آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن خروجی در اینورتور جوش arc200

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,476
دامغان
استاد غزال و دیجیتال عزیز با تشکر از شما
در مورد ptc باید بگم همگی نو هستند وحتی از روی شاسی یک تی وی هم در اوردم و تست زدم باید بگم من اشتباه میکردم و حق با شماست ولی باید بگم که توسط هویه نمیتوان پی تی سی را تست کرد و باعث میشه این اشتباهی که من انجام دادم رخ بدهد
موقع تست متوجه شدم ابتدا حدود یکی دو اهم اهمش میره پایین و سپس شرو به افزایش میکنه و چون من با هویه گرم میکردم و گرما کم بود کم کردنم اهم به کندی می انجامید ولی بعد از اینکه با فندک گرم کردم بلافاصله بعد از کم کردن حدودا 2 اهم مقاومت افزایش پیدا کرد
استاد غزال عزیز من پی تی سی 4 اهم در دسترس ندارم حال باید چه کرد

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
استاد غزال و دیجیتال عزیز با تشکر از شما
در مورد ptc باید بگم همگی نو هستند وحتی از روی شاسی یک تی وی هم در اوردم و تست زدم باید بگم من اشتباه میکردم و حق با شماست ولی باید بگم که توسط هویه نمیتوان پی تی سی را تست کرد و باعث میشه این اشتباهی که من انجام دادم رخ بدهد
موقع تست متوجه شدم ابتدا حدود یکی دو اهم اهمش میره پایین و سپس شرو به افزایش میکنه و چون من با هویه گرم میکردم و گرما کم بود کم کردنم اهم به کندی می انجامید ولی بعد از اینکه با فندک گرم کردم بلافاصله بعد از کم کردن حدودا 2 اهم مقاومت افزایش پیدا کرد
استاد غزال عزیز من پی تی سی 4 اهم در دسترس ندارم حال باید چه کرد

سلام

اگر با دقت پست ها را مطالعه فرمایید در پست قبلی عرض کردم موقتا و آزمایشی یک مقاومت 1 اهم آجری با PTC موازی کن ببین ولتاژ بالا میره ؟

سپاس

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
سلام.جناب رشیدی عکس های براتون قرار میدم که ولتاژ دو سمت مهم رو مشخص کردم.اگه شما دیسپلی دارید امکان نداره که 310 ولت رو نداشته باشید.چون اون 24 ولت از مسیر 310 ولت و با یه تغذیه سوییچینگ ساخته مشه.مگر این که تغذیه جدا نصب کرده باشن.ولتاژ هارا چک کنید اطلاع دهید
IMG_۲۰۱۴۰۶۲۰_۱۱۴۷۳۴.jpg

IMG_۲۰۱۴۰۶۲۰_۱۱۵۴۰۰.jpg

IMG_۲۰۱۴۰۶۲۰_۱۱۵۵۱۴.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
سلام.جناب رشیدی عکس های براتون قرار میدم که ولتاژ دو سمت مهم رو مشخص کردم.اگه شما دیسپلی دارید امکان نداره که 310 ولت رو نداشته باشید.چون اون 24 ولت از مسیر 310 ولت و با یه تغذیه سوییچینگ ساخته مشه.مگر این که تغذیه جدا نصب کرده باشن.ولتاژ هارا چک کنید اطلاع دهید

سلام

استاد دیجیتال عزیز

ضمن تشکر از شما بابت مشارکت و مساعدت لازم
همانطور که فرمودید در برخی از دستگاهها دو تغذیه 310 مجزا داره یکی برای فت ها و یکی برای سوئیچینگ 24 ولت
و تصور میکنم این مدل دو تغذیه 310 ولت داره

اگر تصویر واضح پشت و روی برد را ارسال کنند مشخص میشه

سپاس

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,476
دامغان
همونطور که استاد غزال گفتند تغذیه 24 از فت ها مجزا میباشد
استاد عزیز با گذاشتن مقاومت ولتاژ بلافاصله به مقدار 308 ولت میرسه

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,476
دامغان
خحخححخححخ
بعد از وصل کردن فیش 6 سیم ntc ها ترکیدن ولی زود برقو قطع کردم

آخرین ویرایش:

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
سلام.درسته بعد دیدن عکس هامتوجه شدم که تغذیه 24 جدا ساخته میشود که در عکس مشخص کردم.در بیشتر این دستگاه ها در محلی که مشخص کردم از یک جامپر استفاده شده و از تغذیه اصلی استفاده میشود.
Copy%20of%20Ashampoo_Snap_2014_06_18_17h20m00s_012_.jpg

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
خحخححخححخ
بعد از وصل کردن فیش 6 سیم ntc ها ترکیدن ولی زود برقو قطع کردم

سلام

بنابرین فت ها را بدرستی تست نکردی و سوخته اند و یا اسیلاتور ایراد غیر عادی داره
1- جهت اطمینان فیش 6 سیم 310 ولت را خارج کن و جای فیش را (در برد بالا ) با اهم متر تست کن ببین صفر اهمه ( از دو طرف )

2-یکی از دو سیم ترانس حلقوی کوچکی که روی برد خوابیده است قطع کنید و با همون PTC تست کن ببین ولتاژ بالاتر میره یا نه ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,476
دامغان
فیش مذکور تست شد و با اهمتر دیجیتال هیچ اهمی ندارد (از هر دو سمت )ولی با اهمتر عقربه ای ار یک طرف مقداری اهم دارد و از طرف دیگر هیچ اهمی ندارد
فت ها را هم دوباره تست کردم و همونطور که قبلا گفتم بودند
ntcندارم جایگزین کنم .باید تهیه کنم .ایا راه دیگری هست ؟

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
فیش مذکور تست شد و با اهمتر دیجیتال هیچ اهمی ندارد (از هر دو سمت )ولی با اهمتر عقربه ای ار یک طرف مقداری اهم دارد و از طرف دیگر هیچ اهمی ندارد
فت ها را هم دوباره تست کردم و همونطور که قبلا گفتم بودند
ntcندارم جایگزین کنم .باید تهیه کنم .ایا راه دیگری هست ؟

همه NTC ها نسوخته لذا سوخته ها را اتصال کوتاه کن و بند دوم را بدون مقاومت آجری انجام بده

سپاس

بالا