصیت و یک نام دارند
ضمن اجرای توصیه استاد دیجیتال
موقتا و آزمایشی یک مقاومت 1 اهم آجری با PTC موازی کن ببین ولتاژ بالا میره

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,803
با سبلام و کسب اجازه از استاد غزال.
جناب قادری عزیز در برد بالای دستگاه شما دو عدد فیش 6سیم وجود دارد.که یکی از انها در عکس مشخص است اما فیش دیگری که در عکس مشخص نیست باید ولتاژی حدود۳۱۰ولت داشته باشد و قطعا دارای ولتاژ است.چون تغذیه دیسپلی و قسمت ۲۴ولت از مسیر ۳۱۰ولت تامین میشود.در موقع ولت و اهم گیری دقت کنید که لایک بسیاز زخیمی روی برد ها ریخته شه شده از اهم متری با نوک تیز استفاده کنید به طوری که مطمعن شوید اتصال صورت گرفته باشد.محل کار من امروز سه عدد اینورتور با همین مدل طراحی اومده احیانا اگه نیاز با اندازه گیری قسمت خاصی بود اطلاع دهید.و اما برسی احتمالات دستگاه شما.وقتی چراغ O/C روشن است یعنی دستگاه شما پروتکت کرده وقسمت اسیلاتور کار نمیکند باید به دنبال قسمت معیوبی باشید که باعث شده دستگاه پروتکت کند.به ترتیبی که استاد غزال فرمودند دنبال کنید و اعلام نتیجه کنید.یکی از دستگاهی که پیش من است دقیقا ایراد دستگاه شماست که فردا عیب یابی رو شروع میکنم و اطلاع میدم.سپاس

سلام

استاد دیجیتال عزیز

لطفا این تاپیک را ببین آیا عیبی به ذهن شما میرسه ؟
http://www.irantk.ir/irantk50917/

خیلی دوست داشتم ایندستگاه در دسترسم بود تا بفهمم چه دردی داره

سپاس

بالا