آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

میکروسکوپ دیجیتال dm4

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
اتصال بین گراند باتری و یو اس بی وجود داره اما یک طرفه و ضربدری یعنی پراب قرمز به منفی باتری و مشکی به منفی یو اس بی
و
مشکی به مثبت باتری و قرمز به منفی یو اس بی

در مورد ولتاژها هم پایه سورس ولتاژ ۳.۸ داره.
پایه ۱ فاقد ولتاژ و پایه ۳ ولتاژ ۳.۸

در مورد تصویرا هم اینکه شماره ها اصلا با چشم هم قابل خوندن نیست فقط میکرو بزرگ رو تونستم با زحمت بخونم که همون مدل نوشته شده در سایت مذکور بود.
چیزی که بررسی کردم و به دست آمد این هست که
ولتاژ مثبت باتری از داخل دیود داخلی a1shb به پشت مدار و سر آی سی o2dy3 و یه سلف میره، پایه های ۱ و ۶ مثبت، پایه های ۲ و ۳ با هم به منفی و پایه ۴ به مقاومت ۱۰ کیلو و سپس به گراند و پایه ۵ به مثبت دیود در سمت دیگر منتقل میشه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
834
1,421
اتصال بین گراند باتری و یو اس بی وجود داره اما یک طرفه و ضربدری یعنی پراب قرمز به منفی باتری و مشکی به منفی یو اس بی
و
مشکی به مثبت باتری و قرمز به منفی یو اس بی
سلام
به نظرم میرسه ایرادی در گزارش و یا در اهمتر شما باشه.
اینکه روی عکس با فلش های رنگی نحوه اتصال پراب‌ها رو مشخص کردم و تاکید داشتم به همون صورت تست رو انجام بدید؛ دلیل خاصی داشت.
شما در حالت تست بیزر در حالی که ولتاژ در مدار وجود داره؛ پراب‌ها رو به مثبت و منفی وصل کردید. این حالت علاوه بر به اشتباه انداختن شما، می‌تونه به اهمتر هم آسیب برسونه، خصوصا اگر ولتاژ بالا باشه.
تست بیزری که انجام اونو درخواست کردم؛ درسته که در حالت اتصال باطری به مدار بود؛ ولی تنها تست اتصال منفی به منفی بود و نه منفی به مثبت.
لذا خواهش می‌کنم به همون نحو که درخواست شده تست کنید.
@ اول سوال کنم. آیا اهمتر دیگه‌ای هم دارید تا بشه تست رو با دو اهمتر مختلف انجام بدید؟

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
سلام
به نظرم میرسه ایرادی در گزارش و یا در اهمتر شما باشه.
اینکه روی عکس با فلش های رنگی نحوه اتصال پراب‌ها رو مشخص کردم و تاکید داشتم به همون صورت تست رو انجام بدید؛ دلیل خاصی داشت.
شما در حالت تست بیزر در حالی که ولتاژ در مدار وجود داره؛ پراب‌ها رو به مثبت و منفی وصل کردید. این حالت علاوه بر به اشتباه انداختن شما، می‌تونه به اهمتر هم آسیب برسونه، خصوصا اگر ولتاژ بالا باشه.
تست بیزری که انجام اونو درخواست کردم؛ درسته که در حالت اتصال باطری به مدار بود؛ ولی تنها تست اتصال منفی به منفی بود و نه منفی به مثبت.
لذا خواهش می‌کنم به همون نحو که درخواست شده تست کنید.
@ اول سوال کنم. آیا اهمتر دیگه‌ای هم دارید تا بشه تست رو با دو اهمتر مختلف انجام بدید؟
گزارش بر اساس موارد درخواستی شما بود. اگر جایی اشکال داره باز بگید من تست انجام میدم. مولتی متر سالم هست اطمینان دارم.
قسمت منفی بدنه در حالت عادی دارای ولتاژ +۳ ولت هست دقیقا پایه سه ۸۲۰۵، علت اینکه چراغ آبی با اتصال شارژر روشن میشد هم اینه که ولتاژ بدنه رو فورس صفر میکنه ولی نمیتونه ولتاژ رو کاملا از بین ببره به همین خاطر مجددا خاموش میشه،
مجددا اعلام میکنم ولتاژ بدنه درحالت عادی مثبت ۳ هست

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
834
1,421
گزارش بر اساس موارد درخواستی شما بود. اگر جایی اشکال داره باز بگید من تست انجام میدم. مولتی متر سالم هست اطمینان دارم.
قسمت منفی بدنه در حالت عادی دارای ولتاژ +۳ ولت هست دقیقا پایه سه ۸۲۰۵، علت اینکه چراغ آبی با اتصال شارژر روشن میشد هم اینه که ولتاژ بدنه رو فورس صفر میکنه ولی نمیتونه ولتاژ رو کاملا از بین ببره به همین خاطر مجددا خاموش میشه،
مجددا اعلام میکنم ولتاژ بدنه درحالت عادی مثبت ۳ هست
سلام
از اونجایی که استاد غزال تاکید دارن قطعات، بی مورد از برد خارج نشه، سعی کردم به روش ایشون عمل کنم، چرا که ترس دارم اگر قطعه‌ای خارج و اشتباه جایگزاری بشه؛ علاوه بر ایراد خسارت، مراحل عیب‌یابی رو پیچیده و گاها غیر ممکن کنه.

@ اما تست قبلی رو دوباره تکرار کنیم. خواهش میکنم مراحل تست رو به همین ترتیبی که خواسته میشه انجام بدید و هیچ کار اضافه‌ای انجام ندید. و به همین ترتیب هم گزارش بدید. {مثلا اگر در ردیف ۵ گفتم گزارش بدید؛ شما هم بنویسید (۵-) بوق دارم}

۱- باطری یا منبع تغذیه رو با دقت بر قطب‌ها به محل مثبت و منفی باطری وصل کنید.
۲- اهمتر رو در حالت بیزر قرار بدید
۳- پراب مثبت رو به محل منفی باطری (فلش آبی وصل کنید)
۴- پراب منفی رو به منفی USB وصل کنید (فلش زرد)
۵- نتیجه رو بفرمایید.
۶- حالا جای پراب ها رو عوض کنید و همین تست رو مجدد انجام بدید
۷- نتیجه رو بفرمایید
۸- باطری یا منبع تغذیه رو قطع کنید
۹- پراب مثبت رو به محل منفی باطری (فلش آبی وصل کنید)
۱۰- پراب منفی رو به منفی USB وصل کنید (فلش زرد)
۱۱- نتیجه رو بفرمایید.
۱۲- حالا جای پراب ها رو عوض کنید و همین تست رو مجدد انجام بدید
۱۳- نتیجه رو بفرمایید

۲۰۲۳۰۷۰۲_۱۸۱۳۱۱.jpg

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
سلام
از اونجایی که استاد غزال تاکید دارن قطعات، بی مورد از برد خارج نشه، سعی کردم به روش ایشون عمل کنم، چرا که ترس دارم اگر قطعه‌ای خارج و اشتباه جایگزاری بشه؛ علاوه بر ایراد خسارت، مراحل عیب‌یابی رو پیچیده و گاها غیر ممکن کنه.

@ اما تست قبلی رو دوباره تکرار کنیم. خواهش میکنم مراحل تست رو به همین ترتیبی که خواسته میشه انجام بدید و هیچ کار اضافه‌ای انجام ندید. و به همین ترتیب هم گزارش بدید. {مثلا اگر در ردیف ۵ گفتم گزارش بدید؛ شما هم بنویسید (۵-) بوق دارم}

۱- باطری یا منبع تغذیه رو با دقت بر قطب‌ها به محل مثبت و منفی باطری وصل کنید.
۲- اهمتر رو در حالت بیزر قرار بدید
۳- پراب مثبت رو به محل منفی باطری (فلش آبی وصل کنید)
۴- پراب منفی رو به منفی USB وصل کنید (فلش زرد)
۵- نتیجه رو بفرمایید.
۶- حالا جای پراب ها رو عوض کنید و همین تست رو مجدد انجام بدید
۷- نتیجه رو بفرمایید
۸- باطری یا منبع تغذیه رو قطع کنید
۹- پراب مثبت رو به محل منفی باطری (فلش آبی وصل کنید)
۱۰- پراب منفی رو به منفی USB وصل کنید (فلش زرد)
۱۱- نتیجه رو بفرمایید.
۱۲- حالا جای پراب ها رو عوض کنید و همین تست رو مجدد انجام بدید
۱۳- نتیجه رو بفرمایید

مشاهده فایل‌پیوست 202999
قرمز به منفی باتری و مشکی به یو اس بی، نتیجه بوق میزند.
قرمز به یو اس بی و مشکی به منفی باتری، نتیجه بوق نمی زند

درحالت بدون باتری در هیچ حالتی بوق نمیزند

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
قرمز به منفی باتری و مشکی به یو اس بی، نتیجه بوق میزند.
قرمز به یو اس بی و مشکی به منفی باتری، نتیجه بوق نمی زند

درحالت بدون باتری در هیچ حالتی بوق نمیزند
پایه سورس ۸۲۰۵ ولتاژ ۳ ولت رو نشون میده!
ولتاژ تحریک dw01 ارسال نمیشه.

پس از اتصال شارژر و صفر شدن ولتاژ بدنه؛
با زدن دکمه پاور ولتاژ بدنه مجددا به ۳ ولت افزایش و کاهش پیدا میکنه.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
834
1,421
DW01 رو هم دارید؟
اگر دارید جایگزین کنید و اگر ندارید بخاطر اینکه سریعتر کار انجام بشه، معمولا باطری های لیتیوم پلیمر و یا لیتیوم یون همین مدار رو داخلشون دارن. اگر شماره‌اش یکی هست که همون آیسی رو استفاده کنید و اگر شماره دیگه‌ای داره بفرمایید ببینم می‌تونم مشخص کنم مشابه هست یا خیر.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
834
1,421
البته اینکه می‌فرمایید از یکطرف راه میده، تصور میکنم DW01 ایراد نداشته باشه، چون به هر حال میتونه گیت 8205 رو تحریک کنه که حداقل از یک طرف راه بده؛ بلکه ماسفت‌های 8205 آسیب دیدن.

بالا