آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوالات و مشکلات لپ تاپ

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

adel bu

کاربر
2010-10-10
7
20
سلام. خسته نباشيد
من يه لب تاب ال جي دارم مدتي كه وقتي روشن است به برق وصلش ميكنم بوي پلاستيك سوخته ميده ولي وقتي خاموش است مشكلي نداره.
با تشكر عادل

ali_black702

کاربر
2010-10-28
1
1
مشکا باطری sonu vaio

سلام خسته نباشید
من یه لپ تاپ vaio vpccw14fx دارم یه بار باطریش را در آوردم بعد که جا زدم یه پیغام میده که میگه احتیاط کن سیستم را با زدن ok تایید کن که به خواب زمستانی بره بعد باطری را در بیار دو باره جا بزن
همش این پیغام را میده کمک کنید گیر کردم:smilie_help:

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
درود بر همه اساتید و کاربران عزیز

مشکلی که من دارم مربوط به لپ تاپ Dell Vostro 1400 میشه. کیبرد لپ تاپ از کار افتاده و یا یه کیبرد نو تست کردم که جواب نداد. بعد بایوسش رو آپدیست کردم و بازهم مشکل حل نشد. ضمنا پشت پنل موس این دستگاه ، یه برد هست که 2 تا IC داره و بعد از دنبال کردن مسیر کیبرد متوجه شدم که کیبرد وارد IC مدل smsc (که چند تا شماره روشه و نتونستم توی اینترنت دیتاشیتش رو در بیارم) میشه. ضمنا سویچ و پنل موس و حتی چراغهای فرمان بالای لپ تاپ وارد این برد و یا خارج از برد میشن.

بسیار سپاسگذار میشم از راهنماییتون

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
درود بر همه اساتید و کاربران عزیز

مشکلی که من دارم مربوط به لپ تاپ Dell Vostro 1400 میشه. کیبرد لپ تاپ از کار افتاده و یا یه کیبرد نو تست کردم که جواب نداد. بعد بایوسش رو آپدیست کردم و بازهم مشکل حل نشد. ضمنا پشت پنل موس این دستگاه ، یه برد هست که 2 تا IC داره و بعد از دنبال کردن مسیر کیبرد متوجه شدم که کیبرد وارد IC مدل smsc (که چند تا شماره روشه و نتونستم توی اینترنت دیتاشیتش رو در بیارم) میشه. ضمنا سویچ و پنل موس و حتی چراغهای فرمان بالای لپ تاپ وارد این برد و یا خارج از برد میشن.

بسیار سپاسگذار میشم از راهنماییتون
دوست عزيز اونجاييكه فلت كيبورد به برد اصلي وصل شده ببين دورش چند تا خازن هست اولا از اونا تست اهم بگير ببين سالم هستند احتمالا چندتا مقاومت فيوزي هم اون اطراف باشه اونارو هم چك كن حتما ببين سالم هستند

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
درود خدا بر تو دوست عزیز

دقیقا که دورش نیست، ولی جاهایی که هم بود تست کردم و بعضی از اونها بعد از یکم نوسان اهمی به حالت DL (روی اهم متر دیجیتال) بر میگرده. و برخی دیگه هم مقداری رو به اهم به صورت تقریبا ثابت کماکان در مدت طولانی نشون میدن. در ضمن تمام مقاومتایی که مقدارشون کمه رو هم در حالت Buzer Test چک کردم و اتصال برقرار بود ، که به گمانم به عنوان سلف با اندکی مقاومت استفاده میشدند.

سپاسگذار میشم که مجددا راهنماییم کنید...

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
مقاومت هاي زير ده اهم يا فيوزي بله بايد در حالت بازر تست بشه.
خوب پس كيبوردتو نميخونه . كيبور نو هم زدي نميخونه ؟ مقاومت ها هم درست هستند . بايوس هم پروگرام شده . راستي بايوس با ورژن قديميش بروز كردي يا جديدش با ورژن قديمي كه قبلا رو خوده لپ تاپ بوده بروز كن يه بار ببين چي ميشه
1. چك ببن در ناحيه اتصال usb ها short اتفاق نيوفتاده ؟ و اتصالشون سالمه اگر ديباگر داري يه تست بگير ببين روي ولتاژ گرافيك بهت گير نميده ؟ اگر نداري تستر يا همون ديباگر كارت گرافيك دربيار و كيبوردو تست كن اگر كارت گرافيك نداره سيستمت مشكلش از n.b هست احتمالا
منظورتون از اين تيكه نوشته چيه ؟
ضمنا سویچ و پنل موس و حتی چراغهای فرمان بالای لپ تاپ وارد این برد و یا خارج از برد میشن.

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
كاملا عادي هست اما اگر بوي پلاستيك سوختش خيلي شديد و غيرعاديه و همراه با گرماي بيش از حد از زيرشه
حتما بازش كن ببين كجاش يا كدوم قطعه داغ ميشه
ولي در كل عاديه بنظرم تو لپ تاپهاي ال جي و سامسونگ اينو ديدم ميگن بوي پلاستيك سوخته يا سيم سوخته ميدن

siroos_tz

کاربر
2010-03-29
46
134
اهواز
درود بر شما و سپاس به خاطر راهنماییتون

اگه منظورتون از شورتی usb همون شکستگیه پایه های داخلی اونه که نه، پایها سالمند. ورژن قبلی بایوس A03 بود و برای آپدیت بایوس هم ورژن A09 رو از سایت Dell گرفتم که با خودش آپدیت کردم. ولی وقتی که سیستم رو ریست شد تا عملیات بایوس تکمیل شه، سیستم قفل میکرد. ( یه جایی هست که یه نوار درصد پر میشه و اطلاعات سیستم خونده میشه - همون صفحه ابتدایی روشن شدن سیستم که با F2 وارد Setup میشیم )
منم بعد از اون بایوس رو درآوردم و با ورژن A08 پروگرام کردم که مشکل حل شد، ولی مشکل کیبرد به قوت خودش باقی موند.
ضمنا نتوستم عکسهایی رو هم از بردی که کیبرد، سویچ و پنل موس و حتی چراغهای فرمان بالای لپ تاپ بهش وصله رو براتون بذارم و لی عکسا رو کانل و واضح گرفتم.

باز هم سپاس از توجه و دقتتون

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا