آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: ساده تر از این نمیشه ( تحلیل سوئیچینگ ترانزیستوری )

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
سلام استاد عزیزم ممنونم متشکرم
ولتاژ ورودی 6 ولت ولتاژ خروجی dc 70ولت

مشاهده فایل‌پیوست 162688

آفرین

خروجی با خازن کوچیک و بدون بار چند ولته؟
اگه مقاومت را بقدری بزرگتر کنی که در مرز توقف نوسان باشه و سپس خازنی با اون مقاومت موازی کنی بهتر میشه و با ولتاژ بالاتر هم داغ نمیکنه.
خازن ایده آل باید متناسب با ظرفیت سلف باشه که با تست مقادیر مختلف مشخص میشه چه خازنی بهتره

سپاس

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
خروجی با خازن کوچیک و بدون بار چند ولته؟
استاد عزیزم ولتاژ ورودی 6 ولت ولتاژ خروجی 600 ولت با دو سه ولت نوسان و خازن 2.7 میکرو فاراد 400 ولت

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
استاد عزیزم ولتاژ ورودی 6 ولت ولتاژ خروجی 600 ولت با دو سه ولت نوسان و خازن 2.7 میکرو فاراد 400 ولت

درود

آفرین

باید در نقشه زیر متناسب با ترانزیستور ، مقاومت های مختلف بزرگتر از ۲۰۰ اهم را تست کنی
و متناسب با ترانس خازن های بایپلار مختلف بزرگتر از یکدهم میکرو را تست کنی تا مقادیر ایده آل را با سعی و خطا و بصورت تجربی پیدا کنی تا جریان بیشتری دریافت کنی.
دراینصورت ولتاژ dc با لامپ باید بیشتر از ۷۰ ولت بشه.

سپاس
IMG_20200203_133724_988.jpg

آخرین ویرایش:

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
درود

آفرین

باید در نقشه زیر متناسب با ترانزیستور ، مقاومت های مختلف بزرگتر از ۲۰۰ اهم را تست کنی
و متناسب با ترانس خازن های بایپلار مختلف بزرگتر از یکدهم میکرو را تست کنی تا مقادیر ایده آل را با سعی و خطا و بصورت تجربی پیدا کنی تا جریان بیشتری دریافت کنی.
دراینصورت ولتاژ dc با لامپ باید بیشتر از ۷۰ ولت بشه.

سپاس
مشاهده فایل‌پیوست 162694
سلام استاد عزیز امکانش هست مداری که گذاشتین تحلیل کنید به عنوان نمونه در ترانس سه سر , 220 به دوبل 12 ولت , با دادن برق شهر در نیم سیکل مثبت و منفی به دو سیم ورودی , در خروجی چه اتفاقی بین سه سیم میوفتد که سر کنار به وسط 12 ولت و دوسر کنار 24 ولت میدهد ؟

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
سلام استاد عزیز امکانش هست مداری که گذاشتین تحلیل کنید به عنوان نمونه در ترانس سه سر , 220 به دوبل 12 ولت , با دادن برق شهر در نیم سیکل مثبت و منفی به دو سیم ورودی , در خروجی چه اتفاقی بین سه سیم میوفتد که سر کنار به وسط 12 ولت و دوسر کنار 24 ولت میدهد ؟

درود

کدوم نقشه مورد نظر شماست .
نقشه را کپی کنید.
قرار نیست متناوب ۲۲۰ به ترانس بدهیم. بحث اسیلاتوره
کدوم نقشه ۲۲۰ متناوب شهر را به ترانس داده ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
سلام استاد منظور نقشه پست شماره 43 که خودتون قرار دادین بود ولی در قسمت دوم منظور تحلیل یکسوسازی تمام موج توسط دو دیود و ترانس سر وسط بود

درود

من پیر شدم و اشتباهاتم زیاد شده ، شما چرا ؟

این نقشه کجاش در مورد یکسوسازی تمام موج است ؟
تصور میکنم ابهام را در تاپیک تحلیل یکسو سازی دیدید و سوال را اینجا مطرح فرمودید .
در این نقشه نه دیود هست و نه ۱۲ ولت ، چطور یکسوسازی ؟
پست ۴۳ تحلیل یکسوسازی هم نقشه مرتبطی ندیدم .

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 162694

آخرین ویرایش:

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام استاد عزیز در این نقشه از ترانس 220 به دوبل 6 ولت استفاده شده و برخلاف معمول برای ساخت اینورتر ترانس به عنوان افزاینده بکار رفته نه کاهنده برای همین میخواستم تحلیل دقیق چگونگی یکسوسازی 220 به 6 ولت دوبل سه سر با دو دیود رو بدونم تا اسانتر بتونم این مدار اینورتر را تحلیل کنم ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,782
سلام استاد عزیز در این نقشه از ترانس 220 به دوبل 6 ولت استفاده شده و برخلاف معمول برای ساخت اینورتر ترانس به عنوان افزاینده بکار رفته نه کاهنده برای همین میخواستم تحلیل دقیق چگونگی یکسوسازی 220 به 6 ولت دوبل سه سر با دو دیود رو بدونم تا اسانتر بتونم این مدار اینورتر را تحلیل کنم ممنون

درود

هیچگونه ارتباطی بین نقشه اینورتر و یکسوسازی نیست.
اگه منظور شما اینه که ولتاژ در ترانس چطور تولید میشه توضیح مختصری بدم اما موضوع یکسوسازی کاملا متفاوته و در تاپیک تحلیل یکسوسازی تقدیم کردم و کوچکترین استفاده ای در تحلیل اینورتر نداره.

سپاس

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
درود

هیچگونه ارتباطی بین نقشه اینورتر و یکسوسازی نیست.
اگه منظور شما اینه که ولتاژ در ترانس چطور تولید میشه توضیح مختصری بدم اما موضوع یکسوسازی کاملا متفاوته و در تاپیک تحلیل یکسوسازی تقدیم کردم و کوچکترین استفاده ای در تحلیل اینورتر نداره.

سپاس
سلام استاد جستجو کردم تایپیک تحلیل یکسوساز شما پیدا کردم ممنون

بالا