آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مراحل تعمیر هارد دارای بدسکتور

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
یه دوست عزیز میشه من نصب کردم انسخه تحت ویندوز را دارم استفاده میکنم
چند سوال دارم
بنا به دلایلی سیستم من باید 24 ساعت روز و 7 روز هفته روشن باشه ( حتی اجازه ریست کردن ندارم)
نسخه تحت ویندوز خوب سراغ دارید؟ من از soft98 آخرین نسخه را دریافت کردم
دیگه اینکه الان برای بار اوله میخوام درست از نرم افزار استفاده کنم
بنا به گفته شما زدم فقط اسکن کنه ولی
چند تایی Delays پیدا کرده میشه بگید اینا چیه؟
HDD Regenerator HELP.png

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
سلام با صفا
تا جایی که من میدونم اینا نقاط ضعیف شده هستن و یه چیزی شبیه بد سکتور
نسخه تحت ویندوز هم بدک نیست - به شرط اینکه خوب کرکش کنی - ولی هم ورژنش پایینه و هم اینکه خیلی طول میکشه - مثلا الان برای هارد 750 گیگ شما زده 20 ساعت - در صورتی اگه نسخه تحت بوت باشه برای یک هارد یک ترابایت کمتر از 4 ساعت زمان میبره
اگه خوب دقت کنی الان هارد شما توی همون یک گیگ اول بد سکتور داره - حالا برو سمت 5 گیگ ببین چطوره ؟
اگه فقط تو همون یک گیگ اول بدسکتور داشتی- با برنامه مدیریت پارتشین اون پنچ گیگ اول رو از درایوت حذف کن = مانند پست بالا که من 20 گیگ رو جدا کرده بودم

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
با اجازه استاد گرامی یه دوست خوب خودمون
با کمک شما و جهت پیشبرد اطلاعات دوستان مطلب را ادامه و این هارد را میخوام زنده کنم
دوستان نسخه تحت ویندوزش را نصب کردم
قابلیت اینکه اسکن را ادامه بدیم هم داشت
یه جا دیگه قفل کرد طبق عکس
HDD Regenerator HELP2.png
اعصابم خورد شد و قفل کرده بود
همینطور که توی عکس علامت زدم حدود 2.5 درصد رفته و 17 گیگ اسکن کرده
با کلید ESC اسکن استاپ میشه و از برنامه خارج شدم
دپرس که حالا باید از اول بزنمش توی کار کلید ادامه نداشت
ولی وقتی دوباره رفت از صفر اسکن کنه درجا کلید ESC را زدم که بیخیال بشم که دیدم قابلیت ریسوم برای من اومد در نسخه تحت ویندوز که از این سایت دانلود کردم
HDD Regenerator 2011 v11.0011 رفع بد سکتور هارد | دانلود رایگان نرم افزار
-------------------------------------------------------------------------------
حالا هم با تلرانس 25 گیگ از سکتور بعد از 25 گیگ زدم توی اسکن و میرم خونه
فردا اگه درست شد و جواب داد عکس از مراحل کار و آموزش با اجازه اساتید گرامی توی همین تاپیک میزارم

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
قصد جسارت ندارم ولي من دو تا هارد رو تا الان دادم براي بد سكتور گيري كه بعد از انجام بد سكتور گيري توسط همكاري كه تعمير هارد انجام ميدن هارد اصلا پارتيشن نداشت و unallocate بود و خودم پارتيشن بندي كردم،هارد ها رو نميشد بدسكتور گيري گرد و سكتور ها delay ميداد.اين سري كه برم ازش سوال ميكنم و جويا ميشم كه با چه دستگاه و روشي اين كار رو انجام ميده.
موفق باشيد،يا حق

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
قصد جسارت ندارم ولي من دو تا هارد رو تا الان دادم براي بد سكتور گيري كه بعد از انجام بد سكتور گيري توسط همكاري كه تعمير هارد انجام ميدن هارد اصلا پارتيشن نداشت و unallocate بود و خودم پارتيشن بندي كردم،هارد ها رو نميشد بدسكتور گيري گرد و سكتور ها delay ميداد.اين سري كه برم ازش سوال ميكنم و جويا ميشم كه با چه دستگاه و روشي اين كار رو انجام ميده.
موفق باشيد،يا حق
نه دوست من چه جسارتی
ما همه جمع شدیم که ایرادات کار هم را بگیریم و ببینیم از چه روشی بهتر به نتیجه میرسیم
خوشحال میشیم اگه یادتون نره و سوال بکنید

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,477
اهواز
موفق باشيد،يا حق

عالیست با طعم پرتقالیست
حالا شما بهتر توضیح بدید که از کجا میدونستید بد سکتور داشت ؟ اگه بد سکتور هم داشت بگید چند تا داشت ؟
قضیه delay چیه ؟ مشکل خوده هارد چی بود ؟

آخرین ویرایش:

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
عالیست با طعم پرتقالیست
حالا شما بهتر توضیح بدید که از کجا میدونید بد سکتور داشت ؟
خدمت شما عارضم از اونجا كه اسمارت هارد اخطار ميداد و روي يكي ويندوز نصب نميشد و روي ديگري ويندوز نصب شده بود ولي اطلاعات قبلي بنا به دلايلي پاك شده بود و مجبور به ريكاوري شدم و ريكاوري انجام نميشد و گير ميكرد،به كمك ديسك بوت active boot 6 هارد رو كامل چك ميكنم.دما،اسمارت،بدسكتور،ساعت كاركرد هارد،درصد سلامت هارد و ...
اگه بد سکتور هم داشت بگید چند تا داشت ؟
عارضم كه تا حالا مورد هاي زيادي داشتم كه با كمك HDD Regenerator بدسكتور گيري به درستي انجام شده و تا الان هم مشكلي نداشتم،نمونه ش هارد سيستم خودم ه سه سالي ميشه با اين برنامه بدسكتور گيري گردم و مشكلي هم نداشتم.تعداد بدسكتورها يادم نيست ولي بد سكتور نبود و سكتور delay ميداد
بود
تا جايي كه من اطلاع دارم اين مشكل وقتي به وجود مياد كه يك سكتور قابل خوندن نباشه و برنامه توي اون بازه ي زماني كه براش تعريف شده نتونه سكتور مورد نظر رو بخونه delay ميده.البته اين مشكل هم با همين HDD Regenerator خودمون توي بعضي موارد حل ميشه!

تا جايي كه من ميدونم پارتيشني كه مشكل داشته باشه مثلا زيادي بد سكتور داشته باشه يا delay داشته باشه به صورت عادي فرمت نميشه و اخطار ميده،منظورم فرمت معمولي ويندوز هست نه فرمت سريع!

تا جايي كه من تجربه كردم بهترين حالت تعمير هارد با اين برنامه از طريق بوت هست.

حل مشكل delay در HDD Regenerator :
اول هارد رو از طريق بوت بدسكتور گيري ميكنيم(scan and repair)
بعد از اينكه ميزان بدسكتور ها 0 شد با با گزينه Regenerate all sectors in a range هارد رو يه بار ديگه تعمير ميكنيم.

آخرین ویرایش:

mj_blue

کاربر
2013-02-20
331
1,629
اهواز
حل مشكل delay در HDD Regenerator :
اول هارد رو از طريق بوت بدسكتور گيري ميكنيم(scan and repair)
بعد از اينكه ميزان بدسكتور ها 0 شد با با گزينه Regenerate all sectors in a range هارد رو يه بار ديگه تعمير ميكنيم.
Scan And Repair
خیلی خوبه دوست من
ولی فکر کنم با انتخاب این گزینه نوه دومیم بتونه از هارد بدسکتور گیری شده 750 گیگ من استفاده کنه
وصیت میکنم بهش برسه #$V686

arashshr

کاربر vip
کاربر
2010-12-18
90
601
با سلام به دوستان عزیز
ببخشید که تو کار استادان دارم دخالت می کنم.
من با نظرات یه دوست موافقم. همه می دونیم که کوچکترین بخش یه هارد سکتور هست. هر سکتور باید در عرض 25 میلی ثانیه به هد جواب بده و اگه تو این مدت نتونه وظیفه خودشو انجام بده تبدیل میشه به فرآیندی که بهش بدسکتور میگیم. حالا سخت افزارهایی مثل pc3000 یا سالویشن دیتا میان این مدت 25 صدم ثانیه رو به 30 ثانیه افزایش میدند. و به خاطر همین هست که میتونند اطلاعات رو ریکاوری کنند. اما تعمیر بدسکتور رو من ندیدم انجام بدند. اون چیزی که شما با نرم افزارهای LOW level format رفع می کنید بدسکتور نیست. درحقیقت بد دیتا هست. بد دیتا زمانی به وجود میاد که دیتا نتونه روی سکتور مورد نظر جا بگیره. این زمانی اتفاق بیوفته که ما در زمانی که هاردمون busy یا همون در حال استفاده هست اونو دیسکانکت یا سیستم رو خاموش و ... کنیم.
البته خارج کردن قسمت بدسکتور از پارتیشن بندی به نظر من کار بیهوده ای هست. چون هارد برای دیتکت شدن اولین کاری که انجام میده مرور سریع تمامی سکتورهاست. تا بتونه حجم هارد رو با میان افزار تطبیق بده و همچنین قسمت primary و پارتیشن active رو به سیستم معرفی کنه و به خاطر همین هست که برد هارد با حجم های متفاوت به همدیگه نمی خورند. چون میان افزارشون با تعداد سکتورها همخوانی نداره.
امیدوارم موفق باشین.

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
بالا