آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مطرح كردن سوالات و مشـــــــكلات ۩ هارد ديســـكــــــ ۩

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

r_hosseini

کاربر
2008-01-02
39
111
Tehran
علي آقا از شما بعيده اگر يكم وارد بحث تخصصي تعمير هارد بشيد مي دونيد كه سيلندر هارد ماهيت فيزيكي نداره و فقط يه تقسيم بندي فرضي چجوري شما مي خوايد اونو تعويض كنيد ميشه توضيح بديد ؟
با سلام،
دوست عزيز نگاه شما به اصطلاح " سيلندر " يك نگاه محتوايي است، ولي در اصطلاح دوستان تعميركار ، هارد به دو بخش برد و سيلندر تقسيم مي شود.به عبارتي يا برد خراب است يا سيلندر!
موفق باشيد!

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
با سلام،
ضمن عرض ارادت به استاد عزيز، در جريان باشيد پاورهاي جديد خروجي هاي ولتاژ در طبقات مختلفي ارائه مي شود، براي همين سوكتهاي خروجي پاور شماره بندي شده است و در راهنماي كاربري پيشنهاد شده است بار مصرفي بر سوكتهاي خروجي تقسيم گردد، ضمن اينكه حداكثر بار مصرفي رو خطوط ولتاژي ممكن است روي سوكتهاي مختلف متفاوت باشد.
موفق باشيد!

باسلام

دوست عزیز از راهنمایی شما متشکرم

بله در پاورهای حرفه ای ولتاژ.آمپرو وات خروجی وتوان مصرفی قطعات به تفکیک ودرقالب بروشور یا در داخل بسته بندی ویا بصورت برچسب برای کاربرد وبکار گیری برای قطعات مختلف باطلاع یوزر و دست اندر کاران pc می رسد وکاملا دارای استانداردهای تایید شده هستند

وحتی با تایین وات وتوان مصرفی تمامی قطعات .حتی جانبی برای محصولات استانداردو مورد مصرف بازار( مثلا آمپر. توان مصرفی ووات لازم برای گرافیک جیفورس 7300 )

حتی چگونگی آب وهوایی بازار مصرف پاور که در کارکرد آن تاثیر مستقیم دارد در نظر گرفته شده ومحاسبه می گردد
ولی اینجا با در نظر گرفتن مشخصات فنی دستگاه سئوال کننده جواب داده می شود

مثل اینکه خیلی بهم ریخته توضیح دادم

باتشکر

taraneh 1

کاربر
2007-11-06
3
4
مرسی
با راهنماییهای شما من بالاخره هاردهارو نصب کردم ولی فکر میکنم که ایراد از بد سکتور یکی از هاردها بو که با برنامه hdd regenerator v 1.51 رفع کردم اگه کامل برطرف شده باشه فعلا که مشکلی نشون نمیده فقط مشکلی که هست اینه که برای این هارد اون هارد کردم به هیچ صورت نتوانستم اینکار را بطور صحیح انجام دهم
یعنی ابنکه توستاپ وقت اتو میزارم هاردهارو باهم میشناسه و ویندوز هارد اول بالا میاد ملی وقتی ترتیب بوت بهش میدم فقط یکی از هارهادیتکت میشه
که فقط پارتیشنهای همون هاردو دارم
خوب حالا یا باید کابل دیتا رو جابجا کنم یا اینکه راه دیگهای هست من نمیدونم
هیچ جور نتونستم هارد دوم و با هارداول با هم مچ کنم
حالا سوال اساسی
1اینکه من شنیدم سوییچی طراحی شده که اینکارو از بیرون کامپیوتر انجام میده یعنی سه حالت داره یکی هارد اول یکی هارد دوم یکی هر دوهارد باهم من که تو بازار رضا همچین چیزی پیدا نکردم اصلا نفهمیدن من چی میگم
2 اینکه حالا من میتوانم منوی بوت برای این دو ویندوز اولی xpدومی ویستا مثل ویندوزی که روی هم نصب میشود بصورت دستی ایجاد کنمکه بشود هر کدام را بخواهیم بوت کنیم
مادر بورد من giga:ga-8i915md-gv هست وورژن ستاپم f3یعنی آخریش هاردمم 2تا مکستور 160
مرسی از همه به نظرم اینجا کمی باسواد تر جاهای دیگه پیدا میشهاینو از پستها میگم که بدردم خورد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
دوست عزیز شما برای عوض کردن بوت از یک هارد به هارد دیگر کافیه ترتیب master و slave آنها را بر عکس کنی که اینکار از طریق راهنمای پشت هارد و تغییر جا آمپرها امکان پذیر است. دقت کنید که سیستم از روی هارد master بوت خواهد شد. در ضمن شما نمیتوانید هر دو را master یا slave بگذارید در اینصورت یکی از هاردها شناخته نخواهد شد.
شما برای داشتن هم ویندوز xp و هم vista احتیاج به تغییر هارد ندارید کافیه بر روی یکی از پارتیشنهای هر هارد دلخواه ویندوز ایکس پی و پارتیشن دیگری ویستا نصب کنی حتی اینکار بر روی یک هارد هم با دو پارتیشن مجزا امکان پذیر است. اگر میخواهید بر روی دو هارد باشد یکی رو بر روی یکی از پارتیشنهای هارد اول و دیگری را بر روی یکی از پارتیشنها هارد دوم نصب کنید.
جهت اینکار ابتدا ویندوز ویستا را نصب کنید سپس ویندوز xp را بر روی پارتیشن دیگر نصب کنید و حال باید توسط برنامه bootvista منوی بوت ویندوز ویستا را که بعد از نصب ایکس پی از بین رفته برگردانید. این برنامه بر روی ویندوز ایکس پی نصب میشود و منوی بوت ویستا را باز میگرداند. حال وقتی کامپیوتر بوت میشود شما میتوانید یکی از دو ویندوز را برای بوت انتخاب کنید
کار تمام است
موفق باشید امبدوارم بدردتان خورده باشد

آخرین ویرایش:

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوستان هاردهاي ساتا اصلا جامپر master - slave ندارن و اون جامپري هم كه هست واسه تنظيمات انتقال سرعت هارده و براي اولويت بندي بيد از تنظيمات بايوس استفاده كرد .

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
بله هاردهای ساتا جا آمپر ندارند من برای هاردهای قدیمی توضیح دادم برای ساتا اگر دقت کنید ساتا 0 تا 4 معمولا یا بیشتر یا کمتر هستند شما هر هاردی را که در ساتا 0 بزنید با تنظیمات پیشفرض به عنوان هارد اول انتخاب میشود. البته بعضی مادر بردها به راحتی میتوان از تنظیمات بایس ساتا 1 یا 2 را مستر انتخاب کرد اما در بعضی مادربردها فقط با تغییر سیم از ساتا 1 به 0 میتوان هاردی را مستر یا سلاو کرد و تنظیمات بایس عمل نمیکنند. اگر از تنظیمات موفق نشدید احتمالا با تغییر جای سیمها در مادر بورد موفق به این کار میشوید. باز هم اگر نتوانستید بگید تا بیشتر راهنماییتون کنم
موفق باشید

آخرین ویرایش:

farshad111000

Banned
2007-01-21
120
116
سلام دوستان من یک هارد دارم که سیستم اونو شناسایی نمی کنه در صورتی که قبلا با همین هارد کار می کرد و یک مرتبه خراب شد هارد رو روی یک سیستم دیگه امتحان کردم باز هم به همین شکل عمل کرد در ضمن چراغ هارد روی کیس چشمک میزنه لطفا راهنمایی کنید

nekooee

مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
دوست عزیز روی دو تا سیستم سیستم دیگر با کابل دیگر تست نمایید در صورتی که باز کار نکرد هارد شما معیوب شده. برای اینکه بدانید قابل تعمیر هست یا نه باید باز شود. چون هارد اصلا شناخته نمیشود فکر نمیکنم مربوط به موتور ه

germany

کاربر
2006-11-22
32
25
سلام
یه هارد maxtor 80 hdd ide دارم که پارسال خراب شده بود و ایراد از برد هارد بود که یه جا دادم درستش کنن که البته تخصصی نبود و نتونست و من هم بیخیالش شدم.اما امروز که این پست رو دیدم میخوام درستش کنم.چون اطلاعات با ارزشی داره
حالا اگه از یه هارد مکستور دیگه سالم که داره کار میکنه بردشو بردارم و روی این بگذارم میتونم اطلاعات رو برگردونم؟و اگر بله با برگردوندن برد به سر جاش برای اون هارد مشکلی پیش نمیاد؟
در ضمن از برد هر هارد مکستور با هر ظرفیتی میشه استفاده کرد یا باید همون 80 باشه؟

آخرین ویرایش:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
سلام
یه هارد maxtor 80 hdd ide دارم که پارسال خراب شده بود و ایراد از برد هارد بود که یه جا دادم درستش کنن که البته تخصصی نبود و نتونست و من هم بیخیالش شدم.اما امروز که این پست رو دیدم میخوام درستش کنم.چون اطلاعات با ارزشی داره
حالا اگه از یه هارد مکستور دیگه سالم که داره کار میکنه بردشو بردارم و روی این بگذارم میتونم اطلاعات رو برگردونم؟و اگر بله با برگردوندن برد به سر جاش برای اون هارد مشکلی پیش نمیاد؟
در ضمن از برد هر هارد مکستور با هر ظرفیتی میشه استفاده کرد یا باید همون 80 باشه؟

بله میتونی

اگر از یک نوع هارد باشند وپین های هردو مشخصه ( پین هایی که رابط کپسول وبرد است)

یکی باشند مشکلی ندارد

معمولا برد هایی که آی سی پاور آنها نترکیده و یا کنارش یه آس سی 8 پین ( بعدا روی عکس مشخص می کنم وبا عکس دوباره توضیح کاملتری برای دوستان می زارم) نترکیده باشد . اشکالی برای بردهای دیگر ایجاد نمی کند

ولی بهتره تا شب صبر کنید تا با عکس توضیحات را ببینید .بعد اقدام کنید

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا