آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن شدن لحظه ای پاور 330 گرین ورژن 2

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
خازن 10 میکرو 50 ولت و سلف سری شده با دیود فست استندبای رو هم عوض کردم ولتاژ تغییری نکرد

آخرین ویرایش:

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
خازن 10 میکرو 50 ولت و سلف سری شده با دیود فست استندبای رو هم عوض کردم ولتاژ تغییری نکرد

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
بعضی موقع ها چوک استندبای مشکل داره و دو ولتاژ خروجیش که یکی برای استندبای هست و یکیش تغذیه آی سی هر دو با هم بالا میره و وقتی تغذیه آی سی مشکل داشته باشه و زیاد باشه موج تولیدی خروجیش که میره به ترانزیستور های قدرت نرمال نیست و خروجی ممکنه کم و زیاد باشه که مدار پروتکت عمل میکنه و خاموش میکنه
خرابی چوک استندبای همیشه با نداشتن ولتاژ همراه نیست بعضی مواقع با زیاد شدن ولتاژش همراهه

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
443
6,825
فارس
بالا رفتن استندبای نشونه وجود مشکل هست اما معمولا تاثیری در روشن شدن نداره ، سلف خروجی رو هم بررسی کن که سیم هاش به هم اتصالی نکرده باشن ، ولتاژ ۵ و ۱۲ و منفی ۵ و منفی ۱۲ ممکنه از همین سلف رد بشن و به هم راه بدن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hoss_bakh

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
بعضی موقع ها چوک استندبای مشکل داره و دو ولتاژ خروجیش که یکی برای استندبای هست و یکیش تغذیه آی سی هر دو با هم بالا میره و وقتی تغذیه آی سی مشکل داشته باشه و زیاد باشه موج تولیدی خروجیش که میره به ترانزیستور های قدرت نرمال نیست و خروجی ممکنه کم و زیاد باشه که مدار پروتکت عمل میکنه و خاموش میکنه
خرابی چوک استندبای همیشه با نداشتن ولتاژ همراه نیست بعضی مواقع با زیاد شدن ولتاژش همراهه
راستی یچیزی رو هم میخواستم بگم الان یادم افتاد
چون صددرصد تو خروجی چوک استندبای هم میتونه تاثیر گذار باشه
ببینید تو پاوری که ولتاژ استندبای سالمی داره 2 تا از 4 پایه ورودی چوک استندبای 320 ولت وارد چوک میشه و 2 تای دیگه وردوی 12 ولت دارن
ولی تو این پاور 2 تا پایه 320 هست ولی 2 تای دیگه 16 ولت هستن که میتونه تو خروجی چوکمون هم تاثیر داشته باشه دیگه درسته؟؟
البته میدونم که ایراد از ماسفت نیست چون 2 تا 2717 تست کردم
ایراد احتمالا از مقاومت ها یا ترانزیستور h945 میتونه باشه آیا؟؟

ضمنا خروجی ac چوک استندبای رو هم بین پاور سالم و این پاورو میگیرم ببینم چجوریه
سالمش فکر کنم اگه اشتباه نکنم حدودای 2.9 تا 3 ولت باید باشه
این مشکل دارو هم ولتاژ گیری میکنم

آخرین ویرایش:

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
بالا رفتن استندبای نشونه وجود مشکل هست اما معمولا تاثیری در روشن شدن نداره ، سلف خروجی رو هم بررسی کن که سیم هاش به هم اتصالی نکرده باشن ، ولتاژ ۵ و ۱۲ و منفی ۵ و منفی ۱۲ ممکنه از همین سلف رد بشن و به هم راه بدن
فرمایشتون درسته منم خیلی پاورارو دیدم که ولتاژ سیم بنفش تا 8 ولت هم بوده ولی مشکل استارت نداشتن ولی سیم سبز رو یادم نمیاد تو اونا چقدر بوده بخاطر همین اول این ولتاژ استندبای رو حل میکنیم اگه نشد بعد میریم سراغ قسمت خروجی که فرمودین

بالا