آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: دستگاه جوشن itt2000

behzadgolab

کاربر vip
vip
کاربر
2010-05-31
231
556
rasht
با سلام مشکلاتم 1-ولتاز 24 ولت را ندارم 2-یه قسمت از برد بالا المانها سوخته بودن که تعمیر کردم عکس را هم میذارم 3 ولتاز روی خازنهای 400 ولتی را حدود 320 ولت دارم و قن هم یکسره کار میکنه

b1.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 3.jpg لطفا جهت پیدا کردن این عیب تقریبا مشکل همکاری کنید تجربه خوبی برای ذیگران خواهد بود در ضمن ولتاز 24 از برد بالا ساخته میشه همانجایی که ماسفت و المانهایی که سوخته بود عوض کردم؟ایا نقشه این برد هست ممنون میشم کسی جوابگو باشه

آخرین ویرایش:

behzadgolab

کاربر vip
vip
کاربر
2010-05-31
231
556
rasht
متاصفانه اسادیت محترم به یکی تا چند روز وقت میگذارند ولی برای بعضی ها دریغ از یک پاسخ چند کلمه ای !!!! به هر صورت عیب دستگاه را خودم پیدا کردم چون ولتاز 24 ولت را نداشتم و قسمت درایور 24 ولت سوخته بود و تعمیرش هم وقت گیر بود با یک ترانس 24 دوبل 2 امپر به 2 عدد دیود که در مدار بود پایه منی دیود را از مدار خارج و از 3 سر ترانس 2 عدد سیم به دیود و یه سر دیگر را به منفی خازن 1000 میکرو در قسمت 24 ولت وضل کردم و جامپر ورودی ولتاز درایور را هم قطع کردم دستگاه درست شد اینو نوشتم شاید کسانی از تجربه من استفاده ببرند

ديجيتال

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-28
429
1,906
تهران
سلام,ممنون بابت مطرح کردن تجربه ی با ارزش شما.دوست خوبم بهترین کار در موقع سوختن قسمت ۲۴ ولت همین کاری هست که انجام دادین و میتوانستید از یک تغذیه ۲۴ولت سوچینگ هم استفاده کنید.قطعا اساتید پست شما را دیده اند و شاید به خاطر مشغله فرصت پاسخ نداشته اند.ضمنا عنوان انتخابی شما گویای مشکل نیست و شاید برخی به این خاطر متوجه نشده اند.به هرحال ممنون.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,786
با سلام مشکلاتم 1-ولتاز 24 ولت را ندارم 2-یه قسمت از برد بالا المانها سوخته بودن که تعمیر کردم عکس را هم میذارم 3 ولتاز روی خازنهای 400 ولتی را حدود 320 ولت دارم و قن هم یکسره کار میکنه

مشاهده فایل‌پیوست 91238 مشاهده فایل‌پیوست 91239 مشاهده فایل‌پیوست 91240 مشاهده فایل‌پیوست 91241 مشاهده فایل‌پیوست 91242 لطفا جهت پیدا کردن این عیب تقریبا مشکل همکاری کنید تجربه خوبی برای ذیگران خواهد بود در ضمن ولتاز 24 از برد بالا ساخته میشه همانجایی که ماسفت و المانهایی که سوخته بود عوض کردم؟ایا نقشه این برد هست ممنون میشم کسی جوابگو باشه

سلام

عزیزم اولا همانطور که استاد دیجیتال عزیز فرمودند عنوان انتخابی گویای وجود مشکل نیست
ثانیا : احتمال عدم مشاهده پست ها وجود داره کمااینکه من پست شما را ندیده بودم و لذا بعد از یک یا دو روز باید یادآوری کنید تا مورد توجه اساتید مربوطه قرار بگیره

به هر تقدیر ، هرچند ابتکار شما عوارضی نداره و راهگشاست اما اگر مایل به رفع عیب هستید درخدمتم
بویژه که چندین سال از مدعوین دانشگاه گیلان بودم و خاطرات فراوانی از شهر شما دارم

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا