آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مطرح كردن سوالات و مشـــــــكلات ۩ هارد ديســـكــــــ ۩

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
با سلام وتشکر از دوستان منجمله نیکویی عزیز ک تا این اندازه هوای دوستانو داره
چندتا سوال دارم.البته با اجازه:پشت هر برد هارد یک شماره نوشتن ک مربوط ب همون هارده.مثل M6fy.و میگن اگر بردت سوخت مثل شماره قبلی بنداز.در غیر اینصورت بردت جواب نمیده.ذوروسته؟؟؟
چندتا هارد مکستور دارم ک هیچ کدوم روشن نمیشن.سیلندرشون نمیتابه.کدوم icرو عوض کنم؟؟؟؟
بدشکتور قابل رفع است یا جلوگیری تخریب؟؟؟
مگی نمیگن بدسکتور فیزیکییه؟پس برا رفعش باید صفحه عوض بشه؟
با تشکر
امید-اصفهان​

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
ممنون جناب داوود پور درست شد آيا نياز هست چيزي جاي اين قطعه بگذارم.
با تشكر
با سلام دوست عزيز ميتوانيد از 1n4007استفاده كنيد اما اگر چيزي هم بجاي ان استفاده نكينيد كار ميكند شما از ديود زينر 8 ولتالبته بصورت معكوس هم ميتوانيد استفاده كنيد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kh@sh

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
سلامی مجدد-مرسی ک جواب دادین
1 سوال دیگه دارم.هارد من روشن نمیشه.بردش سوخته.هارد 80 مکستور.کدوم ic شو عوض کنم.3تان با 1 مدل
متشکرم

hassan3

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-01-16
244
979
تبریز-کندرود
با سلام خدمت اساتید محترم من یه هارد مکستور 80 دارم چند وقته که اخرین درایو آن باز نمی شود یعنی وقتی روی آن کلیک میکنم یه ÷یام میده میگه درایو شما فرمت نیست آیا می خواهید فرمت شود؟ لطفا راهنمایی فرماییید ضمنا این درایو برام خیلی مهمه که اطلاعاتش حفظ بشه

ahmadkh

کاربر
2007-10-17
1
0
با سلام

یکی از دوستام یک هارد 120 گیگ خراب را برام آورد و ازم خواست اطلاعاتش رو براش برگردونم من این هارد رو به عنوان هارد دوم به سیستم وصل کردم و هدفم این بود که با هارد خودم ویندوز رو بالا بیارم و اطلاعات هارد اون رو روی هارد خودم بریزم ولی وقتی هارد دوم رو وصل کردم و سیستم رو روشن کردم دیدم هارد دوم شروع به صدا دادن کرد و یک صدای چلق چلقی از هارد بلند شد و در حدود 1 ساعتیکه سیستم روشن بود این صدا هم بود بطوریکه مثلا 4 تا صدای چلق میداد بعد 1 ثانیه سکوت دوباره 4 تا صدای چلق .
و وقتی سیستم هم بالا میومد این هارد رو نمیشناخت . بعد من سی دی هایرن بوت رو گذاشتم و از طریق بوت سیستم رو بالا آوردم ولی با هریک از نرم افزارهای قسمت مربوط پارتیشن و هارد دیسک سی دی هایرن کار کردم هارد دوم رو نشناختن ولی جالب اینکه در ست آپ اول سیستم که با زدن کلید del واردش میشیم هارد دوم شناخته شده است .

لطفا کمکم کنید .

ممنون

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
شما از mbr tools نرم افزار partion table doctor استفاده كن حتما پارتيشن تيبل مشكل داره

guest1

Banned
2011-11-21
859
6,804
سلامی مجدد-مرسی ک جواب دادین
1 سوال دیگه دارم.هارد من روشن نمیشه.بردش سوخته.هارد 80 مکستور.کدوم ic شو عوض کنم.3تان با 1 مدل
متشکرم
با سلام دوست عزيز هارد ساتا هست يا ايدي شما مسير 5ولت را دنبال كن در مسير ان سلفها ومقاومت را چك كن اگر هارد شما ساتا باشد ايسي تغذيه ولودينگ يكي هست چيپ كوچكي هست واگر ايدي باشد به احتمال زياد cpu را تعويض كنيد

bita_1th

Banned
2008-12-19
370
1,195
45
Esfahan
جناب آقای داوود پور تشکر میکنم.هارد من آیدییه.جناب آقای داود پور من 3 تا سوال دیگه هم کردم.اگر امکانش هست اونارم ک تو تایپیک قبل است جواب بدین.گویا اینجا فقط شما هستین.مرسی وممنون

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
با سلام

یکی از دوستام یک هارد 120 گیگ خراب را برام آورد و ازم خواست اطلاعاتش رو براش برگردونم من این هارد رو به عنوان هارد دوم به سیستم وصل کردم و هدفم این بود که با هارد خودم ویندوز رو بالا بیارم و اطلاعات هارد اون رو روی هارد خودم بریزم ولی وقتی هارد دوم رو وصل کردم و سیستم رو روشن کردم دیدم هارد دوم شروع به صدا دادن کرد و یک صدای چلق چلقی از هارد بلند شد و در حدود 1 ساعتیکه سیستم روشن بود این صدا هم بود بطوریکه مثلا 4 تا صدای چلق میداد بعد 1 ثانیه سکوت دوباره 4 تا صدای چلق .
و وقتی سیستم هم بالا میومد این هارد رو نمیشناخت . بعد من سی دی هایرن بوت رو گذاشتم و از طریق بوت سیستم رو بالا آوردم ولی با هریک از نرم افزارهای قسمت مربوط پارتیشن و هارد دیسک سی دی هایرن کار کردم هارد دوم رو نشناختن ولی جالب اینکه در ست آپ اول سیستم که با زدن کلید del واردش میشیم هارد دوم شناخته شده است .

لطفا کمکم کنید .

ممنون
دوست عزیز این صدا مربوط به سلندر و متاسفانه راهی غیر از تعویض نیست که به صرفه نیست و شما هم نمی توانید تعویض کنید اگر دچار بدسکتور بد شده باشد هیچ راهی نیست در غیر این صورت می توانید توسط نرم افزارهای رفع بدسکتور مشکل را تا حدودی رفع کنید موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا