آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

میکروسکوپ دیجیتال dm4

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
برای بدست آوردن صحیح و عملکرد دقیق؛ می‌بایست تمامی اطلاعات همخوانی داشته باشه. و اگر نه موفق به راه‌اندازی نخواهید شد.
۱- تو عکسهای خودتون که مجدد برای شما ارسال کردم؛ ورژن هر دو برد یکسان نیست. اون قسمتی‌هایی که دورش خط کشیدم رو ببینید.
برد شما: 6624D-4.3-V05
تصویر بردی که ارسال کردید: 6624D-4.3-V04. DM4

۲- فایلی که فرمودید از سایت روسی دانلود کنم مربوط به آیسی فلش 25Q16C هست که با عرض پوزش اشتباها لفظ میکرو در خصوص اون بکار بردم. اما آیسی فلش در تصویری که ارسال کردید FT25H16W هست. با توجه به اینکه مربوط به دو کارخانه متفاوت هست؛ عرض کردم اجازه بدید همکاران نظر بدن که امکان پروگرام روی این آیسی وجود داره یا نه؟

۳- نتونستم هیچ اطلاعاتی از آیسی که با شماره 24DC MQ14P22.1 مشخص شده پیدا کنم. اطلاعاتی هم که تو لینک ارسالی شما بود؛ کمکی به فهم بیشتر نکرد.
لذا تنها یکسان بودن میکرو مشگل‌گشا نیست.

لذا بر مبنای مطالب فوق، باید دقت بفرمایید اطلاعات ارایه شده دقیق باشه تا نتیجه مطلوب حاصل بشه.
وقتی به شارژ وصل میکنم ولتاژ روی باتری میگیرم و led قرمز روشن میشه، در این حالت چراغ آبی با زدن دکمه پاور چشمک میزنه و پس از رهاکردن پاور مجددا چشمک میزنه،جالب اینجاست که تا زمانی که شارژر متصل نیست این اتفاق هرگز نمی افته یعنی هرچقدر با اتصال به باتری یا منبع چراغ آبی دیگه روشن نمیشه

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
وقتی به شارژ وصل میکنم ولتاژ روی باتری میگیرم و led قرمز روشن میشه، در این حالت چراغ آبی با زدن دکمه پاور چشمک میزنه و پس از رهاکردن پاور مجددا چشمک میزنه،جالب اینجاست که تا زمانی که شارژر متصل نیست این اتفاق هرگز نمی افته یعنی هرچقدر با اتصال به باتری یا منبع چراغ آبی دیگه روشن نمیشه
سلام
۱- با این مدل کار نکردم. مسایلی که خدمت‌تون عرض می‌کنم؛ با توجه به فرمایشات شما و مواردی کلی تعمیراتی است.
۲- ابتدا خواهش می‌کنم یه تصویر واضح از پشت و روی برد خودتون بذارید (نه تصویر دانلود شده از اینترنت) که شماره قطعات رو بشه تشخیص داد.
۳- فارغ از عیوب دیگه، اجازه بدید اول تکلیف فایل و آیسی فلش مشخص بشه. اگر ان‌شاءالله فایل روسی نتیجه داد. موضوعات دیگه رو پیگیری کنیم.

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
سلام
۱- با این مدل کار نکردم. مسایلی که خدمت‌تون عرض می‌کنم؛ با توجه به فرمایشات شما و مواردی کلی تعمیراتی است.
۲- ابتدا خواهش می‌کنم یه تصویر واضح از پشت و روی برد خودتون بذارید (نه تصویر دانلود شده از اینترنت) که شماره قطعات رو بشه تشخیص داد.
۳- فارغ از عیوب دیگه، اجازه بدید اول تکلیف فایل و آیسی فلش مشخص بشه. اگر ان‌شاءالله فایل روسی نتیجه داد. موضوعات دیگه رو پیگیری کنیم.
سلام مجدد خدمت شما
تصاویر واضحتر از رو و پشت مدار برای شما ارسال کردم.
از فردی که دستگاه رو باهاش کار میکرد پرسیدم گفت که هم ولتاژ ۱۲ به اشتباه بهش وصل شده هم ولتاژ معکوس.
من فکر کنم ولتاژ ۱۲ باعث خرابی شده باشه.

پیوست‌ها

• 431.9 کیلوبایت بازدیدها: 39
  • 343.7 کیلوبایت بازدیدها: 41
  • 456.3 کیلوبایت بازدیدها: 40
  • 308.6 کیلوبایت بازدیدها: 40
  • 322.9 کیلوبایت بازدیدها: 43
  • 221.4 کیلوبایت بازدیدها: 42

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
سلام
پایه منفی میکرو و در کل هیچ قطعه ای از آی سی ها قابل تشخیص نیست و مثل اینکه قطعی درکاره

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
سلام

۱- فرمودید:
تصاویر واضحتر از رو و پشت مدار برای شما ارسال کردم.
متاسفانه علی رغمی که تصاویر ارسالی شما دید کلی نسبت به برد در اختیارم گذارد؛ لیکن آنقدر واضح نیست که قادر به خواندن شماره قطعات باشم؛ خصوصا 2 آیسی اصلی که با رنگ آبی مشخص شد.
لذا مشکل عدم امکان تطبیق با سایت روسی کماکان به قوت خود باقی است.
بطور مثال تنها توانستم شماره ی 3 قطعه‌ای که در تصور ذیل با رنگ قرمز مشخص شده را بخوانم؛ آنهم با شک! این مجموعه، مدار محافظ باطری هستند. (دیتاشیت هر سه قطعه پیوست می شود. ضمن اینکه بخاطر کیفیت کم تصویر مشخص نیست شماره قطعه 8205A و یا 3205A می‌باشد. هرچند به نظر نمی‌رسد در اصل تحلیل مدار خللی ایجاد کند)

۲۰۲۳۰۷۰۲_۱۸۱۳۰۳.jpg

۲- فرمودید:
اتصال معکوس پلاریته صورت گرفته.
هم ولتاژ ۱۲ به اشتباه بهش وصل شده هم ولتاژ معکوس.
اما نفرمودید این ولتاژ را در مسیر ورودی باطری اعمال کردند و یا در مسیر ورودی USB و یا مسیر دیگر؟
به عبارتی مشخص کنید دقیقا ولتاژ معکوس و یا ۱۲ ولت را در چه نقطه‌ای اعمال کردند؟

۳- فرمودید:
پایه منفی میکرو و در کل هیچ قطعه ای از آی سی ها قابل تشخیص نیست و مثل اینکه قطعی درکاره
منظور شما رو اصلا متوجه نمی‌شم!
طبق چیزی که از روی تصاویر ارسالی شما دستگیرم شد:
اگر منظور ارتباط GND از سمت پایه USB هست؛ باید گفت حداقل پایه ۴۶ آیسی اصلی و پایه ۴ آیسی فلش مستقیما به GND وصل هست. (نقاط با رنگ نارنجی مشخص شد)
اگر منظور ارتباط GND از سمت باطری هست؛ منفی باطری بعد از گذشتن از دو ماسفت 8205A در مدار قرار میگیره و تا گیت این ماسفت‌ها توسط آیسی DW01 تحریک نشه؛ منفی باطری تو مدار نمیاد. (نقاط با رنگ زرد مشخص شد)

در انتها برای دومین بار استدعا دارم سعی کنید اطلاعات کامل و دقیق در اختیارم قرار بدید تا بتونم در حد توان راهنمایی کنم.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
وقتی به شارژ وصل میکنم ولتاژ روی باتری میگیرم و led قرمز روشن میشه
این گفته شما میرسونه که احتمالا آیسی شارژ باطری سالم هست. (چون شماره آیسی مشخص نیست؛ به احتمال قوی آیسی که با رنگ قرمز مشخص کردم آیسی شارژ هست)

۲۰۲۳۰۷۰۲_۱۸۱۳۱۱.jpg

در این حالت چراغ آبی با زدن دکمه پاور چشمک میزنه و پس از رهاکردن پاور مجددا چشمک میزنه،جالب اینجاست که تا زمانی که شارژر متصل نیست این اتفاق هرگز نمی افته یعنی هرچقدر با اتصال به باتری یا منبع چراغ آبی دیگه روشن نمیشه
به نظرم موضوع فوق تاییدی بر خرابی آیسی DW01 و یا ماسفت‌های 8205A
یه تست انجام بدید:
۱- وقتی باطری به مدار وصل هست؛ با تست بیزر یا اهم ارتباط GND باطری و GND یو‌اس‌بی رو چک کنید. آیا این دو کاملا بهم وصل هستند؟

۲- در همون حالت، وقتی پراب منفی رو به GND باطری و پراب مثبت رو تک تک به پایه های ۱و۳ آیسی DW01 وصل می‌کنید؛ آیا ولتاژ دارید؟ چند ولت؟

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
سلام

۱- فرمودید:

متاسفانه علی رغمی که تصاویر ارسالی شما دید کلی نسبت به برد در اختیارم گذارد؛ لیکن آنقدر واضح نیست که قادر به خواندن شماره قطعات باشم؛ خصوصا 2 آیسی اصلی که با رنگ آبی مشخص شد.
لذا مشکل عدم امکان تطبیق با سایت روسی کماکان به قوت خود باقی است.
بطور مثال تنها توانستم شماره ی 3 قطعه‌ای که در تصور ذیل با رنگ قرمز مشخص شده را بخوانم؛ آنهم با شک! این مجموعه، مدار محافظ باطری هستند. (دیتاشیت هر سه قطعه پیوست می شود. ضمن اینکه بخاطر کیفیت کم تصویر مشخص نیست شماره قطعه 8205A و یا 3205A می‌باشد. هرچند به نظر نمی‌رسد در اصل تحلیل مدار خللی ایجاد کند)

مشاهده فایل‌پیوست 202961

۲- فرمودید:

اما نفرمودید این ولتاژ را در مسیر ورودی باطری اعمال کردند و یا در مسیر ورودی USB و یا مسیر دیگر؟
به عبارتی مشخص کنید دقیقا ولتاژ معکوس و یا ۱۲ ولت را در چه نقطه‌ای اعمال کردند؟

۳- فرمودید:

منظور شما رو اصلا متوجه نمی‌شم!
طبق چیزی که از روی تصاویر ارسالی شما دستگیرم شد:
اگر منظور ارتباط GND از سمت پایه USB هست؛ باید گفت حداقل پایه ۴۶ آیسی اصلی و پایه ۴ آیسی فلش مستقیما به GND وصل هست. (نقاط با رنگ نارنجی مشخص شد)
اگر منظور ارتباط GND از سمت باطری هست؛ منفی باطری بعد از گذشتن از دو ماسفت 8205A در مدار قرار میگیره و تا گیت این ماسفت‌ها توسط آیسی DW01 تحریک نشه؛ منفی باطری تو مدار نمیاد. (نقاط با رنگ زرد مشخص شد)

در انتها برای دومین بار استدعا دارم سعی کنید اطلاعات کامل و دقیق در اختیار
بزارید از اول توضیح بدیم

این دستگاه زود باتری خالی میکرد، نفر ما نور رو تا آخر زیاد میکرد از طرفی هم تو شارژ کار میکرد.
بعد یه مدت دستگاه رو روشن میکردیم فقط تصویر لود شدن میومد و تا آخر بالا نمیومد، اینجا بود که نفر اومد از منبع تغذیه برای تست خرابی باتری استفاده کرد تا مطمئن بشه از باتری هست، منتها هم به صورت معکوس وصل کرد به قطب های باتری و هم طبق گفته خودش ۱۲ ولت اعمال کرده برای این منظور.
تو این جور مدارات برای جلوگیری از اتصال معکوس باید از آی سی ها یا ماسفتهای مخصوصی استفاده کرده باشن، هر سه تای 8205 dw01 و ماسفت a1shb که بالای آی سی شارژ هست برای محافظت از مدار هم استفاده میشن. حالا من نمیدونم اینا خراب شدن؟ یا اینکه اصلا نقش محافظتیشون در چه حدی هست؟

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
819
1,382
بزارید از اول توضیح بدیم

این دستگاه زود باتری خالی میکرد، نفر ما نور رو تا آخر زیاد میکرد از طرفی هم تو شارژ کار میکرد.
بعد یه مدت دستگاه رو روشن میکردیم فقط تصویر لود شدن میومد و تا آخر بالا نمیومد، اینجا بود که نفر اومد از منبع تغذیه برای تست خرابی باتری استفاده کرد تا مطمئن بشه از باتری هست، منتها هم به صورت معکوس وصل کرد به قطب های باتری و هم طبق گفته خودش ۱۲ ولت اعمال کرده برای این منظور.
تو این جور مدارات برای جلوگیری از اتصال معکوس باید از آی سی ها یا ماسفتهای مخصوصی استفاده کرده باشن، هر سه تای 8205 dw01 و ماسفت a1shb که بالای آی سی شارژ هست برای محافظت از مدار هم استفاده میشن. حالا من نمیدونم اینا خراب شدن؟ یا اینکه اصلا نقش محافظتیشون در چه حدی هست؟
خوب یه بخش از کار مشخص شد. اما جواب مابقی سوالا رو ندادید. لطف کنید و ۲ پست بالا و همین پست رو دوباره مطالعه و تک تک کارهایی که عرض کردم انجام و پاسخ دقیق بدید.

۱- تو پست ۲۵ مجموعا ۳ تا مطلب عرض کردم که فقط به یکی پاسخ دادید.
الف- منتظر عکس واضح از قطعات هستم که بشه کدهای روی قطعه خوند.

ب- پاسخ قسمت سوم پست ۲۵ رو بفرمایید.

۲- همچنین اول پست ۲۶ رو بخونید و گوشه ذهن داشته باشید.

۳- قسمت دوم پست ۲۶ شامل ۲ تا تست هست. این تستها رو انجام بدید و نتیجه هر دو تست رو بفرمایید.
توجه بفرمایید هنگام انجام این تستها و تست‌های ذیل، باید باطری یا منبع تغذیه با ولتاژ دقیق به برد وصل بشه. مثلا اگر باطری ۳.۷ ولت هست؛ منبع تغذیه رو هم همون ولتاژ بدید.
@- ولتاژ دو سر باطری که با فلش آبی و نارنجی مشخص کردم رو بخونید.

۴-
الف- یه سر پراب مثبت اهمتر رو بذارید روی پایه‌ی سورس A1SHB (یا همون HM2301B) که با فلش قرمز مشخص می‌کنم.
سر دیگه پراب رو روی قطب منفی باطری بذارید که با فلش آبی رنگ مشخص کردم.
@- ولتاژ رو برام بخونید.

ب- سر مثبت پراب همونجای قبلی باشه. (فلش قرمز)
سر دیگه پراب رو بذارید رو فلش زرد رنگ
@- دوباره ولتاژ رو برام بخونید.

۲۰۲۳۰۷۰۲_۱۸۱۳۱۱.jpg

ماسفت A1SHB هم مثل ماسفت‌های 8205A عمل میکنه؛ با این تفاوت که ماسفت مثبت هست و بجای قطب منفی، وظیفه‌ی انتقال قطب مثبت باطری به برد رو داره و مدار بدون اون کار نمیکنه (دیتاشیت این ماسفت رو هم پیوست می‌کنم)
اگر تصاویر واضح رو در اختیار قرار بدید، با اطلاعات قطره چکانی مواجه نمیشیم و ان‌شاءالله سریعتر نتیجه میگیریم. بالاخره یا رومی روم و یا زنگی زنگ.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

meisamata

کاربر vip
کاربر
2022-03-05
51
75
خوب یه بخش از کار مشخص شد. اما جواب مابقی سوالا رو ندادید. لطف کنید و ۲ پست بالا و همین پست رو دوباره مطالعه و تک تک کارهایی که عرض کردم انجام و پاسخ دقیق بدید.

۱- تو پست ۲۵ مجموعا ۳ تا مطلب عرض کردم که فقط به یکی پاسخ دادید.
الف- منتظر عکس واضح از قطعات هستم که بشه کدهای روی قطعه خوند.

ب- پاسخ قسمت سوم پست ۲۵ رو بفرمایید.

۲- همچنین اول پست ۲۶ رو بخونید و گوشه ذهن داشته باشید.

۳- قسمت دوم پست ۲۶ شامل ۲ تا تست هست. این تستها رو انجام بدید و نتیجه هر دو تست رو بفرمایید.
توجه بفرمایید هنگام انجام این تستها و تست‌های ذیل، باید باطری یا منبع تغذیه با ولتاژ دقیق به برد وصل بشه. مثلا اگر باطری ۳.۷ ولت هست؛ منبع تغذیه رو هم همون ولتاژ بدید.
@- ولتاژ دو سر باطری که با فلش آبی و نارنجی مشخص کردم رو بخونید.

۴-
الف- یه سر پراب مثبت اهمتر رو بذارید روی پایه‌ی سورس A1SHB (یا همون HM2301B) که با فلش قرمز مشخص می‌کنم.
سر دیگه پراب رو روی قطب منفی باطری بذارید که با فلش آبی رنگ مشخص کردم.
@- ولتاژ رو برام بخونید.

ب- سر مثبت پراب همونجای قبلی باشه. (فلش قرمز)
سر دیگه پراب رو بذارید رو فلش زرد رنگ
@- دوباره ولتاژ رو برام بخونید.

مشاهده فایل‌پیوست 202973

ماسفت A1SHB هم مثل ماسفت‌های 8205A عمل میکنه؛ با این تفاوت که ماسفت مثبت هست و بجای قطب منفی، وظیفه‌ی انتقال قطب مثبت باطری به برد رو داره و مدار بدون اون کار نمیکنه (دیتاشیت این ماسفت رو هم پیوست می‌کنم)
اگر تصاویر واضح رو در اختیار قرار بدید، با اطلاعات قطره چکانی مواجه نمیشیم و ان‌شاءالله سریعتر نتیجه میگیریم. بالاخره یا رومی روم و یا زنگی زنگ.
اتصال بین گراند باتری و یو اس بی وجود داره اما یک طرفه و ضربدری یعنی پراب قرمز به منفی باتری و مشکی به منفی یو اس بی
و
مشکی به مثبت باتری و قرمز به منفی یو اس بی

در مورد ولتاژها هم پایه سورس ولتاژ ۳.۸ داره.
پایه ۱ فاقد ولتاژ و پایه ۳ ولتاژ ۳.۸

در مورد تصویرا هم اینکه شماره ها اصلا با چشم هم قابل خوندن نیست فقط میکرو بزرگ رو تونستم با زحمت بخونم که همون مدل نوشته شده در سایت مذکور بود.

بالا