آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوالات و مشکلات لپ تاپ

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

dsaq1972

کاربر
2010-07-27
8
10
سلام دوستان: من یک لپ تاپ acer aspire 4810 t که وقتی فایلهای تصویری میخوام ببینم یا بازی کنم لرزش تصویر داره یا شطرنجی میشه. بعضی وقتها بدون اجرای هیچ برنامه ای دسکتاپ شطرنجی میشه. درایورهامو آپدیت کردم رفع نشده. وقتی لپ تاپو خریدم ویستا نصب بود ویندوز7 نصب کردم متوجه نشدم قبل تعویض ویندوز این ایرادو داشت یا نه.درضمن بک آپ کارخانه ای لپ تاپو هم دیلیت کردم. ممنون میشم کمکم کنین. مرسی

سلام , ویندوز ویستا نصب کردم مشکلم برطرف شد چطور ممکنه با ویندوز 7 این مشکلو نداشته باشم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین. مرسی

mehranhafezi

کاربر
2010-11-29
34
50
سلام دوست عزیز هرسیستم عاملی درایورای مخصوص به خودشو داره ولپتاپایی که ویندوز اورجینالشون ویستا هست معمولا درایور مخصوص ویندوز 7 رو روی سایتشون نمیزارن مطمئنی درایور گرافیکت مخصوص 7 بوده؟

dsaq1972

کاربر
2010-07-27
8
10
سلام دوست عزیز هرسیستم عاملی درایورای مخصوص به خودشو داره ولپتاپایی که ویندوز اورجینالشون ویستا هست معمولا درایور مخصوص ویندوز 7 رو روی سایتشون نمیزارن مطمئنی درایور گرافیکت مخصوص 7 بوده؟

سلام دوست عزیز و با تشکر از توجهتون. درایور مخصوصشو گیر نیاوردم خیلی هم گشتم. گرافیکم intel GMA4500 MHD هست.ممنون میشم اگه دارین برام بذارین واسه دانلود یا آدرس دانلودشو بهم بدین. مرسی

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
دوست عزیز درایور ویندوز ویستا و 7 فرق نمیکنه و میتونید برای هم بدون هیچ مشکلی استفاده کنید....

و مشکلی که شما میگید مثل شطرنجی شدن بیشتر به ایرادات سخت افزاری شبیه هست تا نرم افزاری. حالا شما چند روز از ویندوز ویستا استفاده کنید تا مطمئن بشید مشکلی روی ویندوز ویستا ندارید. اگر مشکلی نبود و مطمئن شدید درسته تناه راهتون گیر آوردن درایور کارت گرافیکتون هست فرق نمیکنه درایور برای ویستا باشه یا 7 فقط مهمه ورژن جدید درایور باشه تا با با ویندوز 7 هم مشکلی براتون پیش نیاد
موفق باشید

dimooss

کاربر
2010-01-07
10
14
با سلام
آقا یه سوال فنی داشتم....مدل لپ تاپ من Acer 5742g هستش. مشخصات شارژر هم ، خروجیش 19v ,4.74 A ,90w ...حالا.....من یه باتری یو پی اس 12v 35Ah دارم،می خواستم بدونم میشه این باتری رو بجای شارژر وصل کنم.(نمیخوام باهاش باتری لپ تاپ رو شارژ کنم فقط میخوام به عنوان یه باتری یدکی باشه که از طریق محل اتصال شارژر به لپ تاپ وصل شه....
از لحاظ فنی این امکان رو بررسی کردم....در حالت فول شارژ ولتاژ خوده باتری لپ تاپ حدود 12.4 ولت هستش...در حال دشارژ که دیگه لپ تاپ خاموش میشه ولتاژ حدود 10 ولت میشه...یعنی اگه بشه باتری یو پی اس رو بهش وصل کنم تا وقتی که ولتاژ باتری یو پی اس به 10 ولت برسه واسم باید کار کنه....اما...
از اونجایی که میخوام باتری رو به سوکت ورودی شارژر لپتاپ وصل کنم...نمی دونم آیا افت ولتاژ باتری تاثیری رو سیستم شارژ لپ تاپ میزاره یا نه...و حالت های دیگه.....که ممکنه اتفاق بیوفته.

بنظر اساتیدی که در این مورد اطلاعات یا تجربه ای دارن...آیا این روش عملی هستش.
ممنون از توجهتون.

dsaq1972

کاربر
2010-07-27
8
10
دوست عزیز درایور ویندوز ویستا و 7 فرق نمیکنه و میتونید برای هم بدون هیچ مشکلی استفاده کنید....

و مشکلی که شما میگید مثل شطرنجی شدن بیشتر به ایرادات سخت افزاری شبیه هست تا نرم افزاری. حالا شما چند روز از ویندوز ویستا استفاده کنید تا مطمئن بشید مشکلی روی ویندوز ویستا ندارید. اگر مشکلی نبود و مطمئن شدید درسته تناه راهتون گیر آوردن درایور کارت گرافیکتون هست فرق نمیکنه درایور برای ویستا باشه یا 7 فقط مهمه ورژن جدید درایور باشه تا با با ویندوز 7 هم مشکلی براتون پیش نیاد
موفق باشید

با تشکر از شما دوست عزیزم. الان دوهفته ست ویستا نصب کردم حتی با بازی مشکلی ندارم ولی قبلا که 7 داشتم آخرین ورژن گرافیکو نصب کرده بودم بازم مشکل داشتم. تو سایت ایسر درایور مخصوص 7 نذاشتن تو سایت های دیگه هم پیدا نشد موندم چکارکنم. ممنون از توجهتون

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
با تشکر از شما دوست عزیزم. الان دوهفته ست ویستا نصب کردم حتی با بازی مشکلی ندارم ولی قبلا که 7 داشتم آخرین ورژن گرافیکو نصب کرده بودم بازم مشکل داشتم. تو سایت ایسر درایور مخصوص 7 نذاشتن تو سایت های دیگه هم پیدا نشد موندم چکارکنم. ممنون از توجهتون

سلام
من تا حالا درایوری ندیده بودم که روی ویندز ویستا جواب به و روی وسندوز 7 مشکل داشته باشه! فقط گاهی درایورهای 32 بیتی با درایورهای 64 بیتی فرق میکنه. به این مسئله هم باید توجه داشته باشید. البته باید لپ تاپ از نزدیک بررسی بشه ولی اگر روی ویستا مشکلی ندارید فکر میکنم دست آدم متخصص بدید مشکلتون رو برطرف میکنه. من که از دور متاسفانه نمیتونم چک کنم
نمیگم 100 درصد درایور مشکل نداره ولی من تا حالا به موردی بر نخوردم بوده درایور ویستا با سون مشکل داشته باشه

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
با سلام / من یه لپ تاپ hp dv6000 دارم که وقتی سوکت اداپتور رو بهش وصل میکنیم بعد از چند ثانیه سه عدد چراغ پایین با هم روشن میشن و سیستم پاور هم نمیشه اما وقتی لپ تابو باز کردم و چک کردم این مشکلش بر طرف شد اما سیستم پاور نمیشه/ممنون میشم راهنماییم کنین

ehyasystem

کاربر
2011-05-28
5
5
باسلام اگه ديباگرت كدffميده به احتمال قوي ميتونه ازمدارpwmمادربورد لپ تاپت ويا خودcpuباشه شايدcpuسوخته باشه تازه ميتونه از گرافيكت هم باشه

sistana

کاربر
2010-11-24
197
157
سلام/ممنون میشم در مورد دیباگر بیشتر توضیح بدین/کارکرد و نحوه استفاده

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا