آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

روشن نشدن پاور گرین 330 وات مدل gp330a-he

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
با سلام خدمت دوستان و اساتید
اینار میخوام یه پاور گرینو مدل gp330a رو تعمیر کنم.
مشکل اینه که یه لحظه روشن (در حد لرزش فن) و خاموش میشه و ولتاژش سریعا" افت میکنه.
ولتاژ استندبای رو دارم و بعد از استارت یه نویز از تو مدار شنیده میشه.
ظاهرا" هیچ قطعه ایی خراب نیست و تا بحال فیوز و پل دیود و مقاومتهای ورودی رو چک کردم مشکلی نداشتند.
ممنون و منتظر کمکهاتون هستم.

پیوست‌ها

• 528.3 کیلوبایت بازدیدها: 36
  • 551.1 کیلوبایت بازدیدها: 41

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
ولتاژ روی خازن بخش گرم هم ۲۵۳ ولته
آیا ولتاژ خازن درسته؟

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
ولتاژ خازن هات اولیه در حالت vsb و sw (switch) چنده؟ آیا بخش pfc فعال شده؟ دو ترانزیستور سوئیچ مطمئنی سالمند؟ دیود سینگال بخش فیدبک سالمه؟ آیا از سه کوپلر دوتا کوپلر تغذیه سوئیچ و کوپلر پالس سالمه؟... ترانزیستورهای ریز A2m و A7m سالمند؟

mapmap

کاربر vip
vip
کاربر
2009-10-27
223
144
متاسفانه اطلاعات کم بنده و نداشتن ابزار تست دقیق و فرصت کافی منو مجبور به عودت پاور و از دست دادن این فرصت طلایی(یادگیری دنیای جذاب پاور کامپیوتر) کرد.
از شما ممنونم

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,874
32
متاسفانه اطلاعات کم بنده و نداشتن ابزار تست دقیق و فرصت کافی منو مجبور به عودت پاور و از دست دادن این فرصت طلایی(یادگیری دنیای جذاب پاور کامپیوتر) کرد.
از شما ممنونم
شاید باورت نشه همه مون همین داستان رو تجربه کردیم و میکنیم.... شما به نوعی ...بنده خیلی قبلتر به نوعی دیگر...
مشتری پاور گرین گیمینگ مشکی رنگ 1200w آورد ...گفت مهندس پاور سرپایی آماده کن ببرم...پاور بخش هات (اولیه) اتصالی داشت لامپ تست کامل روشن بود عیب یابی کردم گفتم صبر کن برات درستش میکنم ولی ترانزستور ماسفت سوخته بود....ترانزیستورشو موجود نداشتم باید سفارش میدادم تو شهرمون هم موجود نبود و مشتری خیلی عجله داشت ..و اینکه صبر نکرد پاور رو برد پیش همکارم چند خیابون اون ورتر تعمیرات برد الکترونیک و لوازم پزشکی....فرداش براش درست کرد و بعداً کلاغ ها خبر آوردن ازش ۸۰۰ تومن دستمزد گرفت ...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mapmap
بالا