آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: جوش ندادن اينوتر جوش سه فاز es2500

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام
نگفتم ترانزیستورها به فت ها متصله بلکه گفتم مرتبطه ( با مقاومت و دیود ) تا پیداش کنی و تست کنی

اگه منظور شما اینه که پایه 16و 9 ولتاژ حدود 4 و یا 5 ولت نداری دراینصورت 3525 سوخته
اما ابتدا ولتاژ 12 ولت را با افزایش 300 ولت حل کن بعد 3525 را تعویض کن

سپاس
بله همون لحظه بعد از ارسال پست متوجه سؤ تفاهم پيش امده شدم و در پست بعدي اصلاح كردم البته جناب اقاي غزال موقعي كه ترانس به تغذيه وصل ميشه در خروجي دوبل ١٥ ولت رو دارم پس نبايد ديگه مشكلي تو تغذيه باشه در ضمن موقعي كه تغذيه رو به مدار وصل ميكنم رله كوچكي كه كنار برد قرار دارد وز وز ميكنه كه وقتي ولتاژ تغذيه اش را اندازه گرفت ٧ ولت بود در صورتي كه رله ٢٤ ولتي ميباشد و ال اي دي قرمز كنار رله هم روشن ميشه در مورد سوختگي اي سي هم بايد بگم كه اي سي و ٢ تا از مقاومتهاي كنار ايسي غير متعادل داغ ميكنه بيش از اون مقداري كه بايد باشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
سلام
نگفتم ترانزیستورها به فت ها متصله بلکه گفتم مرتبطه ( با مقاومت و دیود ) تا پیداش کنی و تست کنی

اگه منظور شما اینه که پایه 16و 9 ولتاژ حدود 4 و یا 5 ولت نداری دراینصورت 3525 سوخته
اما ابتدا ولتاژ 12 ولت را با افزایش 300 ولت حل کن بعد 3525 را تعویض کن

سپاس
بله همون لحظه بعد از ارسال پست متوجه سؤ تفاهم پيش امده شدم و در پست بعدي اصلاح كردم البته جناب اقاي غزال موقعي كه ترانس به تغذيه وصل ميشه در خروجي دوبل ١٥ ولت رو دارم پس نبايد ديگه مشكلي تو تغذيه باشه در ضمن موقعي كه تغذيه رو به مدار وصل ميكنم رله كوچكي كه كنار برد قرار دارد وز وز ميكنه كه وقتي ولتاژ تغذيه اش را اندازه گرفت ٧ ولت بود در صورتي كه رله ٢٤ ولتي ميباشد و ال اي دي قرمز كنار رله هم روشن ميشه در مورد سوختگي اي سي هم بايد بگم كه اي سي و ٢ تا از مقاومتهاي كنار ايسي غير متعادل داغ ميكنه بيش از اون مقداري كه بايد باشه

سلام
بله عرض کردم آی سی سوخته
اگه قبلا حرارت آی سی را گزارش میکردید نیاز به اندازه گیری ولتاژ هم نبود

پس از تعویض آی سی ابتدا یکبار با سه فاز تست کن اگر بازم معیوب بود ، کلیه ولتاژهای مورد اشاره را با 3 فاز یادداشت کن که از مقادیر واقعی مطلع باشیم و تا پایان تعمیر با تک فاز چاره ای کنیم

قضیه ترانس دوبل 14 چیه من ندیدم و 14 ولت به چه منظوری استفاده شده

احتمالا با تعویض آی سی حل میشه

سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
با سلام بعد از در اوردن اي سي وقبل از اينكه اي سي جديد را جايگزين كنم ولتاژ پايه يازده ٩ ولت وپايه چهارده ٨/٦ ولت و پايه هاي ١٣ و١٥ اي سي ١٢ ولت بود اينها را براي كامل تر شدن اين موضوع عرض ميكنم

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
با سلام خدمت دوستان
اي سي ٣٥٢٥ تعويض شد و با برق سه فاز تست كردم ولي فرقي نكرد روي پايه ٩ ايسي ٤/١ ولت و روي پايه ١١ ايسي ٥/٦ ولت و روي پايه ١٣ ايسي ١١/٨ ولت وپايه ١٤ ايسي ٥/٥ ولت و در اخر پايه ١٥ ايسي ١١/٨ ولت ولتاژ داشت وروي اي سي ٣١٤٠ فقط ولتاژ تغذيه ١١/٨ ولتي وجود داشت وهمچنان اون رله كوچك ٢٤ ولتي كنار برد وز وز ميكرد و ولتاژ روي ديود تغذيه رله ١٩/٥ ولت ميباشد و در ضمن روي خازن بزرگ ولتاژ ٥٩٥ ولت رو دارم
:smilie_help::smilie_help:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
با سلام خدمت دوستان
اي سي ٣٥٢٥ تعويض شد و با برق سه فاز تست كردم ولي فرقي نكرد روي پايه ٩ ايسي ٤/١ ولت و روي پايه ١١ ايسي ٥/٦ ولت و روي پايه ١٣ ايسي ١١/٨ ولت وپايه ١٤ ايسي ٥/٥ ولت و در اخر پايه ١٥ ايسي ١١/٨ ولت ولتاژ داشت وروي اي سي ٣١٤٠ فقط ولتاژ تغذيه ١١/٨ ولتي وجود داشت وهمچنان اون رله كوچك ٢٤ ولتي كنار برد وز وز ميكرد و ولتاژ روي ديود تغذيه رله ١٩/٥ ولت ميباشد و در ضمن روي خازن بزرگ ولتاژ ٥٩٥ ولت رو دارم
:smilie_help::smilie_help:

سلام
عزیزم اینهمه فرق کرده و تمام ولتاژهای آی سی درست شده و بهمین دلیل قطعا فت ها هم داغ نمیکنه
ولتاژ خروجی دستگاه چقدر بود

حالا دو دور سیم دور هسته ترانس حلقوی کوچک ( در برد کوچک مرتبط با گیت فت های اوت پوت ) بپیچ (مانند سیم خودش بپیچ ) و با یک دیود و خازن حدود 1 میکرو یکسو کن و ولتاژ خازن را اعلام کن
اگر خازن مسیر 24 ولت را تابحال تعویض نکردی تعویض کن
آیا پایه 8 هم 5 ولت داری ؟
آیا 8050 و 8550 متصل به پایه 13 و 11 را فبلا تست کردی ؟
سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
با تشكر
در خروجي هيچ ولتاژي رو ندارم
در پايه ٨ اي سي ولتاژي ندارم ترانزيستورهاي ٨٠٥٠ و٨٥٥٠ قبلا تعويض شده بود
در مورد ترانس برد كوچك منظورتون ترانس تحريك گيت هستش يا ترانس جريان
خازنها هم تعويض نشده ولي نگفتين چرا رله كوچك ويز ويز ميكنه انگار با فركانس بالا قطع ووصل بشه همينجوره ولي رله روي برد تغذيه يكدفعه استارت ميشه و مشكلي هم نداره هر دوتاشون هم ٢٤ ولت هستند رله كوچك در بيرون مدار تست شد سالم بود

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
با تشكر
در خروجي هيچ ولتاژي رو ندارم
در پايه ٨ اي سي ولتاژي ندارم ترانزيستورهاي ٨٠٥٠ و٨٥٥٠ قبلا تعويض شده بود
در مورد ترانس برد كوچك منظورتون ترانس تحريك گيت هستش يا ترانس جريان
خازنها هم تعويض نشده ولي نگفتين چرا رله كوچك ويز ويز ميكنه انگار با فركانس بالا قطع ووصل بشه همينجوره ولي رله روي برد تغذيه يكدفعه استارت ميشه و مشكلي هم نداره هر دوتاشون هم ٢٤ ولت هستند رله كوچك در بيرون مدار تست شد سالم بود

سلام
پایه 8 متصل به کلکتور 8050 است بیس امیتر همین ترانزیستور را اتصال کوتاه کن ببین 5 ولت پایه 8 میاد
و ولتاژ خروجی دستگاه درست میشه؟
ضمنا 19/5 ولت اشکال داره آیا خازن مسیر 24 ولت را تست و تعویض کردی یا نه ؟
زوزه رله هم مربوط به ناصافی ولتاژ تغذیه رله است

بابت ترانس حلقوی ، بله عرض کردم ترانس حلقوی کوچک که در برد کوچک است با گیت فت های خروجی مرتبطه مطابق تصویر زیر دو دور بپیچ و با دیود و خازن سری کن و ولتاژ خازن را اعلام کن

DSC01133.JPG

DSC01135.JPG
سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
سلام
پایه 8 متصل به کلکتور 80 50 است بیس امیتر همین ترانزیستور را اتصال کوتاه کن ببین 8 ولت پایه 8 میاد

بابت ترانس حلقوی ، بله عرض کردم ترانس حلقوی کوچک که در برد کوچک است با گیت فت های خروجی مرتبطه مطابق تصویر زیر دو دور بپیچ و با دیود و خازن سری کن و ولتاژ خازن را اعلام کن

مشاهده فایل‌پیوست 87983
سپاس
با سلام
ترانس حلقوي كه شما فرموديد وجود نداره روي برد كوچك يك عدد چك هسته فريت هستش كه نميدونم ميشه سيم دورش پيچيد يا نه و جهت سيم پيچ چك هم مشخص نيست خازنها رو هم چك ميكنم اعلام ميكنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,798
سلام
پایه 8 متصل به کلکتور50 80 است بیس امیتر همین ترانزیستور را اتصال کوتاه کن ببین 5 ولت پایه 8 میاد

با سلام
ترانس حلقوي كه شما فرموديد وجود نداره روي برد كوچك يك عدد چك هسته فريت هستش كه نميدونم ميشه سيم دورش پيچيد يا نه و جهت سيم پيچ چك هم مشخص نيست خازنها رو هم چك ميكنم اعلام ميكنم

سلام

بله همون ترانس کوچکی که خروجی 4 فت متوسط هم به ورودی این ترانس مرتبطه ( یک سیم مستقیم و دیگری فقط با یک خازن سری مرتبط شده )
و خروجی این ترانس از طریق چند دیود و مقاومت به گیت 20 فت مرتبطه
دو دور سیم که ضخامتش مهم نیست و جهتش هم مهم نیست ، مانند سیم پیچ ترانس دور هسته آن بپیچ و....

ضمنا پاسخ دیگر موارد خصوصا پایه 8 که باید 5 ولت بشه

سپاس

آخرین ویرایش:

Prid

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-01
308
814
با سلام وتشکر فراوان
همه عرایض شما اجرا شد ولی قبل از اون چند تا خازن مسیر 25 ولت با وجود سالم بودن با خازن سنج تعویض شدند و یک عدد تراتزیستور 8050 که در عکس مشخص کردم نیز همه پایه ها دیسکانکت شده بود تعویض شد حالا نمیدونم این ترانزیستور کی معیوب شده که بعد از تعویض وتست دستگاه با برق سه فاز روی خازن 1 میکروی سیمی که دور چوک پیچیدم 4/7 ولت و روی پهیه 8 ای سی نیز 4/7 ولت رو داشتم ولی هنوز در خروجی دستگاه ولتازی ندارم image_03.jpg:11677::11677::155::155:

بالا