آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

سوالات و مشکلات لپ تاپ

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
با سلام خدمت اساتید محترم من یه مینی لب تاب aser مدل zg5 دارم که روشن میشه ولی هیچی بالا نمی یاد حتا چراغ هارد یا چراق سیستم روشن نمی شه اما بعد از مدتی کار کردن فن cpu روشن می شه من شنیدم این ایراد شایع بین این لب تاب هست اگر کسی اطلاع داره راهنماییکنه

N.H.H

Banned
2010-05-03
25
80
با سلام خدمت اساتید محترم من یه مینی لب تاب aser مدل zg5 دارم که روشن میشه ولی هیچی بالا نمی یاد حتا چراغ هارد یا چراق سیستم روشن نمی شه اما بعد از مدتی کار کردن فن cpu روشن می شه من شنیدم این ایراد شایع بین این لب تاب هست اگر کسی اطلاع داره راهنماییکنه
هوالعلیم
با سلام شما ram دستگاه را در آورده و با اسپری خشک ناهید پایه های ram را شستشو دهید و slat ram بر روی مادر برد را هم اسپری کنید لازم به خشک کردن ماده اسپری نیست و ram را جا بزنید ان شا الله مشکل حله اگر همچنان رفع نشد بفرمایید تا توضیحات لازم را خدمتتان عرض کنم، در ضمن کار کردن فن cpu بعد از چند دقیقه استاندارد است چون تا وقتی کریستال cpu گرم نشود فن کار نمیکند.

N.H.H

Banned
2010-05-03
25
80
این کار رو هم کردم نشد که نشد ممنون می شم راهنمایی کنید
هوالعلیم
با سلام لطفا از تعداد ram های روی نوت بوک تان کاملا اطلاع حاصل فرمایید در بعضی از مدل ها ram دوم دقیقا در زیر کیبورد میباشد و شما با باز کردن دستگاه و در آوردن کیبورد دسترسی به ram دوم خواهید داشت پس از پیدا کردن آن همان راه قبلی و تمیز کردن ram دوم ان شاالله جواب میگیرید اما اگر مشکل حل نشد با هم قدم به قدم پیش میرویم تا مشکلتان حل شود ان شاالله

هوالعلیم
با سلام لطفا از تعداد ram های روی نوت بوک تان کاملا اطلاع حاصل فرمایید در بعضی از مدل ها ram دوم دقیقا در زیر کیبورد میباشد و شما با باز کردن دستگاه و در آوردن کیبورد دسترسی به ram دوم خواهید داشت پس از پیدا کردن آن همان راه قبلی و تمیز کردن ram دوم ان شاالله جواب میگیرید اما اگر مشکل حل نشد با هم قدم به قدم پیش میرویم تا مشکلتان حل شود ان شاالله

این دستگاه 1 ram بیشتر نداره این هم عکس برد پشت ور رو اولیش رو دومیش پشت

پیوست‌ها

• 43.7 کیلوبایت بازدیدها: 160
  • 48.4 کیلوبایت بازدیدها: 153

N.H.H

Banned
2010-05-03
25
80
این دستگاه 1 ram بیشتر نداره این هم عکس برد پشت ور رو اولیش رو دومیش پشت
هوالعلیم
لطفا تست تصویر ازخروجی آنالوگ نوت بوک بگیرید ببینید آیا وقتی که مانیتور به خروجی آنالوگ وصل میشود تصویر دارید یا خیر؟

N.H.H

Banned
2010-05-03
25
80
هوالعلیم
با سلام 4 انگشت خود را زیر برد و انگشت شصت را روی چیپ north bridge قرارداده و تا جایی که حس میکنید برد خم شده آن را فشار داده و همزمان نوت بوک را سوییچ کنید البته در این حالت کابل lcd را به مادربرد نوت بوک وصل نمایید در موقع فشار دادن دقت شود که فشار کم یا زیاد نباشد اگر کم باشد نتیجه ای دربر نخواهد داشت اگر زیاد باشد احتمال آسیب دیدگی برد و چیپ بسیار زیاد است پس خیلی مواظب باشیدقبل از انجام این کار cpu را هم چک حرارتی کنید و نتیجه را اعلام نمایید

آخرین ویرایش:

dashmona35

کاربر
2006-10-27
5
34
تشكر

هوالعلیم
اول ورودی شارژر یک فیوز قرار دارد با علامت f برروی برد یا یک سلف فیوزی با علامت l وجود دارد اول آن را چک کنید سپس به سراغ ماسفت های ورودی رفته بر روی پایه d باید ولتاژ شارژر را داشته باشید و برروی پایه g هم ولتاژ 3.3 v باید باشد اگر ولتاژ 3.3 v نباشداشکال در آی سی شارژ است چون این ولتاژ برای درایو کردن ماسفت های ورودی است برای چک کردن ماسفت های 8 پایه ای ورودی پراب مولتی متر را 3 ثانیه برروی d و s داشته باشید اگر بیزر بوق ممتد زد و عدد 0 را نشان داد پراب را برعکس کرده و دوباره چک کنید اگر مجددا بوق ممتد زد و همچنان عدد صفر بود ماسفت ورودی شما سوخته است البته این تست ماسفت را موقعی انجام دهید که شارژر یا باطری به دستگاه وصل نباشد البته تست ماسفت در بیرون برد کمی فرق میکند و اگر در تست ماسفت مولتی متر بوق ممتد نزد و و عددی نشان داد و شما هم نتوانستی مشکل را پیدا کنی مجددا راهنمایتان میکنم ان شاالله

سلام قربان
ممنون ازاينكه به نوشته هاي من توجه كرديد وشرمنده ازاينكه دير به نوشته هاي مفيد شما جواب دادم چون كامپيوتردردسترس من نبود به هرحال باتوجه به توضيحات شما من آن فيوزي كه با علامت f فرموديد پيدا كردم ولي با علامت fl1 كه سرراه اصلي فيش آدابتور ودر پشت مين برد ميباشد واين قطعه چهارتاپايه دارد كه بصورت سيم پيچ كه برق شارژرازاين مسير ميگذرد كه ازاين چهارتاپايه -دوآن سرراه سيم منفي شارژر ميباشد واين قطعه كه شبيه بوبين ميباشدازيكطرف ورودي اصلي شارژربه آن وصل اوازخروجي آن به برد متصل مي شود واين دوسيم هاي مثبت ومنفي شارژر از داخل اين سيم پيچ ردشده اند كه من بااهمترآنهارا چك كردم وهردوپايه هامثبت ومنفي ارتباطش برقرار است ولي به هيچ جاي برد حتي يك ولت هم نمي رسد فقط اين را بگم كه اين قطعه fl1 يك روكش داشت كه جنسش بنظرم از كربن بود درمرحله دوم زمان بازكردن لبتاب شكست ولي ارتباط آن برقرار است
آيامشكل از همين است دوست من اگربله چه قطعه اي كه كاراين را انجام ميدهد ميتوانم جايگزين كنم چون بنظرم مياد اززمانيكه شكست به مشكل خورد ولي قبل آن كه بازكردم كه جاي فيش خراب شارژرروي بردرا عوض كنم مشكلي نداشتم وبعد از تعويض دوباره فيش آدابتورشارژرلب تاب روشن شد فقط اين رابگم كه باطري من خراب است كه اگرخواستيدراراهنمايي كنيداين را درنظرداشته باشيد كه باشارژرلب تاب من به راهنمايي هاي مفيدشما عمل كنم واقعا ممنونم كه منوراهنمايي كرديد منتظر دستورات شما هستم
واقعا شرمنده ام كه دير جواب دادم
داريوش

آخرین ویرایش:

SAD2000

کاربر
2010-06-16
4
8
سلام ممنون از توجه شما به پرسش من مشکل از ترانزیستور dallas 2501است که ترکیده این نوع ترانزیستور در بازار هست چون شهرستان خودم گیرم نیامد راستی یک سوال دیگر باتری معیوب قابل تعمییر است

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا